Ξενοδοχειο σε Τρικαλα -Καλαμπακα-Πυλη Τρικαλων

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχετε να μου προτεινετε ξενοδοχεια σχετικα οικονομικα ( κατω απο 100 Ευρω) αλλα και αξιοπρεπη σε αυτους τους 3 προορισμους:
1.Τρικαλα
2.Καλαμπακα
3.Πυλη Τρικαλων
Ευχαριστω πολυ.
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Για Τρίκαλα έχω να προτείνω αυτό που έκλεισα να πάω εγώ τα Χριστούγεννα. Λήθαιον hotel Ληθαίον Hotel :: Τρίκαλα Θεσσαλίας, για τις ημέρες των Χριστουγέννων είναι 50€ την βραδιά και έχει και πρωινό. Τώρα εντυπώσεις θα σου πω αφού γυρίσω αλλά μου φάνηκε αρκετά οικονομικό. Να σημειώσω ότι έψαξα αρκετά για ξενοδοχεία και βρήκα μόνο 3-4 στην περιοχή του πεζόδρομου (τουλάχιστο στο internet) οποτε δεν πρέπει να έχει και πολλά.....
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Για Τρίκαλα θα πρότεινα το Ananti Resort, το καλύτερο ξενοδοχείο στην περιοχή, με μοναδικά μείον την τιμή (κοντά στα 90€ τη βραδιά) και το ότι είναι έξω από την πόλη και θέλει σίγουρα αυτοκίνητο.
Για εντός πόλης έχω μείνει στο Πανελλήνιον, στο Διβάνι και στο Αχίλλειον, τα οποία είναι στην ίδια κατηγορία, με το τελευταίο να είναι καλύτερο από τα τρία (προσωπική άποψη). Τιμή γύρω στα 60-70€
Για να μείνεις στην Πύλη δεν αξίζει, καλύτερα να πας Ελάτη-Περτούλι, όπου έχεις πολλές επιλογές, αλλά από ότι κατάλαβα δε θα κινηθείς σε εκείνη την περιοχή.
Για Καλαμπάκα δεν έχω προσωπική άποψη.
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Καλαμπάκα έχω να προτείνω το epavlis suites. Δες το στο booking.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι για Ελατη-Περτουλι δεν το συζητω..θα ειναι υπερτιμημενα (αν βρεις κιολας ) και τιγκα στον κοσμο...εξαλλου και περσι εκει ημασταν και τα ειδαμε .
Θα κινηθουμε στην ευρυτερη περιοχη Τρικαλων-Καλαμπακας και χωριων του Κοζιακα
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα Σινικό Τείχος
Ξέχασα να αναφέρω ότι το Λήθαιον στα Τρίκαλα έχει και δωρεάν πάρκιγκ κάτι που κάποια δεν έχουν αλλά όπως είπα ολοκληρωμένη εντύπωση θα έχω αφού γυρίσω μετά τις 27 Δεκέμβρη....
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εχετε να μου προτεινετε ξενοδοχεια σχετικα οικονομικα ( κατω απο 100 Ευρω) αλλα και αξιοπρεπη σε αυτους τους 3 προορισμους:
2.Καλαμπακα
Για Καλαμπακα πολυ καλο ξενοδοχειο στο οποιο εχω μεινει ειναι το HOTEL GOGOS Ξενοδοχείο GOGOS METEORA και μεσα στα οικονομικα πλαισια που ζητας.:xmas_wink:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Για Τρικαλα το Αχίλλειον είναι σε πολύ καλή θέση κ σχετικά πρόσφατα ανακαινισμένο,όχι τόσο κεντρικό αλλά αρκετά καινούριο είναι το αετών Μέλαθρον αλλά απλα δωμάτια αν και το συνολικό στυλ παραπέμπει σε πιο λουξ. Κ για μενα το πιο ωραίο το Αναντί αλλά έξω από την πόλη θέλει σίγουρα αυτοκίνητο
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Α, επίσης προσωπική μου άποψη είναι να μην μείνετε Καλαμπάκα.
Τα Μετέωρα είναι ένα μαγευτικό φαινόμενο για να το δεις αλλά σαν μέρος είναι λίγο καταθληπτικο για να μεινεις.
Επειδή καταγομαι από τα Τρίκαλα ξέρω ότι φέτος πάλι λόγω του Μυλου των Ξωτικών γίνεται ένας σχετικός χαμός από κόσμο και για αυτό ενδεχομένως οι τιμές στα ξενοδοχεία να εχουν πάρει την ανιουσα.
Καλά να περάσεις στα μέρη μου
:xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Δεν έχω μείνει προσωπικά αλλά έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για το
Dellas Boutique Hotel Kalambaka (Kalampaka) - Homepage - Boutique Hotel in Kastraki - Kalambaka Hotel, Hotel Kalambaka.

Dellas Boutique Hotel (Καλαμπάκα, Ελλάδα) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor

Είναι στο Καστράκι στην Καλαμπάκα και από κάποιες επαφές για άσχετο λόγο που είχα με τους υπεύθυνους έχω σχηματίσει καλή γνώμη για τον επαγγελματισμό τους.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωχ και μεις θελουμε να παμε στο Μυλο των Ξωτικων ..λετε να γινεται κολαση απο κοσμο ...ουρες κλπ κλπ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom