Βουλγαρία Ξενοδοχείο στη Σόφια??

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Γεια σας παιδιά. Έχω κλείσει εισιτήρια για τη συναυλία των ACDC στη Σόφια στις 14 Μαίου και σκεφτήκαμε να μείνουμε το ΣΒΚ. Απ' ότι πληροφορήθηκα το στάδιο που θα γίνει η συναυλία είναι στο κέντρο της πόλης. Έχετε κάποιο ξενοδοχείο να προτείνετε κεντρικό???Θα πάμε με αυτοκίνητο οπότε θα πρέπει να βρω ένα ξενοδοχείο με parking. Ευχαριστώ. :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Στη διάρκεια των πολλών επισκέψεών μου στη Σόφια έχω μείνει σε διάφορα ξενοδοχεία, φτηνότερα ή ακριβότερα, μεταξύ των οποίων τα "διαβόητα" Novotel, Vitosha - New Otani, Sofia, Rodina (κάποια έχουν αλλάξει όνομα σήμερα) αλλά τα καλύτερα ήταν το Sheraton - Balkan και το Maria Louisa. Μια σελίδα όπου μπορείς να βρείς πληροφορίες και προσφορές είναι:

All Sofia Hotels On-line reservations
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ασφαλές , κεντρικό, καθαρό, φτηνό...

Hotel Sveta Sofia - Hotel
Το μοναδικό ξενοδοχείο στην ιστορία όσων έχω μείνει, που ανάμεσα στα standard toiletries (σαπουνάκια, σαμπουάν κλπ), περιλάμβανε και προφυλακτικά....

Προσοχή με το parking, είναι ανοικτό (όχι υπόγειο) και βρίσκεται 3 τετράγωνα από το ξενοδοχείο. Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω φυλάσσεται το βράδυ.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Ασφαλές , κεντρικό, καθαρό, φτηνό...

Hotel Sveta Sofia - Hotel
Θα πάω και εγώ Σόφια για τον ίδιο λόγο με τη LIDA και είδα ότι αναφέρατε το παραπάνω ξενοδοχείο.

Δεν έχω ιδέα από Σόφια, απλά θέλω ένα ξενοδοχείο ψιλο καλό (όχι κάτι ιδιαίτερο), να είναι κεντρικά αλλά κάπως ήσυχα και καλά (ας πούμε και η Ομόνοια στο κέντρο της Αθήνας είναι αλλά νταξ....).

Λογικά το απόγευμα θα κλείσω, οπότε, αν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι ή να προτείνει κάτι άλλο, ας το πει μπας κ μ αλλάξει γνώμη.

Όπως και να έχει, θα ακολουθήσω πιστά και τυφλά το thread αυτό! :)
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Επισκέφθηκα τελικά το Budapest hotel, το οποίο μας ικανοποίησε απόλυτα. Στα 70 ευρώ το corner room, καινούργιο ξενοδοχείο, πεντακάθαρο, μάλλον 4 αστέρων και όχι 3 θα το χαρακτήριζα, 10 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο, ευγενέστατο προσωπικό και parking.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Ασφαλές , κεντρικό, καθαρό, φτηνό...

Hotel Sveta Sofia - Hotel
Ακολούθησα τυφλά την επιλογή του Traveller και μείναμε στο Sveta Hotel.

Καλό, σε κεντρικό σημείο, καθαρό. Το μόνο κακό ήταν ότι το δωμάτιό μας είχε μόνο ένα πολύ μικρό παράθυρο, δίχως τίποτα άλλο να κοιτάει προς τα έξω. Ίσως απλά έτυχε το δωμάτιο.

Καλή επιλογή όμως.

Υ.Γ: Οι ACDC απλά τα σπάσανε!! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.724
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom