Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Παιδιά αληθεύει αυτό; δεν το έχω δει από κανένα σόι σαιτ
Δεν το εχεις δει γιατι ακομα δεν εχει βγει καποια επισημη ανακοινωση. Μιλαει για το πρωτο δειγμα.... Ας περιμενουμε κατι επισημο πρωτα και μετα το ξαναβλεπουμε...
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Δεν το εχεις δει γιατι ακομα δεν εχει βγει κατι επισημο. Μιαλει για το πρωτο δειγμα.... Ας περιμενουμε πρωτα επισημη ενημερωση!
Είναι αξιόπιστο λένε.....αλλά είναι αναμενόμενο.
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
οταν ανοιγω αυτο το λινκ βγαζει:
ΕΚΤΑΚΤΟ: ΔΕΝ επιβεβαιώθηκε κρούσμα κορωνοϊού στο Αττικό νοσοκομείο
Αυτο τσεκαρα και εγω τωρα. Στο tromaktiko μονο ο τιτλος εχει μεινει!! Το κειμενο το αλλαξαν σε χρονο ρεκορ σε «μη επιβεβαιωμενο κρουσμα πρωτου δειγματος»

Θα δουμε αυριο τι ισχυει...

Νομίζω ότι είναι διαφορετικα κρούσματα.
Ναι τουλαχιστον απο αυτα που διαβαζω φαινονται να ειναι διαφορετικα...
 

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
Παντως αυτη η δηλωση Εξαδάκτυλου για τον κοροναιο "Όσο μπαίνει η άνοιξη και ο καιρός γίνεται πιο καλός,θα σταματήσει όπως όλοι οι ιοί." εκτος απο ρεαλιστικη ειναι και πολυ ελπιδοφορα μιας και ειναι καινουριος ιος.Κι ενω σχεδον ολοι παραδεχονται οτι εχει περισσοτερη μεταδοτικοτητα απο τη γριπη αλλα μικροτερη θνησιμοτητα,δε θα μπορουσα ποτε να φανταστω να μπαινουμε σε καραντινα επειδη εχουμε γριππη ας πουμε! Η να σου απαγορεύουν την είσοδο σε μια χώρα επειδή έχεις γρίπη.Τρελο δεν είναι;
Ειναι σαν να σου λεει τωρα οτι στην Ιταλια υπαρχουν 283 ανθρωποι με γριππη.Ε σιγα! Αν δηλ ολες αυτες οι πληροφοριες για τον κοροναιο(τα στατιστικα,το πολυ μικρο ποσοστο θανατων και σε συντριπτικη πλειοψηφια ανω των 70 για να μην πω 80 χρονων) ειναι σωστες και αληθινες τοτε ισως ολο αυτο ειναι μια φουσκα πανικου. Δε ξερω,το εβλεπα κι εγω με πανικο στην αρχη αλλα αν το σκεφτουμε ψυχραιμα δεν φαίνεται να ειναι κατι περισσοτερο απο τα παραπανω.Θα δειξει...
 
Last edited:

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ανεπιθυμητοι οι Ιταλοι πλεον (και τουριστες απο Ιταλια) σε αεροπορικες...

Το παρακατω μηνυμα απο Royal Jordanian:

B0B491D6-17D9-491A-AD2A-D8CC9BCD3600.jpeg
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
και μ αυτά και μ αυτά κατάφεραν να σκορπίσουν άσκοπο πανικό ανά την υφήλιο για έναν ιό που σκοτώνει ελαφρώς κάτι παραπάνω από μια κοινή γρίπη και στο μεταξύ "κάθησε" και το εμπόριο μέσω Κίνας! Τι δεν καταλαβαίνουμε;;; Το όποιο κόστος των κατά τόπων κρουσμάτων και ακόμα και της πρόσκαιρης καραντίνας θα υπερκαλυφθεί αν καταφέρουν να αναχαιτίσουν έστω και μερικές ποσοστιαίες μονάδες την έκρηξη της βιομηχανίας στην υπερΚίνα; Δεν ξέρω ρωτάω....(Τρελαίνομαι για θεωρίες συνωμοσίας!)
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Ανεκτίμητη αξία να έχεις εισιτήριο 1 way 55 ευρώ Αθήνα - Βενετία με Aegean (το 2ο σκέλος με Swiss, άλλη δυσκολία να το αλλάξεις εκεί) και στο σύστημα να μην υπάρχει ποτέ (μεχρι τέλος Οκτώβρη) ίδια κατηγορία ναύλου και η φτηνότερη διαφορά να είναι 30 ευρώ πάνω για αβέβαιες ημερομηνίες.

Να μπαίνεις στο FB της Aegean και όλοι να γράφουν μπράβο για την πολιτική τους.

Πόσο πρόβατο ο μέσος επιβάτης?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.742
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom