Ταϊλάνδη Φιλιππίνες Ταυλανδη vs Φιλιππινες

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Αγαπητη @go2dbeach, απο την μερα που εχω γινει μελος στο forum, διαβαζοντας μηνυματα και ιστοριες εχω καταλαβει οτι εισαι το ιδανικο ατομο για προτασεις σε εξωτικους προορισμους και αδιαμφισβητητα η τοπ συμβουλος γαμηλιων ταξιδιων. :haha:
Ψαχνουμε προορισμο για γαμηλιο ταξιδι. Ταυλανδη εχουμε παει ( δεν μας πειραζει να ξαναπαμε ). Θελω εξωτικα νησια, παραλιες με σμαραγδενια νερα, κοκοφοινικες παντου, αν γινεται νησια οχι τοσο γνωστα και τουριστικα, προορισμο με ιδανικες καιρικες συνθηκες μεταξυ Γεναρη-Μαρτη, οικονομικο στην διαμονη και τη διατροφη ( θελω να μεινω οσες περισσοτερες μερες μπορω ), αυτα. Τιποτα αλλο...τον γαμπρο τον εχω βρει μην ανησυχεις. :p
Εγραψα εδω γιατι ημουν αναμεσα σε Ταυλανδη και Φιλιππινες, το crash test σου με βοηθησε πολυ αλλα προβληματιστηκα κιολας. Μηπως υπαρχει καποιος προορισμος που δεν εχω σκεφτει και αδικω? Μπαλι, Μαλδιβες, Σρι Λανκα ειναι απο τους προορισμους που δεν σκεφτομαι καθολου. Σε βομβαρδισα?
 

Kalifornia1810l

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπερα ειχα γραψει και λιγο ποιο πριν να μου πειτε εντυπωσεις για ταυλανδη η φιλιπιννες τρεαναρω ομως τα εισητηρια ενω κατεληξα για φιλιπιννες λογω των τυφωνων εκει...εγω σκεφτομαι για μαρτιο που εχει ξηρασια..γνωριζει καποιος ποιος ειναι ποιο ασφαλες καιρος να πας?ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Chrisaki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σε ολους :)

Ψάχνουμε τον επόμενο προορισμό με τον σύντροφο μου.

Εχουμε ταξιδέψει σε Ταυλάνδη αρκετές φορές , με την τελευταια φορά λιγάκι απογοητευτηκή σε σχέση με τις παραλίες.
(Είχαμε πάει από Κράμπι, Πι πι& Κο Λάντα_) Τις προηγούμενες χρονιές Koh Samui.

Είπαμε φέτος να αλλάξουμε και να δοκιμάσουμε την τύχη μας είτε Μεξικό ( cancun-tulum) αλλά είδα έχουν τεράστιο πρόβλημα με φύκια εκεί, Bali (έχω ξαναπάει , αλλά ο καιρός δε βοηθάει για τέλος φεβρουαρίου που θέλουμε) οπότε....

Είμαστε ανάμεσα σε Φιλιππίνες και Ταυλάνδη πλέον και πραγματικά δε μπορώ να βγάλω άκρη και να αποφασίσω.

Διαβάζω πολύ για τις Φιλιππίνες αλλα οι απόψεις διαφέρουν , θέλουμε πάρα πολύ να δοκιμάσουμε κάτι καινούριο , αλλά μια οι τυφώνες ,μια οι σεισμοί,μια ότι πολλοί αναφέρουν ότι η χώρα είναι τόσο υποανάπτικτη που παθαίνεις σοκ μας τρομάζει.



Γι΄αυτό και θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια σας και προσωπικές σας εμπειρίες.

Σας ευχαριστώ πολύ <3
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μπαλί για παραλίες μην το σκέφτεσαι. Δεν ενδείκνυται για αυτό.
Υπάρχουν δύο άριστες ιστορίες με πάρα πολλές πληροφορίες για Φιλιππίνες
https://www.travelstories.gr/commun...ίνες-Ανοίγοντας-το-δρόμο-για-το-nomads.55002/https://www.travelstories.gr/community/threads/Παμε-Φιλιππινεs.1014/
Χωρίς να έχω πάει ακόμη αλλά έχοντας ψάξει γιατί τις έχω σαν μελλοντικό προορισμό μου έκανε εντύπωση το siargao island. Αλλά έχει αρκετή ταλαιπωρία να φτάσεις εκεί όσο το έχω δεί.
 

Dimitra.Chr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Φιλιππινες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Μολις γύρισα μετα απο 15 μερες στο Μπαλι και ο καιρος ηταν καταπληκτικός ( βροχή μονο 3 μερες αλλα οχι κατι φοβερό ) . Όσον αφορά τις παραλιες ναι το Μπαλι δεν εχει ( δεν πήγαμε κιόλας ) αλλα πήγαμε στο Γκιλι Αιρ που πραγματικά άξιζε (σημειωτέον το νησι δεν εχει αμάξια , μονο ποδήλατα κ άμαξες ) Παραλιες με άσπρη άμμο και γαλαζο πράσινα νερά . Πήγαμε με βάρκα για σνορκελινγκ όπου είχε τρομερά ψάρια & κοραλιά!!! Βεβαια το νησι είχε σε αρκετά σημεία σκουπίδια αλλα οχι μεσα στη θάλασσα . Συνεπώς μπορεις να συνδιασεις την φύση του Μπαλι με λίγες μερες στα Γκιλι για θάλασσα ! Πήγαμε κ Νουσα Πενιδα που επίσης κάναμε φοβερό σνορκελινγκ .

Ταυλανδη είχαμε παει λιγο πιο κατω απο το Κο Λαντα , στο Κο Λιπε που επίσης ηταν παράδεισος . Τρομερή θάλασσα , σνορκελινγκ , υπέροχο φαγητο. Βεβαια οι τομές λιγο πιο τσιμπημένες απο τα συνηθισμένα( επίσης δεν εχει αμάξια ,μονο για τους τουρίστες απο κ προς λιμάνι ) .

Επισης και εγω ειμαι σε αναζητηση για το επόμενο . Φιλιππινες ( και εγω εχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω );; Σρι Λανκα ;; Ταυλανδη ;; Θα δείξει !!
 

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Γεια σε ολους :)

Ψάχνουμε τον επόμενο προορισμό με τον σύντροφο μου.

Εχουμε ταξιδέψει σε Ταυλάνδη αρκετές φορές , με την τελευταια φορά λιγάκι απογοητευτηκή σε σχέση με τις παραλίες.
(Είχαμε πάει από Κράμπι, Πι πι& Κο Λάντα_) Τις προηγούμενες χρονιές Koh Samui.

Είπαμε φέτος να αλλάξουμε και να δοκιμάσουμε την τύχη μας είτε Μεξικό ( cancun-tulum) αλλά είδα έχουν τεράστιο πρόβλημα με φύκια εκεί, Bali (έχω ξαναπάει , αλλά ο καιρός δε βοηθάει για τέλος φεβρουαρίου που θέλουμε) οπότε....

Είμαστε ανάμεσα σε Φιλιππίνες και Ταυλάνδη πλέον και πραγματικά δε μπορώ να βγάλω άκρη και να αποφασίσω.

Διαβάζω πολύ για τις Φιλιππίνες αλλα οι απόψεις διαφέρουν , θέλουμε πάρα πολύ να δοκιμάσουμε κάτι καινούριο , αλλά μια οι τυφώνες ,μια οι σεισμοί,μια ότι πολλοί αναφέρουν ότι η χώρα είναι τόσο υποανάπτικτη που παθαίνεις σοκ μας τρομάζει.



Γι΄αυτό και θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια σας και προσωπικές σας εμπειρίες.

Σας ευχαριστώ πολύ <3
Επειδή θα κάνω το ίδιο προγραμμα με σένα τον Απρίλιο ( 3 μέρες Κο Λάντα και 5 μέρες Κραμπι με σκοπό κάποιες εκδρομές αυθημερόν ) τι δε σου άρεσε ;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.196
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom