Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Μαλιστα, τωρα ψαχνουν 100 μαθητες στο Λονδινο, που πηγε στο καπακι εκδρομη με το σχολειο η κορη της Αθηναιας αφου γυρισε με τη μητερα της απο Μιλανο.
Εχω δυο αποριες.
1) ποιος μ...ς κανει μαθημα τελικα, ολοι εκδρομη στην Ευρωπη λειπουν.
2) Ειναι αναποφευκτο να διαρρεουν τοσα προσωπικα δεδομενα για το που πηγε, τι εκανε καποιος και ποτε? Μαθαμε που δουλευει, οδο και αριθμο, που ζει, που πανε σχολειο τα παιδια της, που εργαζεται ο αντρας της με οδο και αριθμο.. Δεν γινεται να ασθενησει με καποια αξιοπρεπεια? Μονο τι χρωμα βρακι φορανε δεν μαθαμε.




https://www.protothema.gr/koronoios...ou-kollegiou-athinon-i-kori-tis-40hronis/AMP/
 
Last edited:

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Kαι στην υγεία, κι αύριο θα μάθουμε αν θα με συνοδεύει η σύζυγος για την Ιορδανία σε επτά μέρες. Αν όχι ποιος θα μου κάνει παρέα? όλα πληρωμένα θα είναι!!!

Ιορδανια ε;
Πες μου εαν ειναι ξανθια η μελαχροινη η συζηγος να παρω περουκα και ερχομαι εγω στην θεση της.
Ελπιζω να εχεις κλεισει δωματιο με δυο μονα κρεβατια αλλιως θα φερω και το αντισκοινο μαζι μου.
Με ευχαριστεις αργοτερα. :)


Στα σοβαρα τωρα θεωρω εντελως παραλογη την αντιδραση μερικων "ενταξει δεν τρεχει τιποτα, μια απλη γριπη ειναι" οταν στην γριπη, η οποια οντως σκοτωνει αρκετο κοσμο καθε χρονο, και πολυ συχνα πολιτικοι νανοι απο καθε κομμα προσπαθει να εκμεταλευτει προς οφελος του ΑΛΛΑ η γριπη εχει εμβολιο, το οποιο δινει πολυ καλες ελπιδες στους αδυνατους πλυθησμους οπως μικρα παιδια, μεγαλοι ανθρωπο και οσοι εχουν προβληματα υγειας.
Εμεις που δεν ανηκουμε σε αυτες τις ομαδες απλα θα ταλαιπωρηθουμε, αλλα δεν ειναι μονο ο ευατουλης μας, ειναι και το νεογεννητο συγγενων μας, οι γονεις μας, φιλοι και γνωστοι μας με προβληματα υγειας κλπ
Κριμα δεν ειναι;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Από σήμερα σε είσοδο στην Τουρκία από Καστανιές είχε θερμομετρηση στο τελωνείο τους και οι υπαλληλοι τους με μασκες και γαντια.Οι δικοι μας τον υπνο του δικαιου. Μεχρι προχτές τίποτα εκατέρωθεν.Εχω ταξίδι από θεσ/κη για Πουκέτ την Τρίτη, δεν μου έχει περάσει καν από το μυαλό αναβολή του και ο μόνος φόβος είναι μην τυχόν διακόψει η Τουρκις τις πτήσεις.
ακριβως το ιδιο, ο μονος μου φοβος μην μου ακυρωσει η τουρκις την πτηση. εγω βεβαια φευγω 20/03 και μεχρι τοτε εχουμε να δουμεεεεε
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Με τα τωρινά δεδομένα, όχι, για ποιο λόγο;
Ακούω για επιδρομές σε σούπερ μάρκετ στην Ελλάδα, εδώ όλα ήρεμα. 82,5 εκ. άνθρωποι, 19 κρούσματα.
44 κρουσματα. That escalated quickly.
Edit. 45.
 
Last edited:

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
Αφού θα πεθάνουμε που θα πεθάνουμε γιατί να μην ευχαριστηθούμε τις τελευταίες μέρες της ζωής μας; Δεν βλέπω την ώρα να φύγω και να πάω εκεί που θα μου κάνουν μασάζ κάθε μέρα υπό τους ήχους των πουλιών της ζούγκλας. Στον παράδεισο μια ώρα αρχύτερα...
Ατυχία...δεν πρόλαβες.Μας τον έφεραν άλλοι εχθροί του έθνους τον κοροναϊό.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ατυχία...δεν πρόλαβες.Μας τον έφεραν άλλοι εχθροί του έθνους τον κοροναϊό.
Εντάξει, με βγάλανε κι απ'την υποχρέωση... Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω αρκετά αποθέματα ποπ-κορν στα ράφια των σουπερμάρκετ για να παρακολουθήσω με τα σωστά εφόδια, ζωντανά (και μέχρι να φύγω), το show που παίζεται σε πανελλήνια προβολή.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom