Ζάκυνθος Ξενοδοχεία στη Ζάκυνθο

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Θα ήθελα την βοήθεια όποιου γνώρίζει. Θέλω να επισκεφθώ τη Ζάκυνθο μετά τις 20/8. Εχω 2 παιδιά (3,5 και 2) και από την έρευνα που έχω κάνει προσανατολίζομαι στην περιοχή του Βασιλικού. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρετε κάποιο ξενοδοχείο ή δωμάτια πάνω σε ήρεμη παραλία (χωρίς να μεσολαβεί δρόμος) και να πηγαίνουμε κατευθείαν για μπάνιο. Εχω δει το plaka beach.hotel στη Πλάκα, το levantino στα Καμίνια. Εχετε κάποια γνώμη για τα παραπάνω, ξέρετε κάπιο άλλο αντίστοιχο να προτείνετε? Μου έχουν πει ότι το νησί είναι ιδανικό για οικογενειακές διακόπές με μικρά παιδιά. Ελπίζω να επιβεβαιωθώ.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Θα ήθελα την βοήθεια όποιου γνώρίζει. Θέλω να επισκεφθώ τη Ζάκυνθο μετά τις 20/8. Εχω 2 παιδιά (3,5 και 2) και από την έρευνα που έχω κάνει προσανατολίζομαι στην περιοχή του Βασιλικού. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρετε κάποιο ξενοδοχείο ή δωμάτια πάνω σε ήρεμη παραλία (χωρίς να μεσολαβεί δρόμος) και να πηγαίνουμε κατευθείαν για μπάνιο. Εχω δει το plaka beach.hotel στη Πλάκα, το levantino στα Καμίνια. Εχετε κάποια γνώμη για τα παραπάνω, ξέρετε κάπιο άλλο αντίστοιχο να προτείνετε? Μου έχουν πει ότι το νησί είναι ιδανικό για οικογενειακές διακόπές με μικρά παιδιά. Ελπίζω να επιβεβαιωθώ.

Λοιπόν όσοι σου πρότειναν οτι η Ζάκυνθος ειναι νησί για οικογένειες
εχουν το απόλυτο δίκιο

Θα μέινεις οπωσδήποτε στην περιοχή του βασιλικού ..ειναι σχεδόν το μόνο μέρος με πράσινο

ειχαμε μεινει πριν 2 χρόνια σε αυτο με τα πιτσιρίκια μου
the bay - hotel & suites in Vassilikos Zante Zakynthos Greece
πάνω στο κύμα κυριολεκτικά πεντακάθαρο μικρό ξενοδοχείο με καλό πρωινό
και το βασικότερο χωρις ουτε ενα σκαλί στους διαδρόμους του και στους κήπους .

δωμάτιο -πισινα -θάλασσα ( τρομερη παραλία σχεδόν ιδιωτική ) ενα βήμα ολα !!!!!


δες στην photo gallery του ξενοδοχείου ........
για φαγητο θα τα γραψουμε εν καιρό αλλά θα πας οπωσδήποτε στο Porto Roma στην ψαροταβέρνα πάνω απο την παραλία για πραγματικά φρέσκα ψάρια κατευθειαν απο το καίκι τους

και για μπάνιο στην παραλία του γερακα με τις χελώνες αγκαλιά !!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Σημείωσε ότι 24/8 γιορτάζει ο πολιούχος του νησιού Άγιος Διονύσιος.
Την ημέρα αυτή, αλλά και λίγο πριν και μετά, το νησί κυριολεκτικά βουλιάζει από κόσμο.
Βέβαια, το βασικότερο πρόβλημα βρίσκεται στη Χώρα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
για φαγητό προτεινόμενο και κοντα στο ξενοδοχείο που σου έγραψα
ειναι οι λιθιές
Ταβέρνα Λιθιές στην περιοχή του Βασιλικού στο νησί της Ζάκυνθου

και στον δρόμο προς την χώρα
ειναι και η ταβερνα '' ο αδελφός του Κώστα ''απο τις πιο παλιές του νησιού με κανταδες και καλό φαγητό
Ταβέρνα "Ο Αδερφός του Κώστα"
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Λοιπόν εγω πέρσι έμεινα έδώ στο Τσιλιβι
Lesante Hotel & Spa
Ολοκαίνουργιο πεντάστερο (λειτούργησε πέρσι πρώτη φορά), πολύ καθαρό, 50 μ απο τη θάλασσα (δε βγαίνεις σε δρόμο με αυτοκίνητα)με καλό πρωινό, πισίνες και πολλές παροχές (μέχρι dvd sto δωμάτιο κλπ)
Αν σου επιτρέπουν τα οικονομικά σου στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Ψαξτο και στο booking γιατί περσι το βρήκα πολύ φθηνότερα.
Σαν περιοχή είανι πολύ καλή και ο Βασιλικός που σου πρότεινε ο Χρήστος.
Εννοείται μακριά από Λαγανά και περιξ.
Αν ενδιαφερεσαι και για εστιατόρια κλπ μπορώ να επανέλθω
 

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Εχω ενθουσιαστεί! Η αλήθεια ειναι ότι δεν ήμουν θετικά προδιατεθειμένη για τη Ζάκυνθο. Αλλάξα όμως διάθεση. Εχω βρεί κάτι φοβερά αγροτουριστικά καταλύματα, βίλες, σπίτια σε σούπερ ελαιώνες και κτήματα αλλά δεν μου πάει η κάρδια να μείνω μάκρυα και να κουβαλιέμαι στη θάλασσα. Είναι όμως ωραία ιδέα για Πάσχα. Θα κοιτάξω διαθεσιμότητα και τιμές στα ξενοδοχεία που αναφέρατε. Πιστεύω να είναι νωρίς ακόμα. Και βλέπω ότι υπάρχουν και φοβερές ταβέρνες. Αρχίζει να μ' αρέσει πολύ το σενάριο Ζάκυνθος.....
 

ifigeneiaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ

Λοιπόν εγω πέρυσι επισκέφτηκα τη Ζάκυνθο τέλη Αυγούστου. Έμεινα στο ξενοδοχείο Denise Beach (Zakynthos Greece - Denise Beach Hotel on Zakynthos Island - Greek Version). Αν και βρισκεται στο Λαγανα, κάτι που στην αρχή μας είχε προβληματισει :rolleyes:, το μερος μας ανταμειψε!:) Βρίσκεται στην ήσυχη πλευρά του Λαγανά, στην περιοχή βεζάλ προς Λιθακιά, μακριά από την πολυκοσμία και τη βαβουρα του κακόφημου κέντρου. Κοντα στο πρασινο, πάνω στην παραλία με διάφορες παροχες όπως παιδικη χαρα, εστιατοριο, πισινα... Μείναμε πολύ ευχαριστημενοι και μιας και οι τιμες ήταν φιλικές, θα εχουμε το μερος υποψη σε μελλοντικες επισκεψεις στο νησι.
 

sotiris11

Member
Μηνύματα
35
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
milano-komo
Γεια σας ,Χρηστο 71 κλεινω στο the bay στα Βασιλικα ,το ειχα κοιταξει και ειχα κανει κρατηση αλλα με αυτα που ειπες με επεισες και θα στειλω προκαταβολη τη Δευτερα.εχω 3 παιδια και θελω τη θαλασσα μπροστα,απλα διαβαζα κατι σχολια απο ξενους που ελεγαν για μικρους χωρους και οχι καλο πρωινο ,εκει λιγο το σκεφτομουν αλλα εισουν καταλυτικος.
 

sotiris11

Member
Μηνύματα
35
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
milano-komo
Χρηστο γραψε για το ξενοδοχειο the bay και γιαα την παραλια σε προσωπικο μυνημα αν θες,πηγα να στειλω εγω και λογω του περιορισμου των 20 μυνηματων δε μπορω
 

TETA

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΝΤΟΥΜΠΑΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ
αν μπορείτε βοηθήστε με.θα επισκεφθω τη ζάκυνθο στις αρχες σεπτέμβρη και ψαχνω ξενοδοχείο ή τσιλιβί ή κάπου κοντα στην πόλη.ψαχνοντας στο internet έχω μπερδευτεί.θέλω να είναι καλό, καθαρό και αν είναι και κοντα στη θάλασσα, ακόμα καλύτερα.εχετε κάποιο να μου προτείνετε από προσωπική εμπειρία; ευχαριστώ
 

sotiris11

Member
Μηνύματα
35
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
milano-komo
το the bay ειναι πολυ καλο με δικια του παραλια με πολυ καλα δωματια κ.α. κοντα στο Γερακα
 

fanoula_k

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Χαλκιδική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χριστούγεννα στο Παρίσι
Γειά σας!!! Καλώς σας βρήκα, μιας και είμαι νέο μέλος!! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας.. Θέλω φέτος να πάω Ζάκυνθο με τον φίλο μου και να μείνουμε στο Αργάσι , γιατί ακούω οτί έχει νυχτερινή ζωή καλή...;) Θα ήθελα να μου προτείνετε, που να μεινω, γιατι με ενδιαφέρει πολύ η προσωπική εμπειρία του καθενός, παρα να μπω σε 10 site και να δω foto που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα..
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!:D
Φιλιά!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom