Ξενοδοχεια.το καλλιτερο.το χειροτερο..στο εξωτερικο

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Θεμα επικαιρο και λογω καλοκαιριου..για να επιλεγουμε....για να αποφευγουμε
ψηφιζουμε μονο τα ξενοδοχεια του εξωτερικουΚαι επειδη το θεμα θα εχει μεγαλο σουξε επιλεγω:

Καλλιτερο ξενοδοχειο: Seraton 5* στο Λουξορ της Αιγυπτου
φοβερη αρχιτεκτονικη χτεισμενο στις οχθες του Νειλου,ο πρωινος μπουφες δεν ξεχνιεται(λες και ξεραμε τι τρωγαμε) αλλα και η θέα του στο Νειλο:cool::cool::lol:

Χειροτερο : Ηolliday Ιn στο Μestre της Ιταλιας...
οχι ...μη σας ξεγελα το ονομα, ετσι τη πατησα και εγω:(:mad:

 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.313
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Φίλη και συμπατριώτισσα Rethimno σήμερα έπρεπε να καίω λιόκλαδα, αλλά όπως βλέπεις από χθες βράδι, βρέχει με το τουλούμι τόσο πολύ, που ούτε για χοχλιούς δεν μπορείς να πας. Αν και τις Κυριακές δεν είναι καλό να τους μαζεύεις απ ότι λένε οι παλιοί. Βρήκα λοιπόν χρόνο ν΄ απαντήσω στο ερώτημα σου. Αλλά μην πεις στο τέλος, αχ τι είναι αυτά που μας έφερε σήμερα ο παλιόκαιρος!!
Τα καλύτερα ξενοδοχεία τα βρήκα στην Ιαπωνία. Μόλις μπεις στο δωμάτιο βλέπεις μπροστά σου ένα ζευγάρι παντόφλες. Βγάζεις τα παπούτσια και τα τοποθετείς σένα ειδικό χώρο. Περπατάς ξυπόλυτος. Οι Γιαπωνέζοι μέσα στα σπίτια τους περπατούν ξυπόλυτοι. . Ο στατικός ηλεκτρισμός που έχει το σώμα διοχετεύεται στο έδαφος, και φεύγει ένα μέρος από το στρες που όλη τη μέρα δέχεσαι.. Είναι μια από τις πρακτικές ιατρικές των Ασιατών που είναι «μάνα» σ΄ αυτές. Πάνω στο κρεβάτι υπάρχει ένα κιμονό/ ρόμπα. Το φοράς κι΄ αυτό και νοιώθεις ακόμα πιο άνετα. Στο λουτρό έχουν μια οδοντόβουρτσα μιας χρήσης. Η οδοντόκρεμα δεν φαίνεται αλλά θα την καταλάβεις όταν αρχίζεις να τρίβεις τα δόντια σου. Στο χώρο του δωματίου και σε μια άκρη, βρίσκεται η μπανιέρα δυο τρία σκαλοπάτια χαμηλότερα από το πάτωμα, και ξεχωριστά από το κυρίως μπάνιο. Η μπανιέρα είναι τοποθετημένη μέσα στο έδαφος σαν γούρνα, και υπάρχουν ένα σωρό μικροπράγματα για να κάνεις το μπάνιο σου. Επειδή όμως οι Ευρωπαίοι δεν γνωρίζουν τη τελετή του γιαπωνέζικου μπανιαρίσματος, γι΄ αυτό με ένα τηλεφωνηματάκι στη reception σου στέλνουν μια γκέισα και σε περιλαμβάνει. Έρχεται η γκέισα και αρχίζει και σε γδύνει. Προσοχή. Δε γδύνεσαι εσύ, αλλά αυτή σου βγάζει όλα σου τα ρούχα και σε κάνει τσιτσίδι. Εκεί δεν υπάρχει ντροπή και ταμπού μπροστά στο γυμνό σώμα. Είναι κάτι φυσικότατο. Ο θεός τους δεν έχει «μη», και άλλες απαγορεύσεις σαν το δικό μας, όπως γράφει ο Καζαντζάκης. Και μια που το φέρε ο λόγος, όποιος σκοπεύει να πάει στην Ιαπωνία, πριν ξεκινήσει του συνιστώ να διαβάζει το βιβλίο του Ν.Κ. ταξιδεύοντας στη Ιαπωνία. Την «έχω φάει με το κουτάλι» που λένε, και παρόλο που αυτός πήγε γύρω στο 1935, είναι έτσι ακριβώς όπως την περιγράφει. Σε βουτά λοιπόν η γκέισα στη μπανιέρα σε ζεματιστό νερό, μπαίνει κι’ αυτή μέσα και αρχίζει και σε τρίβει. Τρίβει, τρίβει, η επιδερμίδα σου γίνεται κατακόκκινη. Σε τρίβει σ΄ όλο το σώμα.
Εσύ κλείνεις τα μάτια σου και απολαμβάνεις. Βγάζει το ζεματιστό νερό, βάζει το κρύο, σε ξαναβουτά μέσα για λίγα λεπτά και με το κρύο νερό αρχίζεις να συνέρχεσαι. Το νευρικό σύστημα ισορροπεί. Μια ακόμα βουτιά σε νερό με τη θερμοκρασία του σώματος, ακολουθεί ένα γερό τρίψιμο με τις πετσέτες, και είσαι ξαναγεννημένος. Έκανες το μπάνιο σου χωρίς να κουνήσεις το δαχτυλάκι σου. Τι τυχεροί αυτοί οι Γιαπωνέζοι σύζυγοι!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.481
Likes
7.959
Τι ενδιαφέρουσες πληροφορίες είναι αυτές καλέ? Μπράβο!

με ένα τηλεφωνηματάκι στη reception σου στέλνουν μια γκέισα και σε περιλαμβάνει. Έρχεται η γκέισα και αρχίζει και σε γδύνει. Σε βουτά λοιπόν η γκέισα στη μπανιέρα σε ζεματιστό νερό, μπαίνει κι’ αυτή μέσα και αρχίζει και σε τρίβει. Τρίβει, τρίβει, η επιδερμίδα σου γίνεται κατακόκκινη. Σε τρίβει σ΄ όλο το σώμα.
Εσύ κλείνεις τα μάτια σου και απολαμβάνεις.
Υ.Γ. Θύμισέ μου να μην αφήσω τον άντρα μου να πάει μόνος του στην Ιαπωνία......:haha:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Φίλη και συμπατριώτισσα Rethimno σήμερα έπρεπε να καίω λιόκλαδα, αλλά όπως βλέπεις από χθες βράδι, βρέχει με το τουλούμι τόσο πολύ, που ούτε για χοχλιούς δεν μπορείς να πας. Αν και τις Κυριακές δεν είναι καλό να τους μαζεύεις απ ότι λένε οι παλιοί. Βρήκα λοιπόν χρόνο ν΄ απαντήσω στο ερώτημα σου. Αλλά μην πεις στο τέλος, αχ τι είναι αυτά που μας έφερε σήμερα ο παλιόκαιρος!!

soudiane μπραβο.....εκασα απο τα γελια:haha::haha::haha::haha: μολις μιλουσα με χανια εζησα 10 χρονια στη πολη σου και εχω κρατησει ολες τις φιλιες,βλεπεις 50 λεπτα αποσταση εχουμε, μεσοτοιχεια παντως δεν ειμαστε???????αν θες χοχλιους να σου στειλω, εχω απο τη μεσσαρα...:lol::lol::lol:

η γυναικα σου μπαινει στο forum να ενημερωθει??? μη σε δουμε με καρουμπαλακια....
ειδες η φιλη vario athens??? σκεφτετε προληπτικα μετρα...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Φίλη και συμπατριώτισσα Rethimno σήμερα έπρεπε να καίω Τι τυχεροί αυτοί οι Γιαπωνέζοι σύζυγοι!!
σουδιανέ εγώ τα έκαψα τα ξύλα έβαλα και το λίπασμα οκ...
πές μου κάτι..εκεί στην ιαπωνία έχει και γκέη να τρίβει τις γυναίκες στην μπανιέρα ?
γνωρίζω καλά για τις γκέισες ειναι ολόκληρος θεσμός στις γυναικείες κοινωνίες της ιαπωνίας και τις θαυμάζω! ασε που είναι παραξηγημένες απο τους δυτικούς..
rethimno τελικά θα παω ιαπωνία..:rolleyes:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
σουδιανέ εγώ τα έκαψα τα ξύλα έβαλα και το λίπασμα οκ...
πές μου κάτι..εκεί στην ιαπωνία έχει και γκέη να τρίβει τις γυναίκες στην μπανιέρα ?
γνωρίζω καλά για τις γκέισες ειναι ολόκληρος θεσμός στις γυναικείες κοινωνίες της ιαπωνίας και τις θαυμάζω! ασε που είναι παραξηγημένες απο τους δυτικούς..
rethimno τελικά θα παω ιαπωνία..:rolleyes:

τυχερηηηηηηη:bleh::bleh: σε ζηλευω......εγω μια βΙΕΝΝΗ εκλεισα και αυτο με φακιρικα μεσα, για να παρω την αδεια.....
και γιατι παρακαλω πρεπει να εχει γκεη η ιαπωνια??? αν ειναι μελαχρινος διμετρος μαζι σου στη μπανιερα ...θα σου κακοπεσει??????
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
rethimno πολυ ενδιαφερον το θεμα για τα ξενοδοχεια..
δυστυχως δεν εχω εχω μεινει σε καποιο για να το προτεινω γιατι πως τα καταφερνω σχεδον παντα και με φιλοξενουνε. . !! και τις φορες που εχω μεινει σε καποια ειναι αδιαφορα και κατα την γνωμη μου δεν αξιζουν να αναφερθω!
αλλα εχω παει στο madinat jumeirah και στο atlantis στο Ντουμπαι και εχω μεινει αναυδη!! προσοχη: δεν εχω μεινει, απλα τα εχω επισκεπτει..
πολλες φορες ομως καθομαι και χαζευω ξενοδοχεια στο ιντερνετ χωρις απαραιτητα να θελω να παω εκει αλλα για να περνω ιδεες διακοσμησης..απο το ψαξε ψαξε εχω βρει καποια που μου αρεσουν πολυ οπως το RITZ στο Cancun.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.313
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Φίλη και συμπατριώτισσα Rethimno σήμερα έπρεπε να καίω λιόκλαδα, αλλά όπως βλέπεις από χθες βράδι, βρέχει με το τουλούμι τόσο πολύ, που ούτε για χοχλιούς δεν μπορείς να πας. Αν και τις Κυριακές δεν είναι καλό να τους μαζεύεις απ ότι λένε οι παλιοί. Βρήκα λοιπόν χρόνο ν΄ απαντήσω στο ερώτημα σου. Αλλά μην πεις στο τέλος, αχ τι είναι αυτά που μας έφερε σήμερα ο παλιόκαιρος!!


soudiane μπραβο.....εκασα απο τα γελια:haha::haha::haha::haha: μολις μιλουσα με χανια εζησα 10 χρονια στη πολη σου και εχω κρατησει ολες τις φιλιες,βλεπεις 50 λεπτα αποσταση εχουμε, μεσοτοιχεια παντως δεν ειμαστε???????αν θες χοχλιους να σου στειλω, εχω απο τη μεσσαρα...:lol::lol::lol:

η γυναικα σου μπαινει στο forum να ενημερωθει??? μη σε δουμε με καρουμπαλακια....
ειδες η φιλη vario athens??? σκεφτετε προληπτικα μετρα...

Μα εγώ στο Μασταμπά μένω. Κάτι κρυολογήματα δεν μπόρεσα φέτος ακόμη να εκδράμω για χοχλιούς. Όταν ξαναπεράσεις απ το Ηράκλειο και σου περισσεύουν, θα είναι καλοδεχούμενοι.
Η γυναίκα μου διαβάζει όλα ότι γράφω εδώ. Στα ταξίδια μου εκείνα ήμουν ελεύθερος!!
Κάνουμε καμιά συνάντηση οπι Κρητικοί εδώς; Βλέπωείμαστε αρκετοί.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.313
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Τι ενδιαφέρουσες πληροφορίες είναι αυτές καλέ? Μπράβο!



Υ.Γ. Θύμισέ μου να μην αφήσω τον άντρα μου να πάει μόνος του στην Ιαπωνία......:haha:
Όχι μόνο στην Ιαπώνία, αλλά κάτι Ταυλάνδες, Φορμόζες, Φιλιππίνες είναι άκρως επικίνδυνες
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.313
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
σουδιανέ εγώ τα έκαψα τα ξύλα έβαλα και το λίπασμα οκ...
πές μου κάτι..εκεί στην ιαπωνία έχει και γκέη να τρίβει τις γυναίκες στην μπανιέρα ?
γνωρίζω καλά για τις γκέισες ειναι ολόκληρος θεσμός στις γυναικείες κοινωνίες της ιαπωνίας και τις θαυμάζω! ασε που είναι παραξηγημένες απο τους δυτικούς..
rethimno τελικά θα παω ιαπωνία..:rolleyes:
Μπράβο renata!!! προοδευτικό κορίτσι. και που τις έχεις τις ελιές;
τι να τον κάνεις καλέ το gay; (να σου πω την αλήθεια δεν είχα συναντήσει), θα ζητήσεις ένα σαμουραί. είναι ότι ήταν οι ιππόττες στη δύση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.148
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom