Γενικά Ντουμπάι Ντουμπάι ή ....;

kath_1983

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ
Γειά σας!

Θέλουμε με τον φίλο μου να πάμε κάπου εκτός Ευρώπης...τα χρήματα που διαθέτουμε είναι εώς 1200 ευρώ ο καθένας την περίοδο του Απριλίου (7 μερες) και απο ότι κοίταξα σε αυτές τις τιμές είναι το Ντουμπάι...
Δεν έχω ακούσει και τα καλυτερα για αυτό το ταξίδι αλλά δε μπορώ να πω ότι με αφήνει και αδιάφορη αυτή η πόλη, πιστεύω ότι θα είναι κάτι διαφορετικό επισης έχει και αρκετή ζέστη που μας αρέσει, το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει κάποιο φυσικό κάλλος παρα μόνο τεχνητό.
Πιο πολύ θέλαμε Αίγυπτο ή Μαρόκο αλλά λόγω των γεγονότων το αφήσαμε ... Έχετε να μου προτείνετε κάποια χώρα που πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο με αυτά τα χρήματα που διαθέτουμε;
Ευχαριστώ!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Σσσσ μη λες αυτη τη λεξη ..μη λες αυτη τη λεξη.Καλα που ο Νικος δεν εχει γυρισει ακομα απο το τσιμπουσι.
Σιγα καλε μην θελει το Ντουμπαι 1200.Με λιγοτερα πας.
Ε τωρα μην ξαναπροτεινω Ταυλανδη.Θα με παρουν με τις πετρες.(δες το παντως:D)
Ρενατα το Μπαλι τους φτανει με 1200?
 

kath_1983

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ
Μπαλί πήγαμε το καλοκαίρι και ήταν φανταστικά.
Ταϊλάνδη κοίταξα και τα εισιτήρια είναι αρκετά τσιμπιμένα. Ωραία ας μου προτείνουν και αυτοί που δε τους αρέσει το Ντουμπάι άλλο προορισμό απλά θέλω να έχει ζέστη κατα προτίμηση.
Ευχαριστώ!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Διαλεξε το ''ή......'' !!!
Γούστα βέβαια είναι αυτά, αλλά με 1200 Απρίλιο...κάτσε να δώ εναν χάρτη τακα τακα
Δεν ξέρω με τα 1200 τι παίζει και είναι και ο περιορισμός του 7ήμερου στη μέση. Κάτι άλλο πάντως, κάτι άλλο... Πρέπει να πάτε σε ζεστό μέρος και θάλασσες κλπ; Κάνε ότι μπορείς για το ''ή ...'' !
 

kath_1983

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ
Οκ έκλεισε για Σαλαμίνα τότε ευχαριστώ για την βοήθεια!
 

kath_1983

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ
Διαλεξε το ''ή......'' !!!
Γούστα βέβαια είναι αυτά, αλλά με 1200 Απρίλιο...κάτσε να δώ εναν χάρτη τακα τακα
Δεν ξέρω με τα 1200 τι παίζει και είναι και ο περιορισμός του 7ήμερου στη μέση. Κάτι άλλο πάντως, κάτι άλλο... Πρέπει να πάτε σε ζεστό μέρος και θάλασσες κλπ; Κάνε ότι μπορείς για το ''ή ...'' !
Θέλαμε Αίγυπτο αλλά έχουν γίνει όλα αυτά δε ξέρω... Η θάλασσα δε μας νοιάζει τόσο αλλα βαρεθηκαμε το κρύο...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Αν βαρέθηκες το κρύο τράβα Σκαραμαγκά... οι τσιμινιέρες της χαλυβουργικης σκορπίζουν μια γλυκιά θαλπωρή στους ταξιδευτές... θα φάτε φρέσκο ψαράκι σε τοπική καντίνα, θα κοιμηθείτε σε τροχοβίλλα και θα πάτε για ψώνια στο μαγευτικό Θριάσιο... Σκαραμαγκάς το δίχως άλλο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom