Ιταλία Διαμονή στο Μιλάνο

penelopebek

Member
Μηνύματα
254
Likes
259
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλημερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη των ειδικων για περιοχες στο Μιλανο που αποφευγουμε να κλεισουμε ξενοδοχειο. Κοντα στον κεντρικο σταθμο βρηκα καλεε τιμες και ωρσια ξενοδοχεια. Ομως οι σταθμοι στις περισοτερες πολεις ειναι προς αποφυγην. Χωρις βεβαια να ειναι ο κανονας. Για το Μιλανο τι γνωμη εχετε. Ευχαριστω πολυ
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αυτο ειναι πολυ μακρια; ★★★ B&B Hotel Milano Cenisio Garibaldi, Milan, Italy τι λεει το city life σαν περιοχη; θα βολεψει και 2ημερο ή να κλεισω 5ημερο; στην ουσια 1 μερα καθαρη ή 3 μερες καθαρες.... με μεσημεριανες πτησεις δηλαδη...
Ειδα και ★★★ Canova Hotel, Μιλάνο, Ιταλία και αυτο.... ★★★ Hotel Sempione, Μιλάνο, Ιταλία ποιο απο τα 3 ειναι καλυτερο ; ειδικα για να πας με τα ποδια;
 
Last edited:
D

Delmem37668

Guest

MaryK.

Member
Μηνύματα
21
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Koh Phangan Thailand
Παιδιά θέλουμε φθηνό ξενοδοχείο για Οκτώβρη για 2 βράδια ... υπάρχει κάτι κεντρικά με 60-70 ευρώ η βραδιά?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Παιδιά θέλουμε φθηνό ξενοδοχείο για Οκτώβρη για 2 βράδια ... υπάρχει κάτι κεντρικά με 60-70 ευρώ η βραδιά?
καλησπέρα .. κανεις ενα τσεκ booking, agoda , trivago με τις ημερομηνίες που θες.. καλες τοποθεσίες ειναι οτιδήποτε κοντά(<2,5 χιλιομετρα) στο duomo καθως και η περιοχη του centrale . Αν δεν βρεις στα λεφτα που θες, τοτε αναγκαστικά πας σε πριοχή με μετρό που βολευει! αρκει να μην ειναι πανω απο 6χλμ απο το κεντρο και ταλαιπωρείσαι αδικα!! εγω έμεινα στο c hotels με 55 ευρω/βραδια στο centrale και εμεινα ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος.. αλλα απο οτι τσεκαρα τωρα για Οκτωβρη, το εχει με 120/ βραδια....
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.028
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Γνώμη μου ότι η περιοχή του Τσεντραλε δεν είναι η καλύτερη επιλογή για διαμονή στο Μιλάνο...Είναι βρωμικη και αν και έχει πολλά κατάλυματα,είναι σαν να μένεις στο σταθμό Λαρίσης (αν και έχω χρόνια να πάω σταθμό Λαρίσης,μπορεί να έχει αναβαθμιστεί) Πάντως, επειδή ήμουν Μιλάνο αρχές Σεπτέμβρη και βρέθηκα στην ευρύτερη περιοχή του κεντρικού Σταθμού,μου φάνηκε πολύ υποβαθμισμένη σε σχέση με την υπόλοιπη πόλη. Κοντά στο κέντρο (Ντουομο) είναι τσιμπημενα είναι αλήθεια. Όμως, έχω να προτείνω περιοχές όπως Porta Venezia και Corso Buenos Aires που είναι εμπορικό κέντρο η Porta Genova και Navigli όπου χτυπά η καρδιά της νυχτερινής ζωής του Μιλάνου. Επίσης, αλλαγμένη προς το καλύτερο βρήκα την περιοχή κοντά στην Porta Garibaldi,ίσως να επέλεγα να πάω προς τα εκεί σε επόμενη επίσκεψη μου. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι υπάρχει πληθώρα επιλογών διαμονής στο Μιλάνο εκτός του κεντρικού σταθμού.
 
Last edited:

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Γνώμη μου ότι η περιοχή του Τσεντραλε δεν είναι η καλύτερη επιλογή για διαμονή στο Μιλάνο...Είναι βρωμικη και αν και έχει πολλά κατάλυματα,είναι σαν να μένεις στο σταθμό Λαρίσης (αν και έχω χρόνια να πάω σταθμό Λαρίσης,μπορεί να έχει αναβαθμιστεί) Πάντως, επειδή ήμουν Μιλάνο αρχές Σεπτέμβρη και βρέθηκα στην ευρύτερη περιοχή του κεντρικού Σταθμού,μου φάνηκε πολύ υποβαθμισμένη σε σχέση με την υπόλοιπη πόλη. Κοντά στο κέντρο (Ντουομο) είναι τσιμπημενα είναι αλήθεια. Όμως, έχω να προτείνω περιοχές όπως Porta Venezia και Corso Buenos Aires που είναι εμπορικό κέντρο η Porta Genova και Navigli όπου χτυπά η καρδιά της νυχτερινής ζωής του Μιλάνου. Επίσης, αλλαγμένη προς το καλύτερο βρήκα την περιοχή κοντά στην Porta Garibaldi,ίσως να επέλεγα να πάω προς τα εκεί σε επόμενη επίσκεψη μου. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι υπάρχει πληθώρα επιλογών διαμονής στο Μιλάνο εκτός του κεντρικού σταθμού.
θα διαφωνησω.. βεβαια δυο βραδιες εκατσα οποτε δεν ειδα αυτα που αναφερεις.. και περιεργο κοσμο ΔΕΝ ειδα , κεντρικους δρομους φυσιολογικους ειδα, βρωμικο το κεντρο δεν μου φανηκε.. για αυτο το προτεινω.. ξανα αναφερω ομως εκατσα 2,5 μερες, και το ξενοδοχειο ηταν διπλα στον σταθμο !! υποβαθμισμενη δεν ξερω πως το εννοεις..
 

MaryK.

Member
Μηνύματα
21
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Koh Phangan Thailand
καλησπέρα .. κανεις ενα τσεκ booking, agoda , trivago με τις ημερομηνίες που θες.. καλες τοποθεσίες ειναι οτιδήποτε κοντά(<2,5 χιλιομετρα) στο duomo καθως και η περιοχη του centrale . Αν δεν βρεις στα λεφτα που θες, τοτε αναγκαστικά πας σε πριοχή με μετρό που βολευει! αρκει να μην ειναι πανω απο 6χλμ απο το κεντρο και ταλαιπωρείσαι αδικα!! εγω έμεινα στο c hotels με 55 ευρω/βραδια στο centrale και εμεινα ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος.. αλλα απο οτι τσεκαρα τωρα για Οκτωβρη, το εχει με 120/ βραδια....
Ναι έχω τσεκάρει όλες τις πλατφόρμες απλά βρήκαμε εισητηρια 15€ πηγαινελα από Κέρκυρα που ζούμε και λέμε να πάμε στην ουσία είναι για 1,5 μέρα έτσι για το χαβαλέ …. Για αυτό θελουμε φθηνό ξενοδοχειο …. Πετάμε Παρασκευή της 3 και επιστροφή Κυριακή της 2 …. Καταλαβαίνεις …
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Ναι έχω τσεκάρει όλες τις πλατφόρμες απλά βρήκαμε εισητηρια 15€ πηγαινελα από Κέρκυρα που ζούμε και λέμε να πάμε στην ουσία είναι για 1,5 μέρα έτσι για το χαβαλέ …. Για αυτό θελουμε φθηνό ξενοδοχειο …. Πετάμε Παρασκευή της 3 και επιστροφή Κυριακή της 2 …. Καταλαβαίνεις …
Και εγώ για μιάμιση μέρα πήγα , προλαβαινεις να δεις αρκετά πραγματακια!! Φθηνό ξενοδοχείο όλοι σχεδόν οι ταξιδιώτες ψάχνουμε !! Αρκεί να είναι καθαρό βέβαια!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Ναι έχω τσεκάρει όλες τις πλατφόρμες απλά βρήκαμε εισητηρια 15€ πηγαινελα από Κέρκυρα που ζούμε και λέμε να πάμε στην ουσία είναι για 1,5 μέρα έτσι για το χαβαλέ …. Για αυτό θελουμε φθηνό ξενοδοχειο …. Πετάμε Παρασκευή της 3 και επιστροφή Κυριακή της 2 …. Καταλαβαίνεις …
Airbnb?συνηθως φθηνοτερα απ οτι τα ξενοδοχεια,σε Μιλανο και Κατανια σε airbnb ειχαμε μεινει και ειμασταν ευχαριστημενοι και με το μισο κοστος του ξενοδοχειου...
 

vana23kara

Member
Μηνύματα
74
Likes
34
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να παμε Μιλάνο από Βουκουρέστι που θα μαστε
19-22 Οκτωβρίου
Ψάχνω ξενοδοχείο οικονομικο τύπου 80€ την βραδιά κ δεν βρίσκω. Με ενδιαφέρει μόνο να έχει κοντά στάση. .δεν θέλω να δώσουμε πιο πολλά. Πάμε μόνο για ύπνο

Έχετε κάτι κατά νου;
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να παμε Μιλάνο από Βουκουρέστι που θα μαστε
19-22 Οκτωβρίου
Ψάχνω ξενοδοχείο οικονομικο τύπου 80€ την βραδιά κ δεν βρίσκω. Με ενδιαφέρει μόνο να έχει κοντά στάση. .δεν θέλω να δώσουμε πιο πολλά. Πάμε μόνο για ύπνο

Έχετε κάτι κατά νου;
Αν εφαρμόσεις φίλτρα στην αναζήτηση σου σε κάποια από τις πλατφόρμες αναζήτησης ξενοδοχείων θα βρεις πολλές επιλογές. Σίγουρα θα είναι εκτός κέντρου με αυτά τα χρήματα.
Από ένα γρήγορο ψάξιμο δίπλα σε στάση λεωφορείου και με πολύ καλή βαθμολογία βρήκα αυτό:
Isola Libera, Μιλάνο, Ιταλία
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom