The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Και μένα με υποχρεώνουν να κάθομαι αλλά δεν πληρώνομαι. Επίσης δεν υπάρχει ίδια νοοτροπία στο δημόσιο. Δεν υπάρχει αξιολόγηση ούτε άγχος αν θα χάσουν τη δουλειά τους.
δεν θα σας δώσουν επίδομα;; άστο μην πάμε στα άλλα θα περασει ο κορονοιός και μεις θα συνεχίζουμε την ατέρμονη αυτη συζήτηση..
Εγω με ανωμαλους δεν μιλαω! :)
Ε όχι μωρέ πόσο να θες να καθήσεις μέσα ;;
 
Μηνύματα
201
Likes
195
δεν θα σας δώσουν επίδομα;; άστο μην πάμε στα άλλα θα περασει ο κορονοιός και μεις θα συνεχίζουμε την ατέρμονη αυτη συζήτηση..

Ε όχι μωρέ πόσο να θες να καθήσεις μέσα ;;
Δε νομίζω. Κάνουμε διαδικτυακά μαθήματα. Είμαι ωρομισθια, αλλά οι ώρες που έχω τώρα είναι μειωμένες.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Εδώ κάνεις λάθος... Τα ΚΕΠ είναι η μόνη δημόσια υπηρεσία που δούλευε και δουλεύει συν σαββατο..από το πρωι μέχρι το βράδυ.
Απλά τώρα με αυτό που γίνεται δουλεύει πρωινές ώρες με ραντεβου για να μη υπάρχει συνωστισμός. Αν δεν εξυπηρέτησε τη πεθερά σου ίσως να μην ειχανε τα απαραίτητα μέσα (τζαμι γαντια και μάσκα και αντισηπτικό)
Η αστυνομία. Τα ληξιαρχεία.τα δημοτολόγια δεν δέχονται καν κοινό σε Αντίθεση με τα ΚΕΠ.
Εγώ ειπα απλά τα γεγονότα..δεν την εξυπηρέτησαν κ δεν την βοήθησαν στο τι να κάνει..όταν τους ρώτησε ποτέ να έρθει της απάντησαν όταν Τελ όλο αυτό..αυτά..
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Σήμερα ενημέρωσαν φίλο μου (επιστημονικό προσωπικό με διδακτορικό) από την εταιρία του ότι τον Απρίλιο θα δουλέψει κανονικά από το σπίτι, η εταιρία θα δηλώσει ότι έκλεισε, θα πληρωθεί τα 800€ από το κράτος σαν να κάθεται και την διαφορά θα την πάρει σε μαύρα. Δε μιλάμε για μαγαζάκι, μεγάλη εταιρία με διεθνείς "δουλειές".

Γιατί κάθε κρίση είναι ευκαιρία για κάποιους.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.774
Σήμερα ενημέρωσαν φίλο μου (επιστημονικό προσωπικό με διδακτορικό) από την εταιρία του ότι τον Απρίλιο θα δουλέψει κανονικά από το σπίτι, η εταιρία θα δηλώσει ότι έκλεισε, θα πληρωθεί τα 800€ από το κράτος σαν να κάθεται και την διαφορά θα την πάρει σε μαύρα. Δε μιλάμε για μαγαζάκι, μεγάλη εταιρία με διεθνείς "δουλείες".

Γιατί κάθε κρίση είναι ευκαιρία για κάποιους.
Φροντιστηριο ξενων γλωσσων. Μεχρι εκβιασμο για να κλεψει ο εργοδοτης το βοηθημα.
Screenshot_20200403-024144_Samsung Internet.jpg
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Αποκλείεται να κάνουν τέτοια στον ιδιωτικό τομέα. Είναι ψέματα και παραμύθια, όλους τους δηλώνουν κανονικά, όλοι κόβουν αποδείξεις και φυσικά στις συνεργασίες τους με το δημόσιο δεν φουσκώνουν τους λογαριασμούς εις βάρος του δημοσίου αν και τους φταίει το κακό δημόσιο.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Αποκλείεται να κάνουν τέτοια στον ιδιωτικό τομέα. Είναι ψέματα και παραμύθια, όλους τους δηλώνουν κανονικά, όλοι κόβουν αποδείξεις και φυσικά στις συνεργασίες τους με το δημόσιο δεν φουσκώνουν τους λογαριασμούς εις βάρος του δημοσίου αν και τους φταίει το κακό δημόσιο.
Συμφωνώ απόλυτα.......... και λίγα λες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.774
H απάτη που εφαρμόζουν εκατοντάδες ιδιοκτήτες ΦΜΕ/ΚΞΓ/ΙΕΚ σε όλη την χώρα εδώ και ημέρες, συμπυκνώνεται στις παρακάτω φράσεις: «Θα σε δηλώσω σε αναστολή σύμβασης για να πάρεις το 800άρι και θα κάνεις κανονικά μάθημα εξ αποστάσεως. Μπορεί και να σου δώσω και κάποιο κλάσμα από τις «μαύρες» ώρες που θα κάνεις».
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/...zXiNzvGt9Sindh6SfyFrrlK1sZxfZKAPXoCXxjx4QLKVE
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Αποκλείεται να κάνουν τέτοια στον ιδιωτικό τομέα. Είναι ψέματα και παραμύθια, όλους τους δηλώνουν κανονικά, όλοι κόβουν αποδείξεις και φυσικά στις συνεργασίες τους με το δημόσιο δεν φουσκώνουν τους λογαριασμούς εις βάρος του δημοσίου αν και τους φταίει το κακό δημόσιο.

Οι μισοι κλεβουμε το Δημοσιο απο μεσα (οντας υπεραριθμοι, βυσματα, αργομισθοι, πολυθεσιτες κ.λ.π.) και οι αλλοι μισοι απ' εξω (υπερτιμολογωντας στις δουλειες μας με αυτο , οντας φοροφυγαδες, μην δηλωνοντας εργαζομενους κ.λ.π.) κι ομως εκει ορθιο αυτο, για αλλη μια φορα φαινεται το ποσο στιβαρη δουλεια εχει κανει το ΠΑΣΟΚ! :)
 
Last edited:

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Nέο χόμπι εν μέσω κορωνοϊοπανικού. Turn your home into a monastery, ζήσε σαν έγκλειστος και τέρμα οι έγνοιες.:innocent:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom