Ξενοδοχείο απο τη lastminute.com

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Έχει κλείσει κανείς ξενοδοχείο απο το παραπάνω site, μέσω των προσφορών του "Top Secret Hotels"?
 

martz

Member
Μηνύματα
24
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχαγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη for ever!!!
Έχω ακριβώς την ίδια απορία.Βρίσκω πολύ καλές προσφορές αλλά θα ήθελα να γνωρίζω αν το site (lastminute.com) είναι αξιόπιστο πριν κλείσω δωμάτια.
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Προσωπικά εγώ ποτε δεν θα έκλεινα ξενοδοχειο χωρίς να ξέρω το όνομα του!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν ξέρεις την περιοχή, την κατηγορία καθώς και μια μικρή περιγραφή του ξενοδοχείου, μπορείς να μαντέψεις ποιο είναι το top secret hotel.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αν ξέρεις την περιοχή, την κατηγορία καθώς και μια μικρή περιγραφή του ξενοδοχείου, μπορείς να μαντέψεις ποιο είναι το top secret hotel.
Ναι, ακριβώς. Googlare την περιγραφή που δίνει, έχεις καλές πιθανότητες να πέσεις στο ίδιο.
Πάντως γνωρίζοντας περιοχή, κατηγορία, παροχές, μερικά σχόλια (και αν η τιμή συμφέρει) νομίζω αξίζει το ρίσκο.
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Με συγχωρείτε αλλα το χάνει κάποιος χρόνο για να αποκωδικοποιήσει το ξενοδοχείο, να "νομίζει" ότι βρήκε πιο είναι - γιατί ποτέ δεν θα είναι σίγουρος - να βάλει την κάρτα του και να του χρεώσουν ακυρωτικά τουλάχιστον την 1 νύχτα για να μην μιλήσουμε για όλη τη διαμονή του ε τοτε με με συγχωρειτε δεν θα πάρω!

Υγ
Γενικά δεν είμαι του τζόγου!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Με συγχωρείτε αλλα το χάνει κάποιος χρόνο για να αποκωδικοποιήσει το ξενοδοχείο, να "νομίζει" ότι βρήκε πιο είναι - γιατί ποτέ δεν θα είναι σίγουρος - να βάλει την κάρτα του και να του χρεώσουν ακυρωτικά τουλάχιστον την 1 νύχτα για να μην μιλήσουμε για όλη τη διαμονή του ε τοτε με με συγχωρειτε δεν θα πάρω!

Υγ
Γενικά δεν είμαι του τζόγου!
E καλά δεν είναι ακριβώς έτσι, μια φορά που κοιτούσα για Λονδίνο οι τιμές των top secret ήταν 60% κάτω.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Με συγχωρείτε αλλα το χάνει κάποιος χρόνο για να αποκωδικοποιήσει το ξενοδοχείο, να "νομίζει" ότι βρήκε πιο είναι...
Τις περισσότερες φορές δίνεται αναλυτική περιγραφή της τοποθεσίας του ξενοδοχείου (πχ βρίσκεται δίπλα στον τάδε σταθμό). Έχοντας ορίσει και την κατηγορία (3*/4*...) είναι νομίζω εφικτό να προσδιορίσεις το ξενοδοχείο, ειδικά σε πόλεις με μικρότερο αριθμό ξενοδοχείων.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Δεν είναι τζώγος. Τα συμβεβλημένα ξενοδοχεία στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι ήδη γνωστά από μία απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο και τα ωφέλη μπορεί να είναι, όπως ειπώθηκε, γύρω στο 60%. Συμφέρει αρκετά για κάποιον που θέλει να βρει ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο σε φυσιολογική τιμή, σε περιόδους που δεν υπάρχει πουθενά αλλού έκπτωση.
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
E καλά δεν είναι ακριβώς έτσι, μια φορά που κοιτούσα για Λονδίνο οι τιμές των top secret ήταν 60% κάτω.

Καλό είναι να μην πιστεύουμε τις τεράστιες η μέγαλες μειώσεις των τιμων που βλεπουμε στα site! Οι αρχικές τιμές είναι ειναι οι "τιμές πορτας" και πιστεψε με τιμές πορτας δεν χρεώουν πλέον ποτε τα ξενοδοχεία! Εκτος και αν είδες τιμές τελευταίας στιγμής όπου αρκετά ξενοδοχεία για να μην μείνουν άδεια κατεβάζουν τις τιμες! Είναι μαρκετινικό να βλεπεις οτι το δωμάτιο κανει 100 αλλά εμεις στο δίνουμε 40 και να κοιτάς τιμές 1 -2 μήνες πριν την αναχώρηση σου στο ξενοδοχείο!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δε μιλάμε για rack rates (τιμές πόρτας) αλλά για τις μέσες τιμές που υπάρχουν στις υπόλοιπες μηχανές αναζήτησης. Όταν λοιπόν η μέση τιμή ενός Hilton είναι ας πούμε 130 EUR και το βρίσκεις ως top secret στα 80 EUR τότε ναι αξίζει.

Ο λόγος που δίνονται αυτές οι τιμές με αυτόν τον μυστήριο τρόπο έχουν να κάνουν με την επιθυμία των ξενοδοχείων να μην έχουν άδεια δωμάτια (ή τουλάχιστον να βγάλουν το λειτουργικό κόστος) αλλά και να μην εμφανίσουν στο ευρύ κοινό υπερβολικά χαμηλές τιμές με αποτέλεσμα να πέσει το κύρος τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom