Νησος Αμμουλιανη!!!!

yaros

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Παιδια Καλησπέρα
Πρωτη μέρα στο ομορφο αυτο νησακι. Θα ηθελα κ εγω να μου πει καποιος για παραλιες κ για φαγητο μιας κ εχω έρθει για την απόλυτη ηρεμία.
Πηγα Αλυκες μια πανεμορφη παραλία κ ευτυχώς ειχε λιγο κοσμο κ ηταν απολαυση.
Μια ηρεμια σε καταβαλει απο την πρωτη στιγμη που φθανεις στο νησακι. Κ είναι ο λογος που ηρθα αφου η πιεση στην πολη ειναι αφόρητη.
Εφαγα στο γνωστό εστιατόριο που φημίζεται για το φαγητό του με τιμες φυσιολογικες αλλα σε γενικες γραμμές μετριο κ το κρατησαν εκει τα φρεσκα ψάρια.
Θα ηθελα να ακουσω αποψεις κ προτάσεις για την ομορφη Αμμουλιανη.
Καλες διακοπες σε όλους εύχομαι.
 

yaros

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Σήμερα πηγα στην παραλια Καραγατσια. Πισινα. Καταγαλανα νερα σε απιστευτα ομορφο κολπισκο. Συνεχισαμε στις παραλιες Αι Γιωργη κ μετα διπλα στην μεγαλη Αμμο. Αλλη μια παραλια που σε αφηνει ικανοποιημενο κ να μην θέλεις να βγεις απο την θάλασσα.
Για φαγητο πηγαμε στην ομωνυμη ταβερνα. Ομορφο περιβαλλον πολυ καλο φαγητο κ φυσικά ψάρια πεντανοστιμα. Ακομη κ η τηγανητη πατατα φρεσκια κομμενη στο χέρι οχι οπως στο πολυδιαφημισμενο εστιατόριο με την κατεψυγμενη πατάτα.
Δεν περίμενα τοσο ομορφη την Αμμουλιανη για να πω την αλήθεια.
Την εχω ερωτευτεί γιατι ακομη προσπαθει να κρατήσει την ομορφια της για λίγους.
Πολύ πιο όμορφη απο γνωστά κοσμικα νησια.
 

elana

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Γεια σας κ απο μενα! Σκοπευω κ εγω να επισκεφτω την Αμμουλιανη, μηπως ξερει κανεις ποσο πανε οι τιμες για ενοικιαση δικυκλου κ κανενα ξενοδοχειο στα υποψη του??? ευχαριστω εκ των προτερων!!!
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Για δίκυκλο δεν ξέρω..Αλλά κανένα 10αερικό νομίζω...έχει πολλά δωμάτια και μπορείς να βρεις τέλη Αυγούστου αρκετά οικονομικά..Εγώ πάω στην κύρια γιώτα που έχει και την ταβέρνα Στην μεγάλη άμμο και έχει καλές τιμές σχετικά και κάνει και έκπτωση αν πας στην ταβέρνα με μια κάρτα από το δωματιο
Είναι πολύ μικρό αλλά απίστευτο νησάκι
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπερα. Σχεδιάζουμε μια σύντομη 4ημερη εξόρμηση στην Αμμουλιανή για το άλλο ΣΚ. παρακαλω για προτάσεις για φαγητό κ παραλίες. Θα είμαστε με παιδάκι 5 ετών κ αυτοκίνητο
Ευχαριστω
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.119
Likes
20.350
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπερα. Σχεδιάζουμε μια σύντομη 4ημερη εξόρμηση στην Αμμουλιανή για το άλλο ΣΚ. παρακαλω για προτάσεις για φαγητό κ παραλίες. Θα είμαστε με παιδάκι 5 ετών κ αυτοκίνητο
Ευχαριστω
Οι οργανωμένες παραλίες της Αμουλιανής είναι οι Αλυκές και η Μεγάλη Άμμος. Για λιγότερο κόσμο και πιο απομακρυσμένη υπάρχει η παραλία Καραγάτσι. Για παιδί, ιδανικές παραλίες είναι οι δύο πρώτες.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους. Έχει κάποιος να προτείνει δωμάτια στην Αμμουλιανή για τέλος Αυγούστου. Όσο πιο κοντά στη θάλασσα γιατί με 3 παιδιά λίγο δύσκολο να χρησιμοποιήσεις αυτοκίνητο.
Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.651
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom