Ντουμπάι Ντουμπάι-Χριστούγεννα

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Λοιπον εφτιαξα ενα πακετο 5 βραδυα Ντουμπαι τα Χριστουγεννα με 320 ευρω και λεω να παμε..Η ερωτηση μου ειναι η εξης:Aξιζουν τοσες μερες εκει?Εχει να κανεις κατι η θα τριγυριζω ολη μερα στα περιφημα εμπορικα?Λεω να κλεισουμε μια εκδρομη στην ερημο και ισως παμε και μια μερα στο Αμπου Νταμπι!Τι λετε?Προτασεις??
Grazie!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αν θέλετε να ξεκουραστείτε μια χαρά είναι! Θα γυρίσετε όσο γυρίσετε, θα κάνετε το safari μια μέρα, θα πάτε καμιά θάλασσα και κανένα ποτό στους Emirate towers και θα ξυπνάτε χαλαρά, αργά. Άν δε σας ενδιαφέρει η ξεκούραση μπορείτε να στριμώξετε και το Άμπου Ντάμπι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στις 72 χώρες που έχω πατήσει το πόδι μου και στις 48 που έχω ταξιδέψει, το dubai βρίσκεται σταθερά στην προτελευταία θέση. Ειλικρινά για μένα πέντε μέρες εκεί "ισoδυναμουν" με τιμωρία. Τώρα αν είσαι ΤΟΣΟ φανατικός για ψώνια, τι να πω...

Για stopover κάτι γίνεται, να περάσει λίγο η ώρα, αλλα 5 μέρες????
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
βρέ κορίτσι μου,κατι για iran βλέπω εκεί απάνω..άστο να πάει στο διάολο το dubai...
έχεις τοσο ιερό σκοπό..μην το χαλάς!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.937
Στις 72 χώρες που έχω πατήσει το πόδι μου και στις 48 που έχω ταξιδέψει, το dubai βρίσκεται σταθερά στην προτελευταία θέση. Ειλικρινά για μένα πέντε μέρες εκεί "ισoδυναμουν" με τιμωρία. Τώρα αν είσαι ΤΟΣΟ φανατικός για ψώνια, τι να πω...

Για stopover κάτι γίνεται, να περάσει λίγο η ώρα, αλλα 5 μέρες????

....στην τελευταία??? ;):)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
....στην τελευταία??? ;):)
Το όχι και τόσο διαφορετικό από το dubai εξωτικό bahrain. Τουλάχιστον στο dubai έχει και βιβλιοπωλεία τις προκοπης για να φύγει η βαρεμάρα διαβάζοντας...
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Λοιπον εφτιαξα ενα πακετο 5 βραδυα Ντουμπαι τα Χριστουγεννα με 320 ευρω και λεω να παμε..Η ερωτηση μου ειναι η εξης:Aξιζουν τοσες μερες εκει?Εχει να κανεις κατι η θα τριγυριζω ολη μερα στα περιφημα εμπορικα?Λεω να κλεισουμε μια εκδρομη στην ερημο και ισως παμε και μια μερα στο Αμπου Νταμπι!Τι λετε?Προτασεις??
Grazie!

320 ευρώ εννοείς αεροπορικά εισιτήρια και ξενοδοχείο;Αν ναι,πες μου πληροφορίες γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Ναι, το Μπαχρέην είναι μέχρι και 100 φορές χειρότερο, το επιβεβαιώνω!!

Το Ντουμπάι είναι μια χαρά μέρος για 1-2 μέρες και μετά για στοπόβερ....
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Εγώ νομίζω πως αν διαθέσεις μία μέρα για σαφάρι-που είναι διασκεδαστική δραστηριότητα-και μία Άμπου Νταμπι-που δε θυμάμαι να είναι και τίποτα το ιδιαίτερο-χρειάζονται οι 5 ημέρες. Μη ξεχνάς οτι έχεις και το ταξίδι και θες να ξεκουραστείς. Εγώ είχα πάει μέσω Μπαχρέιν, 4 -5 ώρες ως το Μπαχρέι και μετά αναμονή ως την επόμενη πτήση και άλλη μία ώρα από Μπαχρέιν στο Ντουμπάι, οπότε πάει η μισή μέρα. Οι αποστάσεις στην πόλη είναι πολύ μεγάλες και προτίμησε για τις μετακινήσεις σου εκεί ταξί, το οποίο είναι πολύ οικονομικό μέσο.Εμείς πήραμε μία μέρα ταξί και μας έκανε μία βόλτα γύρω στις 2 ώρες με κόστος 12 ευρώ, πέρυσι το Πάσχα. Αυτό που βλέπεις είναι μία πόλη σε ανοικοδόμηση, ειδικά σε κάποιες περιοχές νιώθεις οτι βρίσκεσαι σ' ένα εργοτάξιο. Έχει πολλά mall, όπου δεν είναι απαραίτητο να ψωνίσεις, μπορείς να πας να τα δεις απλά ή να καθίσεις για καφέ ή φαγητό. Σ' ένα μάλιστα έχει και πίστα σκι!Εν κατακλείδι, μιλάμε για χαλαρωτικές διακοπές, διότι δεν έχει τόσα αξιοθέατα, όσα οι ευρωπαικές πόλεις που σκοτώνεσαι να τα δεις όλα και να περπατήσεις, να ζήσεις την πόλη όσο πιο πολύ μπορείς.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
5 βράδυα Ντουμπάι;;:shock:και μάλιστα χριστουγεννιάτικα;
Οπως είπε και ο Γιώργος εγώ θα τόβλεπα σαν τιμωρία!δες στα σχετικά τόπικ τις συζητήσεις,δες τι έχει:roll:(η μάλλον τι δεν έχει να σου προσφέρει το Dubai)και αποφασίζεις...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
5 βράδυα ντουμπάι τα βλέπω υπερβολικά ,βέβαια δεν ξέρω και τα ενδιαφέροντα σου ...

απορώ πώς ο traveller δεν έχει πάρει θέση ακόμα !!!!!

με την ευκαιρία ακούω για τα ψώνια στο ντουμπάι , είναι τελικά τόσο φθηνά η είναι ακόμα μια τουριστική παγίδα ...αν ξέρει κάποιος ας μας πεί
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.774
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom