Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ενα χαζο ερωτημα που ηταν ο ΠΟΥ στο Τσερνομπιλ και στην Φουκοσιμα γιατι εκει μιλαμε για συνεπειες που επηρεαζουν και γενιες μετα!!
Που ήταν? καταστράφηκε η γεωργική παραγωγή της χρονιάς στο 1/3 του πλανήτη (μιλάμε πάντα μόνο για τις άμεσες οικονομικές συνέπειες), μπήκαμε όλοι στην Ευρώπη σε καραντίνα, ο tripakias που σου έκανε λάικ και τρέφεται με καρπούς θα έπρεπε να τα ξέρει αυτά.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία

Μέχρι τώρα έχουμε διπλάσιους θανάτους απ' τη γρίπη που πέρασε και τριπλάσιους νοσηλευόμενους στη μονάδα απ' ό,τι έχουμε τώρα...

Κανένας δεν ασχολήθηκε με τα δυο παιδιά που πεθάναν στο Βόλο και στη Λάρισα, ήταν μάλλον κοξάκι και ασχολούμαστε με το θάνατο ενός παιδιού στην Αριζόνα...

Με εντυπωσιάζει αυτό που ζούμε, αυτή η τρομολαγνεία...

Επίσης ξέρουμε πληροφορίες για τον κορωνοϊό, αυτούς που κάνουν τα κρυολογήματα δηλαδή, που τους ξέρουμε καλά και η εικόνα που έχουμε για τους κορωνοϊούς είναι ότι το χειμώνα ενδημούν και το καλοκαίρι δεν έχουμε κοινά κρυολογήματα οι άνθρωποι, ο ήλιος τα σκοτώνει, δεν συγχροτίζονται, βγαίνουν στις παραλίες, όλα είναι θετικά.
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
434
Που ήταν? καταστράφηκε η γεωργική παραγωγή της χρονιάς στο 1/3 του πλανήτη (μιλάμε πάντα μόνο για τις άμεσες οικονομικές συνέπειες), μπήκαμε όλοι στην Ευρώπη σε καραντίνα, ο tripakias που σου έκανε λάικ και τρέφεται με καρπούς θα έπρεπε να τα ξέρει αυτά.
[
Δεν ξερω την ηλικια σου αλλα τοτε( Τσερνομπιλ)εγω ειχα ενα μωρο 6 μηνων και αν εχεις παιδι τοτε ξεκιναγε τα φρουτα ,λαχανικα κλπ και οταν σου λεει ο παιδιατρος εξετασεις για να δουμε αν εχει παθει αλλιωσεις απο την ραδιενεργεια και την αγωνια οταν εμεινε εγκυος η γυναικα του(χρονια μετα) της ιδιας σχεδον ηλικιακης ομαδας,αν το παιδι δεν θα εχει προβλημα ο ΠΟΥ πεταγε χαρταετο οπως εσεις οι νεοι λετε.Λοιπον μη μου λες οτι τωρα τον επιασε καουρα!!και ποιο προσφατα στην Φουκοσιμα ,ξερεις τις συνεπειες στο μελλον η ειναι αθωα η ραδιενεργεια επειδη πολλοι δεν πεθαινουν αμεσως??
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Που ήταν? καταστράφηκε η γεωργική παραγωγή της χρονιάς στο 1/3 του πλανήτη (μιλάμε πάντα μόνο για τις άμεσες οικονομικές συνέπειες), μπήκαμε όλοι στην Ευρώπη σε καραντίνα, ο tripakias που σου έκανε λάικ και τρέφεται με καρπούς θα έπρεπε να τα ξέρει αυτά.
Καλα εσεις με τη ΔΕΗ ετσι κι αλλιως πρεπει να ειστε διαρκως σε καραντινα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σύμφωνα με το worldometer η Ελλάδα έχει κάνει όλα κι όλα 22.000 τεστ.
Ανεφερα το ανωτερω σαιτ που εχει αριθμο/εκατ πληθυσμου. Κ συμφωνα με αυτο τα παμε καλα. Συμφωνα με αυτο επαναλαμβανω κ οχι με οτι λεει η στελνει ο καθενας.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
434
Καλα εσεις με τη ΔΕΗ ετσι κι αλλιως πρεπει να ειστε διαρκως σε καραντινα.
Καλα εσεις με τη ΔΕΗ ετσι κι αλλιως πρεπει να ειστε διαρκως σε καραντινα.
Δεν ξερω ο αλλος κυριος/κυρια τι προβλημα εχει μαζι σας και σας ειρωνευεται αλλα προφανως εναν ιο που θα βρεθει η εμβολιο η φαρμακο ,τον εξισωνει με την ραδιενεργεια .Και βεβαια δεν του περναει απο το μυαλο οτι μπορει να ειναι μεταλλαξη απο κατι τετοιο!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
τα μέτρα πηραν παραταση μέχρι τις 27 Απριλίου .. ακολουθούμε τωρα τους Ισπανούς..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Εγω επι εποχης εκρηξης Τσερνομπιλ ημουν μηνων (μολις που ειχα ριξει την πρωτη μου Ιταλιδα γκομενα) οποτε δεν εχω αποψη αλλα δεν εχω και κανεναν λογο να αμφισβητησω αυτο που λες. Αλλα αυτο ακριβως λεω εγω απο το να πεταει αετο καλυτερα να βαραει συναγερμο κι ας εχει και μια καποια υπερεκτιμηση στην επικινδυνοτητα του ιου!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom