ΗΠΑ Καναδάς Ντόχα - Τορόντο μέσω ΗΠΑ

grigorisgs

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα και ευχαριστώ για την αποδοχή στο Forum.
Μένω μόνιμα στο Κατάρ και σκοπεύω να ταξιδέψω τέλη Οκτωβρίου στο Τορόντο με United Airlines με ενδιάμεση στάση Washington DC. Έκανα αίτηση για ESTA και περιμένω απάντηση.

-API δεν μου ζήτησε να συμπληρώσω η αεροπορική, συμπληρώνεται εν πτήση ή στο αεροδρόμιο μετα την άφιξη?
- Χρειάζομαι κάποιο άλλο ταξιδιωτικό έγγραφο επειδή εισέρχομαι στις ΗΠΑ απο αραβική χώρα?
- Γνωρίζω πως έχει απαντηθεί πολλές φορές, για επιβεβαίωση και μόνο, δεν χρειάζομαι VISA για απλή διέλευση απο τις ΗΠΑ??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γρηγόρης
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Καλησπέρα και ευχαριστώ για την αποδοχή στο Forum.
Μένω μόνιμα στο Κατάρ και σκοπεύω να ταξιδέψω τέλη Οκτωβρίου στο Τορόντο με United Airlines με ενδιάμεση στάση Washington DC. Έκανα αίτηση για ESTA και περιμένω απάντηση.

-API δεν μου ζήτησε να συμπληρώσω η αεροπορική, συμπληρώνεται εν πτήση ή στο αεροδρόμιο μετα την άφιξη?
- Χρειάζομαι κάποιο άλλο ταξιδιωτικό έγγραφο επειδή εισέρχομαι στις ΗΠΑ απο αραβική χώρα?
- Γνωρίζω πως έχει απαντηθεί πολλές φορές, για επιβεβαίωση και μόνο, δεν χρειάζομαι VISA για απλή διέλευση απο τις ΗΠΑ??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γρηγόρης
Δεν ξέρω τι είναι το API. Δεν έχει σημασία ότι έρχεσαι από αραβική χώρα. Σωστά, αν έχεις ESTA που έχει εγκριθεί αυτό αρκεί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ξέρω τι είναι το API.
Advance Passenger Information System. Απαίτηση των ΗΠΑ από τις αεροπορικές εταιρίες. U.S. Customs and Border Protection - Travel.

Μην αγχώνεσαι γι αυτό, θα στο ζητήσει η αεροπορική εταιρία. Αν έχεις πολλαπλά διαβατήρια, φρόντισε στο check-in της αεροπορικής να δώσεις αυτό το οποίο θα χρησιμοποιήσεις για είσοδο στις ΗΠΑ.
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Advance Passenger Information System. Απαίτηση των ΗΠΑ από τις αεροπορικές εταιρίες. U.S. Customs and Border Protection - Travel.

Μην αγχώνεσαι γι αυτό, θα στο ζητήσει η αεροπορική εταιρία. Αν έχεις πολλαπλά διαβατήρια, φρόντισε στο check-in της αεροπορικής να δώσεις αυτό το οποίο θα χρησιμοποιήσεις για είσοδο στις ΗΠΑ.
ΟΚ το APIS δηλαδή.
 

grigorisgs

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ! Ή ESTA εγκρίθηκε οπότε μπορώ να ταξιδέψω.

Γνωρίζετε μήπως, δεν μπορώ να πάρω απάντηση απο United, αν στην Washington πρέπει να παραλάβω τις αποσκευές και να κάνω Check in για την επόμενη πτήση? Η ανταπόκριση είναι 1 ώρα και 40 λεπτά, από ότι διάβασα στο forum είναι μάλλον οριακός χρόνος αλλά αφου το πουλάει η αεροπορική μάλλον γίνεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.262
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom