Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

indian

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κρακοβία
Καλησπέρα παιδιά. Πρόκειται να ταξιδέψω στη κρακοβία στις 12-3-2020, σε 13 ημέρες δηλαδή.
Ξέρει κανείς να μου γράψει αν, φτάνοντας στο αεροδρόμιο, μας βάλουν σε καραντίνα; Αν κάποιος ταξίδεψε πρόσφατα ή θα ταξιδέψει ας μου απαντήσει για το τι κλίμα επικρατεί. Ευχαριστώ.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.605
Καλησπέρα παιδιά. Πρόκειται να ταξιδέψω στη κρακοβία στις 12-3-2020, σε 13 ημέρες δηλαδή.
Ξέρει κανείς να μου γράψει αν, φτάνοντας στο αεροδρόμιο, μας βάλουν σε καραντίνα; Αν κάποιος ταξίδεψε πρόσφατα ή θα ταξιδέψει ας μου απαντήσει για το τι κλίμα επικρατεί. Ευχαριστώ.
Υπάρχει θέμα 98 σελίδων για τον κορονοϊό, εκεί πρέπει να θέσεις το ερώτημά σου. Τώρα, αν ρωτάς σοβαρά αν φτάνοντας σε αεροδρόμιο μπεις σε καραντίνα, τι να πω... εκτός και αν έχεις συμπτώματα της νόσου και αγχώνεσαι αν θα σε εντοπίσουν...
Αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να ξεκινήσω κανα fake news του τύπου «σε καραντίνα οι Έλληνες που επισκέπτονται την Πολωνία», αλλά θα πάω πάσο.
 

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
Καλησπέρα παιδιά. Πρόκειται να ταξιδέψω στη κρακοβία στις 12-3-2020, σε 13 ημέρες δηλαδή.
Ξέρει κανείς να μου γράψει αν, φτάνοντας στο αεροδρόμιο, μας βάλουν σε καραντίνα; Αν κάποιος ταξίδεψε πρόσφατα ή θα ταξιδέψει ας μου απαντήσει για το τι κλίμα επικρατεί. Ευχαριστώ.
Τι μόνο με μια απλή καραντίνα θα τη βγάλεις;Θα σου κάνουν φάλαγγα,θα σου βάλουν καυτά αβγά στις μασχάλες και θα σε βάλουν να δεις και κάνα εξπρές του μεσονυχτίου ετσι για να σου κάμψουν το ηθικό. Όχι ρε φίλε γιατί να σε τσιμπήσουν; Ευτυχώς δε γίναμε ακόμα Ιταλία.απλα να ενημερώνεσαι όμως.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
μεγάλη εταιρία ενημέρωσε τους εργαζομένους πως κόβονται τα επαγγελματικά ταξίδια στο εξωτερικό, οι εργαζόμενοι πρέπει να αναφέρουν στον εκάστοτε προϊστάμενό τους για ενδεχόμενο προσωπικό ταξίδι , και αν αυτό είναι στο εξωτερικό ο εργαζόμενος υποχρεούται μετά την επιστροφή του στην Ελλάδα να μείνει 7 μέρες με κανονική άδεια εκτός εργασίας. Επίσης γίνεται σύσταση για αποφυγή πολυπληθών συναντήσεων.
Προσωπικά πάντως, καθώς βρέθηκα σε αντίστοιχη κατάσταση στη δουλειά μου, μετέθεσα για Ιούνιο ένα (προσωπικό) Παρίσι που είχα κλείσει για το Μάρτη, και θα διεκδικήσω από την εταιρία τα λίγα χρήματα που μου κόστισε η αλλαγή (€66), χωρίς να έχω και πολλές ελπίδες όμως. Δε με νοιάζει τι φιρμάνια εντός ή το πιθανότερο εκτός νόμου βγάζει η εταιρία, με νοιάζει η ανησυχία στα μάτια των συναδέλφων που συναναστρέφομαι κάθε μέρα.

Άλλο ταξίδι όμως (πιο μετά) δε σκοπεύω να αλλάξω. Έτσι κι αλλιώς, είναι θέμα ημερών να έχουμε αρκετά περιστατικά και στην Αθήνα που να μην έχει νόημα τέτοια απαγόρευση.
 
Μηνύματα
41
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλό μεσημέρι Σαββάτου..
Σε 10 μέρες πρόκειτε να ταξιδέψω στη Βιέννη για 5 ημέρες..
Το θέμα Κοροναιός με ανυσηχει λιγάκι όπως και η αβαιβεότητα το άν θα γίνουν οι πτήσεις της Rayanair κανονικά..Μέχρι αύριο θα πρεπει να κάνω ακύρωση του ξενοδοχείου που έκλεισα για να λάβω ολοκληρη την επιστροφή χρημάτων..
ΠΛΙΖ ΧΕΛΠ ΜΙ..Εσείς θα πηγαίνατε??θα το ρισκάρατε?
Σας ευχαριστώ ..Φωτεινή
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.029
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
To be or not to be,this is the question!(αυτό μου θύμισε ο τιτλος σου) Δυστυχώς,κανείς δεν μπορεί να σ'απαντήσει στο ερώτημα που θέτεις.Ειναι καθαρά προσωπική σου απόφαση και όπως είπε ο συμφορουμιτης,έχουν αναλυθεί διεξοδικά όλοι οι παράγοντες που συντελούν στο να παρθεί αυτή η απόφαση (επαγγελματικό περιβάλλον,οικογενειακό περιβάλλον κλπ.) στο άνωθεν θέμα.
 
Μηνύματα
41
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Θερμά ευχαριστώ σας!!

To be or not to be,this is the question!(αυτό μου θύμισε ο τιτλος σου) Δυστυχώς,κανείς δεν μπορεί να σ'απαντήσει στο ερώτημα που θέτεις.Ειναι καθαρά προσωπική σου απόφαση και όπως είπε ο συμφορουμιτης,έχουν αναλυθεί διεξοδικά όλοι οι παράγοντες που συντελούν στο να παρθεί αυτή η απόφαση (επαγγελματικό περιβάλλον,οικογενειακό περιβάλλον κλπ.) στο άνωθεν θέμα.
Και αυτό πήγαινε vikara
Γιατί το ΤΑΞΙΔΙ είναι Ζωή..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλό μεσημέρι Σαββάτου..
Σε 10 μέρες πρόκειτε να ταξιδέψω στη Βιέννη για 5 ημέρες..
Το θέμα Κοροναιός με ανυσηχει λιγάκι όπως και η αβαιβεότητα το άν θα γίνουν οι πτήσεις της Rayanair κανονικά..Μέχρι αύριο θα πρεπει να κάνω ακύρωση του ξενοδοχείου που έκλεισα για να λάβω ολοκληρη την επιστροφή χρημάτων..
ΠΛΙΖ ΧΕΛΠ ΜΙ..Εσείς θα πηγαίνατε??θα το ρισκάρατε?
Σας ευχαριστώ ..Φωτεινή
Κι εμείς θα είμαστε στη Βιέννη εκείνες της ημερομηνίες. Δε σκεφτόμαστε ακύρωση για κανενα λόγο. Αλλά όπως σου είπαν και οι άλλοι, μιλά μ το γιατρό σου, δες τι λένε και οι ανακοινώσεις του ΠΟΥ κι αποφάσισε.
 
Μηνύματα
41
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Κι εμείς θα είμαστε στη Βιέννη εκείνες της ημερομηνίες. Δε σκεφτόμαστε ακύρωση για κανενα λόγο. Αλλά όπως σου είπαν και οι άλλοι, μιλά μ το γιατρό σου, δες τι λένε και οι ανακοινώσεις του ΠΟΥ κι αποφάσισε.
Σε ευχαριστω..
Δεν θα ακυρώσω κι εγω λεω..Απλα απο την παρεα των 7 θα παμε 3 μονο..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλό μεσημέρι Σαββάτου..
Σε 10 μέρες πρόκειτε να ταξιδέψω στη Βιέννη για 5 ημέρες..
Το θέμα Κοροναιός με ανυσηχει λιγάκι όπως και η αβαιβεότητα το άν θα γίνουν οι πτήσεις της Rayanair κανονικά..Μέχρι αύριο θα πρεπει να κάνω ακύρωση του ξενοδοχείου που έκλεισα για να λάβω ολοκληρη την επιστροφή χρημάτων..
ΠΛΙΖ ΧΕΛΠ ΜΙ..Εσείς θα πηγαίνατε??θα το ρισκάρατε?
Σας ευχαριστώ ..Φωτεινή
Οχι, δεν θα πηγαινα
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλό μεσημέρι Σαββάτου..
Σε 10 μέρες πρόκειτε να ταξιδέψω στη Βιέννη για 5 ημέρες..
Το θέμα Κοροναιός με ανυσηχει λιγάκι όπως και η αβαιβεότητα το άν θα γίνουν οι πτήσεις της Rayanair κανονικά..Μέχρι αύριο θα πρεπει να κάνω ακύρωση του ξενοδοχείου που έκλεισα για να λάβω ολοκληρη την επιστροφή χρημάτων..
ΠΛΙΖ ΧΕΛΠ ΜΙ..Εσείς θα πηγαίνατε??θα το ρισκάρατε?
Σας ευχαριστώ ..Φωτεινή
Στοιχηματικα μιλωντας παντως οι πτησεις της Ryanair δινει μεγαλη αποδοση να μη γινουν και μικρη να γινουν
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στοιχηματικα μιλωντας παντως οι πτησεις της Ryanair δινει μεγαλη αποδοση να μη γινουν και μικρη να γινουν
Εχεις καποια στοιχεια χρησιμα για μας, εχω 4 πτησεις κλεισμενες, η ξερεις κατι για ακυρωσεις λογω ιου κ που δεν εχει πει η εταιρεια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom