Νεο Μελος

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
γεια σας παιδια! ειμαι και γω ενα απο τα νεα μελη. Λατρευω αυτο το σαιτ, το γνωριζω εδω και αρκετο καιρο, το επισκεφτομαι πολυ συχνα και σημερα αποφασισα να εγγραφω κιολας. να σας πω λιγα πραγματα για μενα. ειμαι 21, και οπως και ολοι εδω μεσα λατρευω τα ταξιδια. το πρωτο μου ταξιδι εκτος Ελλαδος το εκανα γυρω στα 13 μου στη Γαλλια. οσο ημουν στο σχολειο δεν εκανα αλλα ταξιδια. μολις περασα στο Πανεπιστημιο αποφασισα να γυρισω τον κοσμο. μεχρι στιγμης εχω επισκεφθει τη Βιεννη και το Λονδινο. Με μαγεψαν και οι δυο πολεις. τωρα σε κανα μηνα θελω να κανω ενα μικρο ταξιδακι αναψυχης και επειδη θα παω μονη σκεφτομαι να ξανα παω στο Λονδινο. σκεφτομαι και Πραγα αλλα δεν εχω αποφασισει ακομη. ταξιδι ονειρο δεν μπορω να πω οτι εχω, γιατι απλα θελω να δω ολο τον κοσμο...(ή τουλαχιστον τον περισσοτερο)!!!. Αυτα απο εμενα.
Καλα ταξιδια ευχομαι σε ολους μας!!:)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλώς ήρθες!από μικρή στα ταξίδια:clap:και μάλιστα στα καλύτερα,Γαλλία!!
Εχεις όλο το χρόνο μπροστά σου για να ταξιδέψεις σιγά σιγά παντού,στο εύχομαι ολόψυχα!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
να στε καλα παιδια!!!σας ευχαριστω πολυ!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Καλώς όρισες, μου θυμίζεις πολύ εμένα, όταν τελείωσα το σχολείο πριν μερικά χρόνια, δεν είχα πάει πουθενά στο εξωτερικό και ξαφνικά με το που αποδεσμεύτηκα από τις σχολικές υποχρεώσεις πήρα απόφαση να δω όσο περισσότερα μέρη προλάβω! :D Στη θέση σου πάντως δε θα ξαναπήγαινα Λονδίνο (όχι ότι έχω κάτι εναντίον του, ίσα-ίσα είχα περάσει πολύ καλά στην Αγγλία), απλά θα προτιμούσα να δω κάτι καινούργιο. Φαντάζομαι ότι θα σε προβληματίζει λίγο να πας σε μια χώρα που δε μιλάς ίσως τη γλώσσα, ωστόσο μη σε απασχολεί, ειδικά στις τουριστικές χώρες θα βρίσκεις πολύ εύκολα το δρόμο σου και ανθρώπους να σε βοηθήσουν. Πρόταση μου: πήγαινε Πράγα ή όπου αλλού στην Ευρώπη σου αρέσει, ακόμα και μόνη δε θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.471
Likes
7.928
Αν και μικρή, σε βλέπω αποφασισμένη για ταξίδια, ακόμα και μόνη σου!!! Μπράβο!!!
Καλωσόρισες rena1988!!! :)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλώς ήρθες κι απο μένα! Καλά ταξίδια να έχεις και σου εύχομαι κάποια μέρα να πετύχεις αυτό που οι περισσότεροι θέλουμε, να γυρίσεις δηλαδή όσο περισσότερα απο τον κόσμο!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
dva Srca ειχα σκεφτει και γω την Πραγα αλλα επειδη ακριβως θα ημουν μονη ειπα να παω σε κατι που ηδη θα ηξερα. δεν εχω κατασταλαξει ακομη...μεχρι το τελος της εβδομαδας που ερχεται πρεπει να αποφασισω. θελω ενα μερος ομορφο και ηρεμο. το ταξιδι αυτη τη φορα δεν θα ειναι για να ανακαλυψω τοσο καινουρια μερη, αλλα πιο πολυ επειδη περασα μια πολυ δυσκολη οικογενειακη κατασταση θελω λιγες ημερες να ξεχαστω και να αλλαξω παραστασεις. θα ξανα σκεφτω σοβαρα για Πραγα.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:welcome2: rena1988 !

Μην αλλάξεις ρότα...Τα ταξίδια είναι το καλύτερο γιατρικό !
Ο κόσμος σε περιμένει...:)
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
τελικα βρισκομαι σε αδιεξοδο.βοηθεια!! σε περιπου ενα μηνα θελω να πραγματοποιησω το πρωτο ταξιδι που θα κανω μονη μου στο εξωτερικο και δεν μπορω να αποφασισω για το που θα παω. λονδινο τελικα λεω να μην ξανα παω μιας και μολις πριν τρεις μηνες επεστρεψα απο ολιγοημερες διακοπες εκει. αυτη τη φορα υπολογιζω να μεινω περιπου τεσσερις ημερες. χρειαζομαι προτασεις!!!!please!!!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Εγώ προτείνω να πας αν σε ενδιαφέρει σε κάποια Σκανδιναβική πόλη (πολύ ασφαλείς, ακόμα και για μια γυναίκα που ταξιδεύει μόνη και όλοι με πολύ καλές γνώσεις αγγλικών), κυρίως σου προτείνω Κοπεγχάγη που έχει και πιο φθηνά αεροπορικά. Μια άλλη καλή ιδέα θα ήταν να πας Ιταλία που είναι και κοντά και έχει φθηνά αεροπορικά και καιρό παρόμοιο με της Ελλάδας ή Ισπανία αντίστοιχα.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
την Ισπανια την φοβαμαι λιγακι λογω γλωσσας κυριως μιας και δε μιλαω γρι Ισπανικα. οσο για Κοπεγχαγη την ειχα στα υποψη και θελω παρα πολυ να παω αλλα εκανα λιγο πισω λογω του καιρου. θα ειναι μεσα Νοεμβρη οποτε πολυ φοβαμαι οτι η θερμοκρασια θα ειναι πολυ χαμηλη. Την Ιταλια δεν την εχω απορριψει.και Αμστερνταμ σκεφτομουν, οπως επισης και Βρυξελλες!!αχ δεν νομιζω οτι μπορω να αποφασισω. ειναι σαν να προσπαθεις να διαλεξεις αναμεσα σε διαμαντια!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom