Βέλγιο Ολλανδία Να 'μαι κι εγώ!

DELIDEB

Member
Μηνύματα
70
Likes
102
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Καλημέρα σε όλους και όλες!
στη σελίδα αυτή έκανα εγγραφή πριν από αρκετούς μήνες αλλά το τελευταίο διάστημα το παρακολουθώ πιο συχνά κι έχω βοηθηθεί πάρα πολύ στα τελευταία μου ταξίδια.
Ας συστηθώ όμως πρώτα! είμαι η Delideb, ζω στη Ρόδο κι ενώ για αρκετά χρόνια έκανα ελάχιστα ταξίδια και κυρίως εντός Ελλάδος, τελευταία τα μαζεύω κι εξαφανίζομαι για λίγες μέρες σχεδόν κάθε μήνα!
Το επόμενο ταξίδι μου στο εξωτερικό θα είναι τον Μάιο σε Άμστερνταμ - Βρυξέλλες...
Για το ταξίδι αυτό κλείσαμε αεροπορικά εισιτήρια μετ' επιστροφής από Ντίσσελντορφ με σκοπό να ενοικιάσουμε αυτοκίνητο για 5 ημέρες κατευθείαν από το αεροδρόμιο και να πάμε οδικώς σε Ολλανδία και Βέλγιο.
Τελικά το κόστος με το αυτοκίνητο ανεβαίνει πολύ (υπολογίζω γύρω στα 400? μόνο για ενοικίαση, βενζίνη και πάρκιν) και προσπαθώ να βρω τι γίνεται με τα τρένα.
Γνωρίζει κανείς πού περίπου κυμαίνονται οι τιμές των εισιτηρίων για διαδρομές μεταξύ Ντύσελντορφ - Άμστερνταμ - Βρυξέλλες;
Όσοι έχετε εμπειρία από την περιοχή θα συμβουλεύατε να προτιμήσουμε τρένο ή να νοικιάσουμε αυτοκίνητο τελικά;
Σας ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι σε όλους Καλά Ταξίδια!
Delideb
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom