Να είναι καλά οι Αδερφοί Wright!

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλώς σας βρήκα και συγχαρητήρια για αυτό το υπέροχο site! Η αιτία που σας βρήκα είναι το ταξίδι που θα κάνω στη Ρώμη. Τη Τετάρτη πετάω. Ήθελα να μάθω πληροφορίες για την αιώνια πόλη και να οργανώσω όσο το δυνατόν καλύτερα γίνετε αυτό το ταξίδι. Διάβασα υπέροχα άρθρα από τα μέλη του site και πήρα χρήσιμες πληροφορίες για τη περιπλάνηση μου στα 3,000 χρόνια που ζει και αναπνέει αυτή η υπέροχη πόλη. Δε σας κρύβω ότι είμαι περίεργη για το τι θα ψηφίσω όταν γυρίσω πίσω. Ρώμη ή Παρίσι? Παρίσι είχα πάει πέρυσι τα Χριστούγεννα και το λάτρεψα. Όσο αφορά τις δικές μου περιπλανήσεις, οι περισσότερες αφορούν τις σημαντικότερες πόλεις της Β. Αμερικής, Καραϊβική, Μεξικό και φυσικά Ευρώπη. Σας ευχαριστώ λοιπόν και χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που μοιράζονται μαζί μας τις ταξιδιωτικές τους εμπειρίες. Το να ταξιδεύεις στον κόσμο και να ανακαλύπτεις νέα μέρη και πολιτισμούς είναι ότι πιο όμορφο υπάρχει! Αφιερωμένο στους αδερφούς Wright λοιπόν που ανακάλυψαν αυτά τα σιδερένια πουλιά που μας πάνε σε κόσμους μαγεικούς και ονειρεμένους:clap:,
Αλεξάνδρα
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλώς όρισες!!Πόσο χαίρομαι που θα πάς στην πόλη για την οποία..βλέπεις τι γράφω...:haha:κάτω από το όνομα μου ε,το μυαλό μου ακόμα εκεί:clap:,ελπίζω να βοήθησαν οι πληροφορίες που έχουμε δώσει μέσα από ιστορίες(η δική μου είναι στις υπό εξέλιξη αλλά την έχω ολοκληρώσει) και από συζητήσεις από το γκρούπ των ιταλόφιλων...
Είμαι κι εγώ περίεργη να δώ τι θα ψηφίσεις όταν γυρίσεις:roll:,εγώ να σου πώ την αμαρτία μου ψήφο έδωσα στο Παρίσι!!γιατί έτσι απλά είναι ...άλλο πράγμα,στέκει μόνο του στήν κορυφή που τού πρέπει!
Καλά να περάσεις!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.781
Καλωσόρισες tsimpidi!!! :)
Με το καλό η Ρώμη! Βλέπω όμως στο χάρτη σου και ένα ωραιότατο Puerto Rico και πολύ θα ήθελα να μας γράψεις ταξιδιωτική ιστορία από εκεί!
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Πραγματικά με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ. Είναι η πρώτη φορά που ανυπομονώ τόσο πολύ να πάω σε έναν προορισμό. Είσαι πολύ τυχερή που πήγες με γυναικοπαρέα. Πάντα ήθελα να το κάνω. Επίσης βλέπω ότι ταξίδι όνειρο για εσένα είναι το Μεξικό. Υπόσχομαι λοιπόν όταν γυρίσω από τη Ρώμη να γράψω και εγώ τη ταξιδιωτική μου ιστορία από αυτό το μέρος. Όταν πας να είσαι προετοιμασμένη να δεις τα πάντα. Τέχνη, ισπανική κουλτούρα, πυραμίδες, απέραντα χωριά με παράγκες, φτώχεια, γαστρονομικές εκπλήξεις και πολλά πολλά άλλα!
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλωσόρισες tsimpidi!!! :)
Με το καλό η Ρώμη! Βλέπω όμως στο χάρτη σου και ένα ωραιότατο Puerto Rico και πολύ θα ήθελα να μας γράψεις ταξιδιωτική ιστορία από εκεί!

Ναι, έχω ήδη ξεκινήσει να το γράφω γιατί είδα ότι δε το έχει αναφέρει κανείς ακόμα. Τότε που σχεδίαζα να πάω δεν ήξερα πιο νησί της Καραϊβικής να διαλέξω. Ύστερα από πολύ ψάξιμο επέλεξα για διάφορους λόγους το Πουέρτο Ρίκο. Απ’ ότι είδα και εσύ έχεις κάνει το πέρασμα σου από τη Καραϊβική!!! Δε ξέρω για ‘σένα, αλλά εμένα μέχρι στιγμής αποτελεί το πιο περιπετειώδες και μαγευτικό ταξίδι πού έχω κάνει.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.423
Likes
7.781
Ναι, έχω ήδη ξεκινήσει να το γράφω γιατί είδα ότι δε το έχει αναφέρει κανείς ακόμα. Τότε που σχεδίαζα να πάω δεν ήξερα πιο νησί της Καραϊβικής να διαλέξω. Ύστερα από πολύ ψάξιμο επέλεξα για διάφορους λόγους το Πουέρτο Ρίκο. Απ’ ότι είδα και εσύ έχεις κάνει το πέρασμα σου από τη Καραϊβική!!! Δε ξέρω για ‘σένα, αλλά εμένα μέχρι στιγμής αποτελεί το πιο περιπετειώδες και μαγευτικό ταξίδι πού έχω κάνει.
Συμφωνώ ότι πρόκειται για ταξίδι μαγευτικό, όποιο νησί-χώρα κι αν επιλέξεις!
Η Καραϊβική είναι η μεγάλη μου αδυναμία!
Για Πουέρτο Ρίκο έχω ακούσει τα καλύτερα, οπότε αναμένω την ιστορία σου... ;)
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
Αγαπητό τσιμπίδι καλώς ήρθες!Καλό σου ταξίδι και καλά να περάσεις!Είμαι σίγουρη πως θα σου αρέσει η Ρώμη!Δε χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία της σύγκρισης με το Παρίσι. Και ΄γω όταν είχα αρχίσει να ταξιδεύω έκανα συγκρίσεις. Τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα πως δεν χρειάζονται οι συγκρίσεις. Από τότε βλέπω την κάθε πόλη ξεχωριστά και το κάθε ταξίδι μία διαφορετική εμπειρία και χαίρομαι την παραμονή μου και την περιήγηση εκεί!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλώς ήρθες!!!
Καλό ταξίδι να έχεις, καλά να περάσεις...μακάρι να έφευγα και εγώ αυτή τη Τετάρτη, αλλά αργώ λίγο ακόμα... :rolleyes:
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλώς ήρθες!!!
Καλό ταξίδι να έχεις, καλά να περάσεις...μακάρι να έφευγα και εγώ αυτή τη Τετάρτη, αλλά αργώ λίγο ακόμα... :rolleyes:
Ο προορισμός που πας είναι πολύ γουάου οπότε φαντάζομαι θα το περιμένεις πως και πως. Και ποιος δε θέλει να πάει Κούβα! Εγώ έχω ένα θέμα με τη συγκεκριμένη χώρα, κάνω συχνά ταξίδια στην Αμερική, όπου εκεί ούτε που θέλουν να ακούν για αυτή τη χώρα και μου έχουν πει ότι αν φανεί στο διαβατήριο μου ότι έχω πάει τότε η πρόσβαση μου στην Αμερική θα είναι πολύ πιο δύσκολη. Δε θα μου βγάζουν βίζα. Anyway εύχομαι να περάσεις super και περιμένουμε τις εντυπώσεις σου για την Αβάνα.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες Αλεξάνδρα και να περάσεις υπέροχα στη Ρώμη.
Θα περιμένουμε τις εντυπώσεις σου όταν επιστρέψεις.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Αλεξάνδρα καλώς ήρθες κι από μένα. Φρέσκια κι εγώ εδω. Καλά ταξίδια σου εύχομαι και περιμένουμε τις εντυπώσεις σου γυρίζοντας (ευρωπαϊκές και μη).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom