Ναύπακτος

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Φίλοι συμφορουμίτες δυστυχώς επέστρεψα χθες από τριήμερο στη Ναύπακτο.

Πέρασα καταπληκτικά. Η πόλη είναι υπέροχη, γραφική (ιδιαίτερα το λιμάνι), ζωντανή με καλό φαί κλπ κλπ

Αξίζει πραγματικά μια επίσκεψη. Επίσης, έχει και πανέμορφα μέρη γύρω για εκδρομές είτε στην παραλία (πχ Μοναστηράκι), είτε στα βουνά (πχ Άνω Χώρα). Εμείς πεταχτήκαμε μια βόλτα στην Άνω χώρα και εκτός από το χωριό που ήταν ωραιότατο, καταπληκτική ήταν η διαδρομή μέχρι εκεί.

Σύντομα θα ανεβάσω και φωτογραφίες.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Βρε βρε... τριημεράκια ε; Και ενώ οι φίλοι μας είναι κατάδικοι-φαντάροι ε;; Καλάααα :bleh:

Περιμένουμε τις φωτογραφίες!!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Πιστεύω ότι το αργότερο το Σαββατοκύριακο θα τις ανεβάσω. Όσο για τα τριημεράκια, ετοιμάζω κι άλλο για Φολέγανδρο (την έχετε καταλάβει τη μανία μου) για 16-17-18 Ιούνη. Όχι παίζουμε.

ΥΓ Για Ναύπακτο και περίχωρα ρωτήστε ότι θέλετε. Είναι η καταγωγή μου από εκεί και την ξέρω καλά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δεν πας και κανένα τριήμερο στην Καλλονή Λέσβου νάχω και γω παρέα μέχρι να απολυθώ? :lol:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Δεν πας και κανένα τριήμερο στην Καλλονή Λέσβου νάχω και γω παρέα μέχρι να απολυθώ? :lol:
Δεν θα με χάλαγε καθόλου, αλλά προλαβαίνω; Αφού απολύεσαι και τρελαίνεσαι :) :) :)
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Επιτέλους ανέβασα μερικές φωτογραφίες της Ναυπάκτου στην Gallery. Όποιος πιστός, κάνει κλικ εδώ.
 

maria

Member
Μηνύματα
96
Likes
75
Πραγματικά είναι πολύ ωραίες! Τελικά τα μέρη που συνδυάζουν βουνό και θάλασσα είναι, πιστεύω, η καλύτερη επιλογή για διακοπές!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Η Ναυπακτοs ειναι πανεμορφη , εχω παει μια φορα μονο αλλα μου εμεινε σαν εικονα.Ωραιοτατεs οι φωτο , ειδικα η γεφυρα του Ριο.
 

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή (ξανά)
Και εγω εχω παει στη Ναύπακτο, μόνο μια φορά επίσης, και μάλιστα ήταν πέρυσι στα Θεοφάνια που η τελετή γίνεται στο λιμάνι.

Εϊναι πολύ γραφική πόλη με φοιτητές, που της δίνουν μια νεανικότητα και έντονη νυχτερινή ζωή και τη γέφυρα, που πράγματι στολίζει το φόντο, ειδικά τη νύχτα!

Τα καλύτερα όμως έχω ακούσει για την Ορεινή Ναυπακτία, όπου δεν πήγαμε λόγω περιορισμένου χρόνου.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Η ορεινή Ναυπακτία είναι πράγματι πανέμορφη. Δεν είναι τόσο αξιοποιημένη τουριστικά όπως άλλα βουνά της Ελλάδας, αλλά αυτό δεν είναι πάντα κακό.

Το πιο αξιοποιημένο μέρος είναι η Άνω Χώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom