Οδηγος απεξαρτησης!

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Επειδη καποια στιγμη εφτασα στα προθυρα διαζυγιου με την εξαρτηση απο το τραβελστορις, αποφασισα να το περιορισω λιγο, υιοθετώντας τις εξης πρακτικες:
1. Διαβαζω λιγοτερα ποστ-ταξιδευω (νοητα και πραγματικα) περισσοτερο!
2. Εκοψα τα παιχνιδια, αφου ειχα βρει που βρισκεται και το τελευταιο ξεχασμενο ρωσικο μοναστηρι και η βραχονησιδα στην ακρη του πουθενα.
3. Δεν μπαινω σε ασκοπες συζητησεις/διαξιφισμους των μελων. Ειμαι εδω για να παρω και να δωσω ταξιδιωτικες (κυριως) πληροφοριες!
4. Επεισα το συζυγο να γινει και αυτος μελος και ετσι τωρα καταλαβαινει καλυτερα την εξαρτηση μου!
5. Βρισκω πληροφοριες και μετα του λεω "ειδες, αν δεν ηταν το τραβελστορις, δεν θα το ξεραμε αυτο!"
6. Επαψα να ασχολουμαι με τη βαθμολογια μου ως μελος (αφου ειχα περασει μια φαση επιθυμιας να γινω κορυφαιο μελος-τραβελστοριτισσα!)

Ειμαι η αχινος και ειμαι καλα! :D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
:haha::haha::haha::haha::haha:
Πολυ καλο!
7. Ταξιδευω σε μερη που δεν εχω προσβαση στο Internet!
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Εγω και να θέλω να μπω στους ΑΤ(ανώνυμους τραβελστορίτες)δεν μπορώ.Ολη μέρα σπίτι με το μωρό,χωρίς αμάξι σε μια περιοχή που ακομα και η σταση λεωφορείου είναι 10λεπτά με τα πόδια,τι να κάνω!!!!!
ερχεται ο άντρας μου και με βλέπει με το προσωπο κολλημένο στην οθόνη να διαβάζω ταξιδιωτικές ιστορίες.(Πάνω που πάω να τις τεέιώσω να ΄σου οι καινούριες)
Θα γίνω καλά γιατρέ μου??????
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
2. Εκοψα τα παιχνιδια, αφου ειχα βρει που βρισκεται και το τελευταιο ξεχασμενο ρωσικο μοναστηρι και η βραχονησιδα στην ακρη του πουθενα.
Αχ όχι και είχα καταφέρει να ξεχάσω τα παιχνίδια:bash:, μην μου τα ξαναθυμίζετε:hitme:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Με την συζητηση που γινετε αυτες τισ ημερες για βαθμολογια
διαπιστωσα 100 τοις εκατο δραστηριοτητα

ειμαι ο panpan και δεν ειμαι καθολου καλα
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
8. Αγορασα Origami απο το αεροδρομιο του Μοναχου. Ειπα να μαθω και αυτη τη τεχνη! :D

Α και γυρισα πισω με 11 κιλα χειραποσκευη φουλ στα βιβλια!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
8. Αγορασα Origami απο το αεροδρομιο του Μοναχου. Ειπα να μαθω και αυτη τη τεχνη! :D

Α και γυρισα πισω με 11 κιλα χειραποσκευη φουλ στα βιβλια!
οφ τόπικ...αλλά δεν κρατιέμαι...:bleh:
Εύγε getxo, η πολυμάθειά σου είναι εντυπωσιακή :clap:
11 κιλά βιβλία, να δω πότε θα βρεις χρόνο να τα διαβάσεις...;)


Παιδιά, δεν θέλω απεξάρτηση...λέτε να έχω πρόβλημα ?:D
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Η θεραπεία είναι απλή, απλούστατη….

Συμπληρώνουμε την κάτωθι λίστα αγορών:

-1 μακρύ, γερό φτυάρι
-500 κιλά πλανισμένες σανίδες από ξύλο τικ
-1 ατσαλένιο, μικρό κλουβί, διαστάσεων 40χ40
-1 αδιάρρηκτο λουκέτο
-καρφιά, σφυριά, τσιρότα για τα πονεμένα δάχτυλα (από τα σφυριά)
-10 μελισσοκυψέλες με τα αντίστοιχα σμάρια τους
-100 μέτρα ηλεκτροφόρο φράχτη τελευταίας τεχνολογίας
-1 τρίμετρο ανακόντα (κατά προτίμηση ξενηστικωμένο)
-2 φαρδιές μάνικες

Παραδίδουμε τη λίστα στον σύζυγο και τον στέλνουμε για αγορές. Πριν φύγει του ζητάμε να μας δέσει χειροπόδαρα, να μας φιμώσει, να καρφώσει σανίδες στα παράθυρα και να διπλοκλειδώσει την πόρτα, ώστε να μην είμαστε σε θέση να δραπετεύσουμε και να αγοράσουμε δεύτερο λάπτοπ. Ο σύζυγος θα υπακούσει με χαρά.

Άμα τη επιστροφή του συζύγου, ακολουθούμε τα εξής βήματα:

-με τη βοήθεια των σανίδων, των σφυριών και των καρφιών, κατασκευάζουμε μικρό δεντρόσπιτο, το οποίο και στερεώνουμε στη μέση του κήπου. Στο εσωτερικό του δεντρόσπιτου τοποθετούμε το κλουβί, μες στο οποίο έχουμε τοποθετήσει το λάπτοπ. Κλειδώνουμε με το λουκέτο. Κατεβαίνουμε από το δεντρόσπιτο, πιάνουμε με όποιο τρόπο μπορούμε το ανακόντα και το αναγκάζουμε (επίσης με όποιο τρόπο μπορούμε), να κουλουριαστεί γύρω από τη βάση του δεντρόσπιτου.
-Σε απόσταση δύο μέτρων από τη βάση του δεντρόσπιτου και το πεινασμένο ανακόντα, σκάβουμε περιμετρική τάφρο βάθους τριών μέτρων και πλάτους δύο. Παίρνουμε τις μάνικες και γεμίζουμε την τάφρο με νερό.
-Περιμετρικά της τάφρου τοποθετούμε σε τριπλή σειρά τον ηλεκτροφόρο φράχτη.
-Από την εξωτερική πλευρά του φράχτη, τέλος, τοποθετούμε τις κυψέλες με τις μέλισσες σε τακτά διαστήματα, αφού προηγουμένως φροντίσουμε να τις εκνευρίσουμε (τις μέλισσες, όχι τις κυψέλες).

Η διαδικασία έχει σχεδόν τελειώσει. Κλειδωνόμαστε ξανά στο σπίτι, αφού πρώτα ζητήσουμε από τον σύζυγο να απομακρύνει από την οικία μας κάθε είδους αιχμηρό αντικείμενο (i.e. ξυραφάκια, μαχαίρια, ανοιχτήρια μπουκαλιών, νυχοκόπτες). Κλείνουμε το γκάζι και απομακρύνουμε τις φιάλες. Αδειάζουμε στη λεκάνη κάθε είδους φάρμακο και ματζούνι, συμπεριλαμβανομένων ποντικοφάρμακων, απορρυπαντικών και χαπιών διαίτης. Βάζουμε σε ένα σάκο σχοινιά, καλώδια, θηλειές παντός είδους, και πετάμε τον σάκο στον κάδο απορριμμάτων της γειτονιάς μας. Εννοείται πως περίστροφα, καραμπίνες, όπως και οι κουμπούρες του μακεδονομάχου προπάππου μας έχουν ήδη απομακρυνθεί από το σπίτι. Με καρφωμένα παράθυρα και διπλοκλειδωμένες πόρτες, ετοιμαζόμαστε να περάσουμε μια δύσκολη νύχτα. Ζητάμε από τον σύζυγο να μη μας λυπηθεί, ακόμα κι αν ακούσει ουρλιαχτά, φωνές ικεσίας και παρακάλια. Είναι βέβαιο ότι ο σύζυγος θα υπακούσει με χαρά.

Εάν το ξημέρωμα μας βρει ημιλιπόθυμες πάνω στη λουλουδάτη μπερζέρα, αλληλούια, έχουμε αποθεραπευτεί.

Εάν, αντιθέτως, μας βρει κατατσιμπημένες, με το μαλλί περμανάντ και την οδοντοστοιχία του ανακόντα τατουάζ στα μαλακά μας μέρη, ενώ εμείς θα βγάζουμε άναρθρους ήχους και θα κρατάμε το λάπτοπ σφιχταγκαλιασμένο στα γόνατά μας, έχοντας, παρόλα αυτά, ένα ανόητο χαμόγελο μακαριότητας στο πρόσωπο, συνιστάται επειγόντως επανάληψη της προηγούμενης θεραπείας. Αυτή τη φορά, ωστόσο, αντικαθιστούμε το νερό της τάφρου με καυστικό οξύ…
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
Στις μεγάλες σου φόρμες είσαι Ρόζα. Αν και φοβάμαι ότι πολλοί από μας θα χρειαστούμε πολλές επαναλήψεις της θεραπείας
 
Last edited by a moderator:

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Σιγα να μην εχουμε προβλημα...ή μηπως εχουμε;
Εγω παντως δεν θελω να απεξαρτηθω, οι ανθρωποι αξιζουμε για τα παθη μας
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Αν και φοβάμαι ότι πολλοί από μας θα χρειαστούμε πολλές επαναλήψεις της θεραπείας
Μήπως, τελικά, είναι πιο εύκολο αν το πάρουμε, το διαζύγιο???...Από το σύζυγο, λέω, όχι από το travelstories....Λέω, μήπως......
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom