The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Με βάση αυτό το πλάνο με μερικά προηγμένα κράτη (Αμερική κτλ) θα τον είχαν ακινητοποιήσει σε δευτερόλεπτα και θα έτρωγε και ξύλο.
Και γιατί να μη τον πυροβολήσει επειδή έσκισε το μπλοκάκι;; και στο κεφάλι θα έλεγα.. ακου το μπλοκάκι να σκίσει;;

Έλα τωρα σοβαρά ;; προηγμένη στην αστυνόμευση η Αμερική που έχει σκοτώσει ουκ ολίγους πολίτες ακόμα και εφήβους "κατά λάθος" βεβαίως .. απλά έτυχε μερικοί απο αυτούς να είναι μαύροι..

Απαιτείται ψυχραιμία.. τον συλλαμβάνουν τα αρμόδια όργανα και αναλόγως τιμωρείται εφόσον η πράξη είναι αξιόποινη..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Πολύ σωστή η σύγκριση με την Αμερική, εκεί σε σκοτώνουν επειδή διέγνωσαν επικίνδυνη έκφραση που μπορεί εν δυνάμει να γίνει επιθετική, κρίμα που δεν τον σκότωσαν τον γέρο.
Τι θα έκανα εγώ στον γέρο? πιθανότατα τίποτα γιατί δεν θα μπορούσα από το ασυγκράτητο γέλιο από την φάση
Τα καλόπαιδα της αστυνομίας και της δημοτικής περισσότερο ας κρατήσουν το νταηλίκι τους για εκεί που πρέπει και συνήθως το παίζουν κότες (γιατί θα στεναχωρηθεί η μαμά αν πάθουν τίποτα) και ας μάθουν να αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστάσεις με χιούμορ, αξιοπρέπεια και σεβασμό. Οι πολίτες ξέρουν να αξιολογούν τέτοιες καταστάσεις και οι προιστάμενοί τους το ίδιο.
θα ήσουν υπάλληλος κάπου και θα εκανες ελεγχους με μπλοκ και θα σου αρπαζε το μπλοκ ενας γερος να στο σκισει και θα εσκαγες στα γελια? χαμος :)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
θα ήσουν υπάλληλος κάπου και θα εκανες ελεγχους με μπλοκ και θα σου αρπαζε το μπλοκ ενας γερος να στο σκισει και θα εσκαγες στα γελια? χαμος :)
Είσαι φοιτητής? μοιάζεις να μην έχεις καθόλου εμπειρία από το τι συμβαίνει εκεί έξω και μας περιγράφεις καταστάσεις από ταινίες και βιβλία τύπου βίπερ. Με έχει κυνηγήσει ηλικιωμένος με καραμπίνα επειδή προσπαθούσα να τον πείσω ότι το χωράφι του είναι αρχαιολογικός χώρος, μου έχουν κλωτσήσει την πόρτα και μου έχουν ρίξει καρφιά στα λάστιχα (αυτά θυμάμαι πρόχειρα).. Θα έπρεπε να ζω με αποζημιώσεις δικαστηρίων τώρα.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Η σημερινή εικόνα στις τράπεζες με ουρές που κανένας δεν ήξερε σε τι σειρά βρίσκεται σε απόσταση 1 μέτρου μεταξύ τους και η ομάδα Δίας και πιο πριν ο δημοσιογράφος του σκαι να προσπαθουν να τους βάλουν σε μια σειρά κρατώντας τις σωστές αποστάσεις είναι τραγελαφικη.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Μέχρι τώρα ήταν αυτοί που στήριξαν τις οικογένειες στην κρίση με την σύνταξη, τώρα γίνανε οι ανεύθυνοι που στριμώχνονται στα ΑΤΜ να πάρουν τη σύνταξη να τη φάνε.
Αυτη η γενια κατα κυριο λογο μας εφερε τα μνημονια! Ο,τι βοηθανε τα παιδια τους σε στιγμες οικονομικης δυσπραγιας δεν τους κανει κοινωνικα υπευθυνους αλλα καλους οικογενειαρχες! Την αυλη του την προσεχει ο Ελληνας και πολυ καλα, την αυλη του γειτονα δεν προσεχει δυστυχως!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Είσαι φοιτητής? μοιάζεις να μην έχεις καθόλου εμπειρία από το τι συμβαίνει εκεί έξω και μας περιγράφεις καταστάσεις από ταινίες και βιβλία τύπου βίπερ. Με έχει κυνηγήσει ηλικιωμένος με καραμπίνα επειδή προσπαθούσα να τον πείσω ότι το χωράφι του είναι αρχαιολογικός χώρος, μου έχουν κλωτσήσει την πόρτα και μου έχουν ρίξει καρφιά στα λάστιχα (αυτά θυμάμαι πρόχειρα).. Θα έπρεπε να ζω με αποζημιώσεις δικαστηρίων τώρα.
μακάρι να ήμουν φοιτητής, ποιες είναι οι καταστάσεις που περιγραφω από ταινίες και βιβλία? Είναι λάθος να πιστεύεις ότι εσύ είσαι εμπειρος και έξυπνος κι εγω ο φοιτήτης... γιατί απλά δεν ξέρεις ποιος είμαι, όπως δεν ξέρω κι εγώ, αν εχεις τετοια ψυχραιμία στη ζωή σου συγχαρητηρια. αν θέλεις μπορείς να μου περιγραψεις ακόμη και με πμ τι συμβαινει εκεί εξω κόσμια όμως σε παρακαλώ, θα περιμενω
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Αυτη η γενια κατα κυριο λογο μας εφερε τα μνημονια! Ο,τι βοηθανε τα παιδια τους σε στιγμες οικονομικης δυσπραγιας δεν τους κανει κοινωνικα υπευθυνους αλλα καλους οικογενειαρχες! Την αυλη του την προσεχει ο Ελληνας και πολυ καλα, την αυλη του γειτονα δεν προσεχει δυστυχως!
Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος η γενιά που μας έφερε στα μνημόνια είναι ακόμη ενεργή ή τώρα βγαίνει στη σύνταξη. Η γενιά των παππούδων σας ή των γονιών μου είναι αυτοί που έμαθαν να ζουν συνεχώς επικίνδυνα για να μας προσφέρουν όλα όσα στερούνταν αυτοί. Περνούσαν έναν κόβιντ κάθε μέρα. Και γιαυτό ακριβώς επειδή ποτέ δεν υπήρξαν επιδοτούμενοι αλλά τα πλήρωσαν όλα με το αίμα τους δεν φοβούνται να σταθούν στην τράπεζα για να έχει να κεράσει το βράδυ ο μπούμπης το κομενάκι.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Με έχει κυνηγήσει ηλικιωμένος με καραμπίνα επειδή προσπαθούσα να τον πείσω ότι το χωράφι του είναι αρχαιολογικός χώρος
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Πραγματικά δεν το βρίσκω καθόλου αστείο αυτό. Και δεν ξέρεις πότε μπορεί να γίνει η στραβή. Απαράδεκτος αυτός που σε κυνήγησε με όπλο. Και δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Ούτε ηλικία ούτε τίποτα.
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Τι θα έκανα εγώ στον γέρο? πιθανότατα τίποτα γιατί δεν θα μπορούσα από το ασυγκράτητο γέλιο από την φάση
Και μετά αν σου εσκιζε το μπλοκακι να πήγαινες στον ανώτερο σου και να του έλεγες εγώ γελούσα όσο το εσκιζε. Δεν είναι όλα παιδική χαρά.

Με έχει κυνηγήσει ηλικιωμένος με καραμπίνα επειδή προσπαθούσα να τον πείσω ότι το χωράφι του είναι αρχαιολογικός χώρος, μου έχουν κλωτσήσει την πόρτα και μου έχουν ρίξει καρφιά στα λάστιχα (αυτά θυμάμαι πρόχειρα
Αν δεν τον πήγες στο δικαστήριο εσύ φταις. Τέτοιοι άνθρωποι πρέπει να μάθουν σεβασμό και υπάρχουν μόνο 2 τρόποι:

1) Να γίνουν θύμα κάποιου άλλου να τους κυνηγήσει με καραμπίνα κτλ.

2) Να τιμωρηθούν από το νόμο.

Το 2ο είναι το σωστό και το νόμιμο.

Επίσης ο φίλος πιο πάνω που λέει ότι αυτή η γενιά μας κατέστρεψε έχει δίκιο.

Όταν έβγαινε ΠΑΣΟΚ το 80, δεν το ψήφιζαν οι γονείς μας (που ήταν 20 ετών), το ψήφιζαν οι 30αρηδες 40αρηδες, 50ρηδες.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος η γενιά που μας έφερε στα μνημόνια είναι ακόμη ενεργή ή τώρα βγαίνει στη σύνταξη. Η γενιά των παππούδων σας ή των γονιών μου είναι αυτοί που έμαθαν να ζουν συνεχώς επικίνδυνα για να μας προσφέρουν όλα όσα στερούνταν αυτοί. Περνούσαν έναν κόβιντ κάθε μέρα. Και γιαυτό ακριβώς επειδή ποτέ δεν υπήρξαν επιδοτούμενοι αλλά τα πλήρωσαν όλα με το αίμα τους δεν φοβούνται να σταθούν στην τράπεζα για να έχει να κεράσει το βράδυ ο μπούμπης το κομενάκι.
Ε οχι δα η πλειοψηφια της γενιας των baby boomers εχουν βγει στην συνταξη ή κοντευουν να βγουν αν θες να ειμαι πιο ακριβης και αυτοι ειναι οι κυριως υπευθυνοι τοσο για την ελληνικη οσο και για την παγκοσμια κριση! Αυτοι ειχαν τα ηνια των επιχειρησεων των κρατων και της δημοσιας διοικησης τα χρονια που προηγηθηκαν της κρισης!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.777
Και μετά αν σου εσκιζε το μπλοκακι να πήγαινες στον ανώτερο σου και να του έλεγες εγώ γελούσα όσο το εσκιζε. Δεν είναι όλα παιδική χαρά.
Εχεις τελειως λαθος αποψη για το τι ειναι η ΕΔΕ. Παρουσια μαρτυρων οτι του επιτεθηκε ο παππους, δεν εχει προβλημα. Και εχει μαρτυρες τους συναδελφους του. Μαντεψε για τι θα φαει ΕΔΕ : για το κεφαλοκλειδωμα και ασκηση βιας, αν δεν προβλεπεται στα καθηκοντα του. Και κατι μου λεει πως ΔΕΝ προβλεπεται. Επισης κινδυνευουν με ΕΔΕ οι συναδελφοι του που δεν τον σταματησαν. Και τελος παντων πρεπει να εισαι πανυβλακας για να φερεσαι ετσι δημοσια. Ευχομαι ο παππους να τους κοψει τον κ με καμια ιατρικη βεβαιωση οτι πασχει απο ανοια και ξεχασε οτι ξεχασε.
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom