Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βενεζουέλα
:D:D:D
χαίρομαι και σιγα σιγα αρχισα να ανυπομονω..αντε να κανω ενα ταξιδάκι..αντε γιατι μουχλιασα..ειχα μια πολύ δυσκολη εγκυμοσυνη και ήμουν ακινητη για μηνες..και μετα ηρθε η μικρη μου..και...κλεισουρα!!
Την Τρίτη ομως.....Ρώμη σου ερχόμαστεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!
Φένια έχεις παει λογικα στην Ρωμη, ε?
Εχεις να προτεινεις κατι?;)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τι σε ενδιαφέρει πιο πολύ;
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βενεζουέλα
Ευχαριστώ πολύ Aeriko!
Λίγο απ'ολα θέλω Φένια μου..θα πέταχτουμε στην κυριολεξία για 2 μερες..επομενως δνε θα προλαβουμε να δουμε και πολλά!Τα 4-5 βασικα αξιοθετα..κανένα καφεδακι..πιτσα, μακαροναδα, πλατειουλα..συντριβανια..μια ματια στα μαγαζια..καπως ετσι..!!Ο,τι προλαβουμε..απλά εσυ που έχεις πάει εχεις κατι να μου προτεινεις?
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Παιδια καλησπερα...
Προσπαθω να προετοιμασω ενα ταξιδι για ρωμη αρχες σεπτεμβριου απλα μου κατσε στραβη με τη δουλεια και απολυθηκα....Ετσι θελω να βγει οσο ποιο οικονομικα γινεται...
Εχετε μηπως καμια καινουρια ιδεα για οικονομικη διαμονη οτιδιποτε ειτε διαμερισμα ειτε ξενοδοχειο δεν με πειραζει...
Τα προηγουμενα ποστ τα χω διαβασει απλα λεω μηπωςηρθε κανεις με καινουριες ιδεες.
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Καλώς τον..:p

Στο παρακάτω site έχει αρκετές επιλογές ...ελπίζω πως θα βρείς κάτι..:rolleyes:
Online ξενοδοχειακές κρατήσεις με έκπτωση σε όλον τον κόσμο - Κλείστε το ξενοδοχείο σας με την Agoda
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Λοιπόν, για να πάρεις μια γεύση , θα περάσεις από τις βασικότερες πλατείες : piazza Navona, del popolo, di Spagna, Venezia και φυσικα θα αναζητήσεις τη fontana di Trevi , το Pantheon και το Colosseo ( Αφού δεν έχεις χρόνο μη μπεις μέσα)
Επίσης , θα περπατήσεις στις οδούς Via del Corso, via Veneto, via dei Condotti και σε πολλές άλλες.
Να θυμάσαι, όλα είναι περπατήσιμα και βατά. Αν θες ενα πρωινό πάνε στο Βατικανό να μπεις μέσα στη βασιλική του Αγίου Πέτρου, δεν έχει αναμονή και εισιτήριο όπως στα μουσεία. Το βράδυ έξοδο στο Trastevere ή και πάλι στις πλατείες και τα δρομάκια.
Μη διστάσεις να χαθείς, όλο και κάπου θα σε βγάλει και μη ξεχάσεις να φας παγωτό απ'τις gelaterie ! Buon viaggio !!!
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Ευχαριστώ πολύ Aeriko!
Λίγο απ'ολα θέλω Φένια μου..θα πέταχτουμε στην κυριολεξία για 2 μερες..επομενως δνε θα προλαβουμε να δουμε και πολλά!Τα 4-5 βασικα αξιοθετα..κανένα καφεδακι..πιτσα, μακαροναδα, πλατειουλα..συντριβανια..μια ματια στα μαγαζια..καπως ετσι..!!Ο,τι προλαβουμε..απλά εσυ που έχεις πάει εχεις κατι να μου προτεινεις?
Το παρακάτω θέμα έχει να κάνει με τριήμερο βέβαια..αλλά όλο και κάτι θα βρείς..:p

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7/23648-3-%EC%DD%F1%E5%F2-%F3%F4%E7-%F1%FE%EC%E7-%F6%E5%E2%F1%EF%F5%DC%F1%E9%EF%F2-2010-a.html
.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είμαι 1000% σίγουρη ότι έχει χιλιοαπαντηθεί αυτή η ερώτηση και ζητάω προκαταλαβολικά συγνωμη αλλα βρε παιδιά πείτε τα μου λίγο πιο απλά και κατανοητά!!Ξανθιά εδω!!
Με το που πατήσω το πόδι μου στο αεροδρόμιο Ciampino της Ρώμης, πώς θα πάω στον κεντρικό σταθμό του μετρό???
Θέλω μια οικονομική λύση φυσικά.Μην μου πείτε να παρω ταξί!
επειδή ξεκίνησες με επίδειξη αυτογνωσίας, τα ξαναλέω....
1. ταξί 30Ε ανεξαρτήτως ατόμων, αποσκευών.
2. λεωφορείο΅: 4Ε με Terravision, 3,45 Cotral.
3. λεωφορείο Cotral ως metro-Anagnina: 1,20Ε.
4. επιστροφή δωρεάν, αν βγάλεις τικετ με το 110 ή το Archeobus, Atral scrl Gruppo Cotral spa
Μελαχρινός εδώ.
 
Last edited by a moderator:

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
ΡΩΜΗ

Εχει νοικιασει καποιος σκουτερ για τις διακοπες του στη ρωμη?
Πως σας φανετται σαν ιδεα??
Ιδιαιτερα αν μενεις καπου οχι που κεντρικα?
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βενεζουέλα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom