Κολομβία Νομιμοι και με διαβατηρια στη Κολομβια..

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Καλος ο ερωτας...το καλυτερο που μπορει να συμβει σε εναν ανθρωπο..καλο και χιλιοαγαπημενο το Περου και οι ομορφιες του..:D:D αλλα η αληθεια ειναι οτι μου λειψανε πολυ και τα ταξιδια-περιπετεια,αυτα που τα κανεις και δε τα ξεχνας ποτε στη ζωη σου..:rolleyes:
Και αφου ο ενας και μοναδικος συνταξιδωτης-συνοδοιπορος,ο ανθρωπος-δε μαθαινω απο πεισμα ουτε λεξη ισπανικα-,ο αδερφος και φιλος Χρηστος εβγαλε εκ νεου διαβατηριο(μιας και το προηγουμενο ειχε κλαπει στο Καρακας..:D:D)δεν ηταν δυσκολο να αποφασισουμε τη χωρα που θα μας φιλοξενουσε για το πρωτο εικοσαημερο του αυγουστου..;)ΚΟΛΟΜΒΙΑΑ,η επιλογη,και λογικο αν σκεφτει κανεις οτι μας εμεινε αμανατι απο το 2010 και το ταξιδι μας στη Βενεζουελα,και το ατυχες(και αδικο..)σταματημα στη Κουκουτα..:haha::haha:
Αφου βεβαιωθηκαμε οτι ο Χρηστος αγορασε εσωτερικη μπανανα και εβγαλε 4-5 φοτωτυπιες το διαβατηριο:lol:,ξεκινησαμε να ψαχνουμε εισητηρια για την χωρα του καφε..:Dη αληθεια ειναι οτι αποφασισαμε εξαιρετικα αργα το αν θα παμε τελικα(παλι καποια προβληματακια στη δουλεια μας κρατησαν πισω..:roll:)και ετσι 15 ιουλιου κλεισαμε με Delta μεσω Νεας Υορκης τα πολυποθητα εισητηρια για Μπογκοτα...:clap::clap:
Ενας κομπος στο λαιμο με ηρθε οταν σκεφτηκα οτι ο Χρηστος θα επρεπε να γυρισει μονος του μιας και εγω θα πηγαινα για 4-5 μερες στη Λιμα(εεε,οκκ δε μπορω να τα...ξεγραψω ολα μονομιας...:haha::haha::bleh::bleh:)και να κανει το δρομολογιο Μπογκοτα-Νεα Υορκη-Ρωμη-Θεσσαλονικη...:shock:χωρις τη παραμικρη γνωση αγγλικων-ισπανικων και με τα ελληνικα σε μια ακρως ''τουμπιωτικια'' εκδοση...:haha::haha::haha::D:D:Dο θεος μαζι μας...
Σαββατο 4 αυγουστου φευγαμε για Φρανκφουρτη και απο εκει Νεα Υορκη και καρφι Μπογκοτα...:clap::clap:
Στη Φρανκφουρτη μας εκατσε και ενα τζακ-ποτ και μας ανακοινωσαν στο τσεκ-ιν,οτι θα ταξιδεψουμε business class ως τη Νεα Υορκη,απολαμβανοντας για πρωτη φορα τις ανεσεις μιας τετοιας θεσης,αν και η αληθεια ειναι οτι φαινομασταν σαν τη μυγα μες το γαλα οτι πρωτη φορα ταξιδευαμε ετσι μπιζ-μπιζε(ολοι ηταν διπλα μας με λαπτοπ,επιχειρηματιες με τη New York Times στα χερια και εμεις με τα μακο(διακριτικα..)μπλουζακια του Αρη και τη μετροσπορτ στα χερια...:haha::haha::haha::haha::bleh::bleh:
Με τα πολλα κυριακη βραδυ προσγειωθηκαμε στη πρωτευουσα της Κολομβιας,εχοντας ομως αυτη τη φορα κλεισμενο ενα μικρο ξενοδοχειο στη περιοχη galerias,μια περιοχη γνωστη(και)για τη νυχτερινη της ζωη..:cool:
ελαφρυ αερακι,μποτιλιαρισμενοι πισω απο τα combi(τα λεοφωρειακια-μικρα αστικα,που αν κλειστεις αναμεσα σε 2-3 καταλαβαινεις οτι ηρθες στη Λατινικη Αμερικη απο το τσουξιμο-πνιξιμο στο λαιμο απο τη βενζινη σουπερ που χρησιμοποιουνε...:haha::haha::haha::haha:..παρα ταυτα κανα δυο αναπνοες μεγαλες ειναι για μενα η ''σφραγιδα'' οτι φτασαμε και ειμαστε εδω να περασουμε εικοσι μερες μαγικες καιιιι....εννοειτε...απροβλεπτες σε μια χωρα που μπηκε στη καρδια μας και δε τη βλεπω να βγαινει ευκολα...:D:D:D

 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Άντεεεε......ιστορία!!!

Γιατί δε μαθαίνει ο αδερφός σου αγγλικά; Όλοι κάνουμε διάφορα αν μας αρέσουν τα ταξίδια, προκειμένου να διευκολύνουμε λίγο τη ζωή μας γι'αυτό τον λόγο.
Εγώ έκανα ισπανικά 2 χρόνια (αγγλικά ξέρω), για να μπορώ να ταξιδεύω στις ισπανόφωνες χώρες, και δεν είμαι και μικρός...

Περιμένουμε τη συνέχεια!!!! :clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Άντε επιτέλους! Ιστορία από τους άγιους τόπους :clap::clap: Θέλω να πάω Κολομβία :roll: (ξαναβγαίνει το χαρτομάντηλο..) :klaps:
Στο τέλος θέλω και ιστορία από το δρομολόγιο του φίλου από Μπογκοτα-Νεα Υορκη-Ρωμη-Θεσσαλονικη :haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Άντε επιτέλους! Ιστορία από τους άγιους τόπους :clap::clap: Θέλω να πάω Κολομβία :roll: (ξαναβγαίνει το χαρτομάντηλο..) :klaps:
Στο τέλος θέλω και ιστορία από το δρομολόγιο του φίλου από Μπογκοτα-Νεα Υορκη-Ρωμη-Θεσσαλονικη :haha:
:haha::haha::haha:

Δεν πάς καλά..... :haha::haha::haha:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.727
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ετσι μπραβο, και την περιμενα αυτη την ιστορια! Θελουμε και ολες τις "ανατριχιαστικες" λεπτομερειες, ετσι;
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Ναι!!!!:clap::clap::clap:
Καινουριες περιπετειες απο και μαλιστα απο την Κολομβια!
(Ναι κι εγω θελω σαν τρελλη να παω Κολομβια):lol:

Ο Χρηστος ειναι θεος που ταξιδευει χωρις να ξερει καμμια ξενη γλωσσα.
Μπραβο του!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ο Χρηστος ειναι θεος που ταξιδευει χωρις να ξερει καμμια ξενη γλωσσα.
Μπραβο του!
Ελπίζω να μη χαλάω τη ροή της ιστορίας, αλλά αφού έμμεσα έχουμε αυτό το θέμα, να σας πώ ότι η γιαγιά μου είναι 90 (έσβησε τα κεράκια τον Μάιο που πέρασε), ήρθε απο Αμερική με ενδιάμεσο σταθμό (όχι απ'ευθείας πτήση) ολομόναχη και δεν μιλάει καμία ξένη γλώσσα. Χρειάστηκε φυσικά να αλλάξει και αεροπλάνο και πύλη αναχώρησης.
Να σας πώ ότι και σε λίγες μέρες που φεύγει, πάλι ολομόναχη θα επιστρέψει...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Περιμένουμε τη συνέχεια με αγωνία.:clap::clap::clap::clap:
Και να μάθετε ισπανικά.Είναι υπέροχη γλώσσα.:clap:
 

Panos_Red

Member
Μηνύματα
67
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
Ταιλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Επιτέλους Κολομβία:clap::clap:...!!Περιμένουμε την συνέχεια...;)!
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
καλησπερα σε ολους..:D:Dπανω που αρχισα να γραφω για την χωρα-φιεστα ειχα ενα μικρο ατυχημα(εσπασα το χερι μου..:D:D)και δυστυχως αποκοπηκα αποτομα απο το φορουμ,μιας και μου ηταν αδυνατο να γραψω σε πληκτρολογιο,οποτε ζηταω συγνωμη που ψιλοεξαφανιστηκα αλλα λογοι ανωτερας βιας...χαχαααχα:bleh::bleh:
η ειρωνια ειναι οτι το εσπασα πεφτοντας απο ενα σκαμπο,απο τη λυσσα μου,μιλωντας παθιασμενος για το πως περασαμε στη Κολομβια...:haha::haha::haha::D:D:Dειρωνια ε??χαχαχαχαχαχαχχαχαχ..:haha::haha::haha:
ελπιζω στα κοντα να συνεχισω μιας και αυτο ακομη το κειμενακι το γραφω με υπερπροσπαθεια...χαχχαχαχαα:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom