Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
νομιζω οτι το κλαυτερο παγωτο ειναι απο το fregio
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.380
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
νομιζω οτι το κλαυτερο παγωτο ειναι απο το fregio
Το καλύτερο μάλλον θες να πεις.
Συμφωνώ μαζί σου πάντως γιατί γνωρίζω τον ιδιοκτήτη από πρώτο χέρι και ξέρω πόσο προσεκτικός είναι με την καθαριότητα των χώρων και των προϊόντωνν του .
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ετσι εναι φενια απο θεσσαλονικη εισαι??;)
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ξενοδοχεια Ρώμη τον Μάιο

ας επιστρέψουμε στο θέμα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
και ακριβα και τραγικα!!!
80 και 90 ευρουλακια για...(ξενοδοχεια) επιοικως απαραδεκτα!
αποφυγετε το de pietris και το principe amedeo!!!
μην τρομοκρατειτε τον κόσμο. τα ξενοδοχεία είναι εκατοντάδες και οι επιλογές πολλές. για το διάστημα 5-9/7 που λέει το πρακάτω ποστ εγώ βρίσκω το Boscolo και το Savoy στη via Veneto με 200 κ 150 αντίστοιχα. κ μιλάμε για world class ξενοδοχεία. δίπλα στην piazza di Spagna εννοείται ότι θα το πληρώσεις. αλλιώς αν θέλεις πολυτελεια σε χαμηλή τιμή πας στο Sheraton με 95 Ε μόνο.

γεια σας και παλι, ενδιαφερομαι και εγω για Ρωμη, και συγκεκριμενα για τη ryanair 5 μεχρι 9 Ιουλιου, που βρισκω εισητηρια με 24 ευρω το ατομο απο Θεσσαλονικη. Ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου να υπολογιζω για κεντρικο ξενοδοχειο; Οσο γινεται πιο φτηνο αρκει να ειναι καθαρο και σε καληγ περιοχη. Οι μερες ειναι αρκετες για καποιον που δεν εχει ξαναπαει?
για μια πρώτη επαφή καλές είναι οι μέρες. για χοτελ ή B&B κεντρικό από 70-80+.
παιδια ακριβα τα χοτελ ακομα δεν εκλεισα κατι..
ψάξε περισσότερο κι εδώ είμαστε.
νομιζω οτι το κλαυτερο παγωτο ειναι απο το fregio
καλύτερο σε σχέση με τι? τα καλύτερα παγωτά στην Ιταλία είναι στη Σικελία. στην Ελλάδα το κάνει η κυρία Κική στη γειτονιά μου. :haha:
ας επανέλθουμε τώρα ον τόπικ..
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Εάν κάποιος θέλει κεντρικό ξενοδοχείο στη Ρώμη τότε θα πρέπει να ανεβάσει λίγο το budget του κοντά στα 100-120ευρώ. Αλλίως με 100ευρώ υπάρχουν ωραιότατα ξενοδοχείο σε περιοχές λιγότερο κεντρικές, όπως στο Aventino ή το Trastevere.
Ενδεικτικά δείτε αυτά: http://www.primehotels.it
http://www.aventinohotels.com/
http://www.thegoodnightcompany.com/
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εδώ ειμαι :) Έχει 1 εβδομάδα που γύρισα,αλλά ομολογώ πως ακόμη δεν έχω συνέλθει απ'αυτό το ταξίδι!Η Ρώμη είναι P
Αλέκα καλώς ήρθες, σ' ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Κατ¨αρχήν μιλάμε για το Hotel Giotto Flavia Rome - Official Site - Cheap 2 Star Hotel in Rome οδός via flavia 84; ΄Εκλεισες από το site του ξενοδοχείου; Γιατί βλέπω ότι συμφέρει περισσότερο. Θεωρείται ασφαλής περιοχή;
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Αλέκα καλώς ήρθες, σ' ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Κατ¨αρχήν μιλάμε για το Hotel Giotto Flavia Rome - Official Site - Cheap 2 Star Hotel in Rome οδός via flavia 84; ΄Εκλεισες από το site του ξενοδοχείου; Γιατί βλέπω ότι συμφέρει περισσότερο. Θεωρείται ασφαλής περιοχή;
Ναι γι'αυτό ακριβώς.Έκλεισα απο το booking επειδή το θεώρησα πιο σίγουρο τρόπο.Η περιοχή μια χαρά ήταν γενικά στη Ρώμη δε φοβήθηκα καθόλου οπότε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom