Νυμφαίο Φλώρινας ή κ κάπου αλλού

TheSandman

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Καλησπέρα σας. Σκεφτόμαστε με το αμορε ότι θα θέλαμε οπωσδήποτε να πάμε Νυμφαίο μια εκδρομή μάλλον μέσα στον Δεκέμβριο για 1-2 διανυκτερευσεις. Το θέμα μου εινεί να μείνω 2 βράδια Νυμφαίο ή ένα Νυμφαίο κ ένα ίσως Καστοριά; Εγώ Καστοριά έχω πάει αλλά δεν πειράζει να ξαναπάω. Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο πλανο θα ήταν ευπροσδεκτες οι προτάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν έχετε επίσης να μου προτείνετε εναλλακτική εκδρομη σε μια λογική αποσταση από Σερρες...περυσι είχαμε πάει Λουτρά Πόζαρ-Παλαιο Άγιο Αθανάσιο-Εδεσσα κ μας άρεσε πολυ
 
Last edited:

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.083
Πάνω από 1 βράδυ δεν θα έμενα Νυμφαίο.Αντίθετα η Καστοριά είναι μικρή πόλη,την έχω επισκεφτεί επανειλημμένως (όπως και το Νυμφαίο αλλά εκεί ποτέ δεν διανυκτερεύω), και ως πόλη επαρχιακή έχει και αρκετά μέρη να βγεις, να φας, να πας για καφέ και ταυτόχρονα χωρίς το χαμό των μεγαλουπόλεων. Υπέροχη η περαντζάδα γύρω από τη λίμνη της Καστοριάς....
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Κι εγώ μονοήμερη είχα πάει Νυμφαίο, και είχα προλάβει να πάω και στον Αρκτούρο.
Είναι πολύ όμορφο χωριό αλλά δεν θα έμενα εκεί. Μου έδωσε περισσότερο την αίσθηση ότι έχει ακριβά καλοσυντηρημένα εξοχικά και ότι οι κάτοικοί του απουσιάζουν ή μένουν κάπου αλλού, και απλώς είχε 3 ταβέρνες σε μια κεντρική πλατεία, όπου γινόταν σκοτωμός.
Η Καστοριά πάλι πανέμορφη και με ζωή.
 

TheSandman

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Pel αυτό που λες μου θυμιζει Παλαιό Άγιο Αθανάσιο στον οποίο είχα πάει για διανυκτέρευση καθημερινή.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Pel

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.907
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα σας. Σκεφτόμαστε με το αμορε ότι θα θέλαμε οπωσδήποτε να πάμε Νυμφαίο μια εκδρομή μάλλον μέσα στον Δεκέμβριο για 1-2 διανυκτερευσεις. Το θέμα μου εινεί να μείνω 2 βράδια Νυμφαίο ή ένα Νυμφαίο κ ένα ίσως Καστοριά; Εγώ Καστοριά έχω πάει αλλά δεν πειράζει να ξαναπάω. Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο πλανο θα ήταν ευπροσδεκτες οι προτάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν έχετε επίσης να μου προτείνετε εναλλακτική εκδρομη σε μια λογική αποσταση από Σερρες...περυσι είχαμε πάει Λουτρά Πόζαρ-Παλαιο Άγιο Αθανάσιο-Εδεσσα κ μας άρεσε πολυ
Θα μπορούσες να σκεφτείς και τη Φλώρινα αλλά η Καστοριά είναι σίγουρα καλύτερη επιλογή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.260
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom