Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Συγχωρέστε μου το off-topic, αλλά εδώ και καμιά εβδομάδα όλο σκέφτομαι ότι το συγκεκριμένο thread έχει τρελό ενδιαφέρον όχι μόνο από ταξιδιωτική και υγειονομική άποψη, αλλά κυρίως από κοινωνιολογική, ψυχολογική κλπ. :):) Δηλώνω φαν!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Τι είναι αυτό πάλι; 10% ποσοστό θνησιμότητας ;

Για αυτό μιλούν για απόκρυψη περιστατικών αν διαβάσεις το άρθρο, αν κι έχουν γραφτεί κι άλλα στο bbc που λένε το ίδιο, ειδικά για το Ιράν. Ισχυρίζονται οι αρθρογράφοι πως δεν μπορεί να έχει τόσο μεγάλη θνησιμότητα ο ιός και πως αποκρύπτονται περιστατικά και καταγράφουν λιγότερα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Για αυτό μιλούν για απόκρυψη περιστατικών αν διαβάσεις το άρθρο, αν κι έχουν γραφτεί κι άλλα στο bbc που λένε το ίδιο, ειδικά για το Ιράν. Ισχυρίζονται οι αρθρογράφοι πως δεν μπορεί να έχει τόσο μεγάλη θνησιμότητα ο ιός και πως αποκρύπτονται περιστατικά και καταγράφουν λιγότερα.
Ναι αλλά έτσι αυξάνεται το ποσοστό για την θνησιμότητα.Τους συμφέρει αυτό;Τι να πω άβυσσος το πως σκέπτονται.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Ναι αλλά έτσι αυξάνεται το ποσοστό για την θνησιμότητα.Τους συμφέρει αυτό;Τι να πω άβυσσος το πως σκέπτονται.

Έλα ντε!Κι εμένα μου κάνει εντύπωση. Πάντως το ποσοστό θνησιμότητας που αναφέρουν είναι πολύ υψηλότερο από όλες τις υπόλοιπες χώρες. Περίεργα πράγματα.

Πιο κάτω λέει η σελίδα του bbc και για Ινδονησία πως είναι περίεργο να μην έχει κρούσματα στην περιοχή αυτή και πως πιθανόν δεν μπορούν να ανιχνεύσουν τον ιό.Αλλά αυτό με το Ιράν είναι ακόμα πιο περίεργο από τα άλλα....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Ένα σενάριο...το παιδάκι θεραπεύεται σε λίγες μέρες και του επιτρέπουν να πάει σπίτι του.Θα πάει σχολείο μετά.Οι συμμαθητές του, πως θα συμπεριφερθούν μετά από όλα όσα έχουν ακούσει από γονείς; πιθανόν έχουν πάει και αυτά να κάνουν το τεστ.Θα ακολουθήσει άραγε και β' "καραντίνα" στο σχολείο (ενώ έχει αποθεραπευτεί) ;
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ένα σενάριο...το παιδάκι θεραπεύεται σε λίγες μέρες και του επιτρέπουν να πάει σπίτι του.Θα πάει σχολείο μετά.Οι συμμαθητές του, πως θα συμπεριφερθούν μετά από όλα όσα έχουν ακούσει από γονείς; πιθανόν έχουν πάει και αυτά να κάνουν το τεστ.Θα ακολουθήσει άραγε και β' "καραντίνα" στο σχολείο (ενώ έχει αποθεραπευτεί) ;
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ... Δυστυχώς θα πέσει θύμα bullying από τα υπόλοιπα παιδιά τα οποία ,επίσης δυστυχώς, θα μεταφέρουν στο σχολείο όλες τις φοβίες από τα σπίτια τους...
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom