Νέος στην παρέα..

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Καλησπέρα παιδιά..!! Ανακάλυψα πρόσφατα τη σελίδα σας, και είμαι εντυπωσιασμένος με τη δουλεία που έχετε κάνει.. και την όρεξη που έχετε..!

Λίγα πράγματα για μένα.. Είμαι από τα Χανιά, και σπουδάζω και ζω επίσης εδώ..

Το πρώτο μου ταξίδι εκτός ελλάδος, ήταν στη Γαλλία το καλοκαίρι του 2004, οπού πέρασα 5 μέρες.. Από τότε πήρα φόρα.. Το 2006 είχε 2 ταξίδια σε Σαρδηνία, και Κολωνία και περίχωρα... Το 2007 έκανα το πρώτο μου μη οργανωμένο ταξίδι με 2 φίλους στην Πράγα για 7 μέρες... Από τότε ταξιδεύω μόνος μου, με φίλους..

Το 2008 πήρα την απόφαση να παώ εράσμους και έτσι ο Σεπτέμβρης του 2008 με βρίσκει στη Σεβίλλη, οπου μένω μέχρι το Φλεβάρη του 2009.. Η διαμονή μου στη Σεβίλλη μου δίνει την ευκαίρια για δύο ταξίδια εκτός ανδαλουσίας.. 1 στη βόρεια ισπανία.. και 1 στο Μαρόκο και τα δύο διάρκειας 1 εβδομάδας... Στην Ανδαλουσία εκτος της Σεβίλλης επισκέπτομαι, Γρανάδα, Κορντομπα, Χερεθ, Καντιθ..

Ο Δεκέμβρης του 2009 με βρίσκει σε μια βόλτα στην Ιταλία και λίγο απο Σλοβενία, οπου μας πετυχαίνει μια απο τις χειρότερες κακοκαιρίες της 10 ετίας.. Σε αυτό το ταξίδι επισκέπτομαι, Φλωρεντία, Μπολόνια, Τρεβιζο, και Nova Gorica(Σλοβενία κοντά στα σύνορα με Ιταλία).. Με αποκορύφωμα τη 12ωρη παραμονή μας στο αεροδρόμιο του Μιλανου εξαιτιας χιονόπτωσης..

Το Πάσχα του 2010 επιστρέφω στην Ισπανία για 1 εβδομάδα, Σεβίλλη, Γράναδα και Μαδρίτη... Η Ισπανία πλέον έχει μια θέση στην καρδία μου..!!

Αυτά, ελπίζω να μην σας κούρασα...Ήδη σχεδιάζω το επόμενο ταξίδι..!!!

Υ.Γ.1 Αν κάποιος χρειάζεται πληροφορίες για Ανδαλουσία και Σεβίλλη ειδικότερα, ρωτάει ελεύθερα, γιατι ξέρω αρκετά πράγματα.. Και όπου μπορώ να βοηθήσω..

Υ.Γ.2 Δυστυχώς δεν έχω κράτησει σημειώσεις απο ταξίδια μου, και έτσι δεν μπορώ να γράψω μια ταξιδιωτική ιστορία.. Αλλά υπόσχομαι απο το επόμενο ταξίδι θα το κάνω..!!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλως ορισες..Βλεπω το πηρες πολυ θερμα το θεμα,μετα το ποπ,δεν εχει στοπ!!Μπραβο..Καλη συνεχεια στα ταξιδια σου,και καλο ταξιδι στο forum :)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
:welcome2: και από μένα !

Επόμενο ταξίδι Ν.Ζ. λοιπόν ! Με το καλό και προσοχή τα ....πτώματα.....

Τον Hydronetta του φόρουμ τον έχεις πάρει χαμπάρι.... για ψάξε...:shock:
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Ευχαριστώ παιδιά..!!

:welcome2: και από μένα !

Επόμενο ταξίδι Ν.Ζ. λοιπόν ! Με το καλό και προσοχή τα ....πτώματα.....

Τον Hydronetta του φόρουμ τον έχεις πάρει χαμπάρι.... για ψάξε...:shock:
Μπα, η Νέα Ζηλανδία, είναι ταξίδι όνειρο.. και πολύ ακριβό προς το παρόν για μένα... Το επόμενο μάλλον Ευρώπη θα είναι...!
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Ετσι είναι τα ταξίδια. Αμα ανακαλύψεις πως έχεις το "μικρόβιο" μετά δεν σε σταματάει τίποτε.
Καλώς ήρθες καί από μένα καί πολλά καλά ταξίδια!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλως ηρθες,καλα ταξιδια και ειμαι σιγουρος οτι αρκετοι θα σε ρωτησουνε για Ανδαλουσια και Σεβιλλη και ενας απο αυτους θα ειμαι και εγω λιαν συντομως ;)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλως ήρθες κασιωτακη και μικρό και κρητικάτσι!!!
τα τσούζεις βλέπω ...:D:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες στην παρεα.Πολλα ταξιδια βλεπω ...την ιδια αρρωστια βλεπω κουβαλας και συ με ολους εμας.
Αντε γεια μας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.729
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom