Σπέτσες Ξενοδοχείο στις Σπέτσες

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.977
Θα μπορούσε κανείς να μου δώσει τα φώτα του για ξενοδοχείο στις Σπέτσες?
Κεντρικό, καθαρό, καλόγουστο και κυρίως σε νορμάλ τιμή?
.....γιατί με τις τιμές που βλέπω στο internet έχω κουφαθεί.......
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Πρόβλημα το ξενοδοχείο στις Σπέτσες. Τα μόνα που αξίζουν είναι το Ορλώφ, τα Νησιά και το Zoe's αλλά ίσως σου φανούν ακριβά. Μετά απο αυτά το χάος... το Ποσειδώνιο ακόμα ανακαινίζεται νομίζω
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Οι Σπέτσες είναι ακριβό νησί (είναι το μόνο που πλήρωσα 80 λεπτά το μπουκαλάκι το νερό πέρσι το καλοακαίρι!).
Είχαμε μείνει πέρσι στην πλατεία των Σπετσών εκεί που είναι τα φαγάδικα, στο Ξενοδοχείο Φάρος (www.faroshotel.gr).
Αν το θέλεις για έναν ύπνο είναι μια χαρά καθώς είχε κάνει ανακαίνιση πέρσι.
Μας είχε δώσει το δίκλινο 45 Ευρώ τη βραδιά και είχε μόνο ξένους τουρίστες οι οποίοι δεν σνομπάρουν τα φθηνά δωμάτια της Ελλάδας!
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Οι Σπέτσες είναι ακριβό νησί (είναι το μόνο που πλήρωσα 80 λεπτά το μπουκαλάκι το νερό πέρσι το καλοακαίρι!).
Είχαμε μείνει πέρσι στην πλατεία των Σπετσών εκεί που είναι τα φαγάδικα, στο Ξενοδοχείο Φάρος (www.faroshotel.gr).
Αν το θέλεις για έναν ύπνο είναι μια χαρά καθώς είχε κάνει ανακαίνιση πέρσι.
Μας είχε δώσει το δίκλινο 45 Ευρώ τη βραδιά και είχε μόνο ξένους τουρίστες οι οποίοι δεν σνομπάρουν τα φθηνά δωμάτια της Ελλάδας!
Θα διαφωνήσω μαζί σου. Πριν δυο χρόνια δούλεψα για ένα μήνα Σπέτσες και αρχικά είχα κλείσει σε αυτό. Προφανώς την ανακαίνιση δεν την πρόλαβα. Την δεύτερη νύχτα την έκανα διότι δεν παλευόταν η κατάσταση. ο κυρ Γιάννης (ιδιοκτήτης μεγάλος σε ηλικία και ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ) ήταν .....ας μην εκφραστώ.....τα δωμάτια βρώμικα και παραμελημένα. Ναι είναι φθηνό ναι είναι κεντρικά ναι έχει 3-4 ταβέρνες/πιτσαρίες από κάτω του αλλά.....βέβαια αυτό δεν αποτελεί τροχοπέδι για όποιον θελήσει να μείνει φθηνά στις Σπέτσες. Αφού έφυγα από εκει έμεινα λιγάκι πιο πάνω(200 μέτρα να πω...) σε ενοικιαζόμενα (ξενώνα τον αποκαλούν αυτοί) www.niriides-spetses.gr . πολύ ωραία δωμάτια. Λιγάκι τσιμπημένα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Μία καλή επιλογή είναι καί τό Spetses Ηotel στήν περιοχή τού σχολείου(Αναργύρειος).Πιστεύω ότι είναι κέντρο-απόκεντρο(η απόσταση από τό λιμάνι περπατιέται-χωρίς βαλίτσες όμως) καί έχει καταπληκτική θέα.Δέν ξέρω βέβαια τί παίζει τώρα από τιμές καθώς είχα μείνει τό 2004 καί πρός τέλος Σεπτεμβρίου.' Εχει καί δική του παραλία(ξαπλώστρες-ομπρέλλες-bar) φθάνει νά μήν πιάνει αέρας.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Θα διαφωνήσω μαζί σου. Πριν δυο χρόνια δούλεψα για ένα μήνα Σπέτσες και αρχικά είχα κλείσει σε αυτό. Προφανώς την ανακαίνιση δεν την πρόλαβα. Την δεύτερη νύχτα την έκανα διότι δεν παλευόταν η κατάσταση. ο κυρ Γιάννης (ιδιοκτήτης μεγάλος σε ηλικία και ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ) ήταν .....ας μην εκφραστώ.....τα δωμάτια βρώμικα και παραμελημένα. Ναι είναι φθηνό ναι είναι κεντρικά ναι έχει 3-4 ταβέρνες/πιτσαρίες από κάτω του αλλά.....βέβαια αυτό δεν αποτελεί τροχοπέδι για όποιον θελήσει να μείνει φθηνά στις Σπέτσες. Αφού έφυγα από εκει έμεινα λιγάκι πιο πάνω(200 μέτρα να πω...) σε ενοικιαζόμενα (ξενώνα τον αποκαλούν αυτοί) www.niriides-spetses.gr . πολύ ωραία δωμάτια. Λιγάκι τσιμπημένα...
Τον κυρ Γιάννη τον συνάντησα αλλά δεν είχα το χρόνο να διαπιστώσω αν είναι παράξενος ή όχι! :haha:
Η διοίκηση του ξενοδοχείου έχει περάσει στα παιδιά του και στα ανήψια του (αυτό μας το είπε ο κυρ Γιάννης) και το δωμάτιο που μας φιλοξένησε για τα δυο βράδια που μείναμε εκεί ήταν μια χαρά. Καθαρό και ολοκαίνουργιο! :clap:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
να παρακαλέσω όλους τους φίλος-μέλη να εξηγούν τι εννοούν νορμάλ, για μένα μπορεί να είναι 50 ευρώ και για κάποιον άλλο 100 η και παραπάνω για να μπορούμε να τους βοηθήσουμε;)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Πρόβλημα το ξενοδοχείο στις Σπέτσες. Τα μόνα που αξίζουν είναι το Ορλώφ, τα Νησιά και το Zoe's αλλά ίσως σου φανούν ακριβά. Μετά απο αυτά το χάος... το Ποσειδώνιο ακόμα ανακαινίζεται νομίζω
τα ξενοδοχεια που λες, δεν ειναι τα μονα που αξιζουν, ειναι ομως σιγουρα τα πιο ακριβα!
vario, αν ειναι να δωσεις τοσα πολλα χρηματα, μεινε στα νησια που ειναι το τοπ!αλλιως, ασε τα ξενοδοχεια και κοιτα τα ενοικιαζομενα δωματια!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Μία καλή επιλογή είναι καί τό Spetses Ηotel στήν περιοχή τού σχολείου(Αναργύρειος).Πιστεύω ότι είναι κέντρο-απόκεντρο(η απόσταση από τό λιμάνι περπατιέται-χωρίς βαλίτσες όμως) καί έχει καταπληκτική θέα.Δέν ξέρω βέβαια τί παίζει τώρα από τιμές καθώς είχα μείνει τό 2004 καί πρός τέλος Σεπτεμβρίου.' Εχει καί δική του παραλία(ξαπλώστρες-ομπρέλλες-bar) φθάνει νά μήν πιάνει αέρας.
κι ομως, δεν ειναι καθολου καλη επιλογη!!σαν ξενοδοχειο ειναι μια χαρα!!απλα ειναι στην περιοχη της κουνουπιτσας που ειναι πολυ μακρια απο το παλιο λιμανι!!!η αποσταση απο το λιμανι περπατιεται??προφανως εννοεις την νταπια!!η αποσταση μεχρι το παλιο λιμανι δεν περπατιεται πηγαινε-ελα με τιποτα!!!!
αν δεν σκοπευετε να νοικιασετε μηχανακι, αστο καλυτερα!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.977
Θεωρούσα νορμάλ τιμή τα 80-120 ευρώ, δεδομένου ότι στο εξωτερικό σ' αυτές τις τιμές έχω μείνει σε ωραιότατα ξενοδοχεία........αλλά βλέπω ότι για Σπέτσες με αυτά τα λεφτά δε βρίσκεις ούτε ενοικιαζόμενο δωμάτιο.....Δεν ξέρω τι θα κάνω.....μπορεί να κάνω και delete τις Σπέτσες!
Πάντως σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!:)
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Εμείς πήγαμε πέρισυ μείναμε στο VILLA EIRINI ωραίο περιποιημένο βολική τοποθεσία πληρώσαμε 90 ευρω τη διανυκτέρευση.Γενικα βέβαια οι Σπέτσες είναι ακριβό νησί.Εμάς για τρεις μέρες μας έφυγαν χρήματα που ούτε καν τα φαντάζεσαι:shock:.Χαλάλι όμως γιατι εμας είναι ο αγαπημένος μας προορισμός!Από τα ωραιότερα νησιά που έχω πάει και τόσο κοντά στη Αθήνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom