The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Εχω την εντυπωση πως για εξακριβωση στοιχειων με αυτο τον τροπο πρεπει να σε πανε στο τμημα και να σου αναφερθει ο λογος. Εγω θα ζητουσα να παμε στο τμημα.
Επισης υποψιαζομαι οτι μπορεις να ζητησεις τα στοιχεια του αστυνομικου που σε σημειωνει, εφοσον δεν υπαρχει καταγγελια εις βαρος σου.
Ουσιαστικά δεν έκαναν εξακρίβωση, είχαν τυπωμένο έναν πίνακα σε χαρτι και έγραψαν τα στοιχεία μας, ώρα κλπ.
Ενώ σε χθεσινό έλεγχο τίποτα.
Μου βρωμάει λίγο που δεν ζήτησαν το μηνυμα-βεβαιωση
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Ουσιαστικά δεν έκαναν εξακρίβωση, είχαν τυπωμένο έναν πίνακα σε χαρτι και έγραψαν τα στοιχεία μας, ώρα κλπ.
Ενώ σε χθεσινό έλεγχο τίποτα.
Μου βρωμάει λίγο που δεν ζήτησαν το μηνυμα-βεβαιωση
Μήπως κάνουν διασταύρωση εκ των υστέρων;Μήπως προωθήσουν τον πίνακα κάπου και κάνουν έλεγχο με τα μηνύματα;
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Μήπως κάνουν διασταύρωση εκ των υστέρων;Μήπως προωθήσουν τον πίνακα κάπου και κάνουν έλεγχο με τα μηνύματα;
πολυ μεγαλες προσδοκιες εχεις μου φαινεται.... :)
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Μήπως κάνουν διασταύρωση εκ των υστέρων;Μήπως προωθήσουν τον πίνακα κάπου και κάνουν έλεγχο με τα μηνύματα;
Μέχρι το μήνυμά σου πίστευα ότι το forma.gov.gr είναι ένα site φτιαγμένο από κάποιον που έμαθε HTML ένα Σαββατοκύριακο και σήκωσε τέσσερα αρχεία pdf.

Τώρα όμως που το σκέφτομαι μήπως ο Πιερρακάκης προσέλαβε τίποτα γκουρού στα Big Data και στην Artificial Intelligence και έκαναν το site τόσο εξόφθαλμα άθλιο ενώ στην ουσία να καταγράφει όλες τις κινήσεις μας και στέλνει τους αστυνομικούς ελέγχους στα μέρη που μαντεύει ότι θα κινηθούμε βάσει μοντέλων πρόγνωσης; :rolleyes-80:
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Μήπως κάνουν διασταύρωση εκ των υστέρων;Μήπως προωθήσουν τον πίνακα κάπου και κάνουν έλεγχο με τα μηνύματα;
Θα μπορούσαν όλα αυτά που λες. Μακάρι βασικά, απλά συνδυάζοντας τομοτι την προηγούμενη δεν ζήτησαν, φοβάμαι μην μας έκοψαν κλήση, και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας μετά...
Γι αυτό ρώτησα αν έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία, η αν γνωρίζει τι διαδικασία ακολουθείται αν σε γράψουν.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Αυτό εδώ πώς μπορεί να το δικαιολογήσει ο μεγαλύτερος υπέρμαχος της καραντίνας; Kεφαλοκλείδωμα σε ηλικιώμενο το τομάρι!

καλά αλήθεια τώρα ο ηλικιωμένος βούτηξε το μπλοκ βεβαίωσης παραβασης και άρχισε να το καταστρεφει??? θέλω εσύ να μου πεις πως ακριβώς θα έπαιρνες πίσω το μπλοκ σου αν το κατεστρεφε κάποιος ηλικιωμένος? θα έλεγες σας παρακαλω επιστρεψτε το πίσω? μετα θα έλεγες σας επιπλήττω περισσότερο και σας ξαναπαρακαλώ πολύ να μου το δώσετε? μηπως θα έλεγες όταν τελειώσετε με το σκίσιμο γυρίστε το μου πίσω σας παρακαλώ? όταν κάποιος αρπάζει το μπλοκ σου και το καταστρεφει η σωστη αντιδραση ειναι , τον ακινητοποιεις πλήρως , χειροπεδες και αυτοφωρο για δική. με ποιο δικαίωμα πηρε ο η ηλικιωμένος το μπλοκ απο αυτόν που το κρατούσε?? α ναι ξέχασα είναι ηίκιωμενος και δικιολογηται για την συμπεριφορά του....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Ουσιαστικά δεν έκαναν εξακρίβωση, είχαν τυπωμένο έναν πίνακα σε χαρτι και έγραψαν τα στοιχεία μας, ώρα κλπ.
Ενώ σε χθεσινό έλεγχο τίποτα.
Μου βρωμάει λίγο που δεν ζήτησαν το μηνυμα-βεβαιωση
Δεν παιρνεις ενα τηλ. στο τμημα της περιοχης σου? Επιμενω οτι ειναι εξακριβωση στοιχειων το οτι καταγραφεται η ταυτοτητα σου χωρις να εχουν αρμοδιοτητα για προστιμο. Αυτο πρεπει να γινεται σε αστ. τμημα και να γνωριζεις τον λογο. Η κρατας τα στοιχεια αυτου που τη διενεργει. Γενικα ο πολιτης πρεπει να γνωριζει γιατι γινεται αυτο. Το προστιμο ας πουμε ειναι γνωστο γιατι πεφτει
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
όταν κάποιος αρπάζει το μπλοκ σου και το καταστρεφει η σωστη αντιδραση ειναι , τον ακινητοποιεις πλήρως , χειροπεδες και αυτοφωρο για δική.
Από πότε οι δημοτικοί αστυνομικοί μπορούν να ακινητοποιούν και να φοράνε χειροπέδες σε πολίτες;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.772
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Από πότε οι δημοτικοί αστυνομικοί μπορούν να ακινητοποιούν και να φοράνε χειροπέδες σε πολίτες;
α δλδ αν τον ακινητοποιησει και καλεσει αστυνομικο σε βοηθεια να τον συλλαβει αυτός εισαι οκ?
μου κανει τρομερη εντυπωση που η ακρως απαραδεκτη συμπεριφορα που προηγηθηκε του κεφαλοκλειδωματος μενει ασχολιαστη...
οπότε καλά έκανε ο ηλικιωμένος ''κυριος'' και αρπαξε το μπλοκ του δημ. αστυνομικού και αρχισε να το καταστρεφει... περιμένω απάντηση λοιπόν αν ήσουν δημ. αστυνομικός και σε ξεφτίλιζε έτσι ο ηλικιωμένος τι θα έκανες? προσοχή δεν λέω οτι συμφωνω με το κεφαλοκλειδωμα αλλά τι κάνεις? δεν τον ακινητοποιείς? αν ναι πως αν όχι τι κάνεις αρχιζεις και φωνάζεις σε βοηθεια αστυνομικο για να τον συλλάβει αυτός?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
α δλδ αν τον ακινητοποιησει...
Οι δημοτικοί αστυνομικοί είναι σεκιουριτάδες των δήμων, στην καλύτερη, δεν είναι αστυνομικοί με το ρόλο που περιγράφεται στο Σύνταγμα. Άρα το να το παίζουν σκληροί στους δρόμους θα τους βγει σε καλό μέχρι κάποιος έξυπνος πολίτης να τους ρίξει μια γερή μήνυση σ' αυτούς και στο δήμο που τους προσέλαβε. Δεν έχουν καμία δικαιοδοσία να ακουμπάνε πολίτη, πολύ περισσότερο να τον χτυπάνε.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Οταν τελειώσει αυτό θα διαβάζουμε στις ειδήσεις άρθρα του στυλ " Πρώτα βίασε και μέτα έκαψε ζωντανό 6 χρονο παιδι" και απο κάτω θα υπάρχουν σχόλια "ε καλά πως κάνετε έτσι, δεν έσπασε και καμιά καραντίνα".
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom