Ουκρανία Οδικώς στην Οδησσό

Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
Είναι κάποιος/α που μπορεί να με διαφωτίσει από ποιο δρόμο να πάω από Σόφια - Οδησσό;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
:welcome2:

Τι εννοείς; Ποιος δρόμος είναι πιο γρήγορος; Ποιος είναι πιο καλός; Ποια σύνορα μπορείς να περάσεις;
Επίσης, έχεις σκοπό να δείς κάτι ή θα το πάρεις μια και έξω;....
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
:haha: ξέχασες το αυτοκίνητο και μάλλον αυτό εννοεί
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Έχετε δίκιο...επαναδιατυπώνω!!
Για την ακρίβεια θέλω να πάω οδικώς από Θεσσαλονίκη ως την Μαριούπολη της Ουκρανίας. Αλλά το κομμάτι της διαδρομής που με ανησυχεί περισσότερο είναι αυτό της Μολδαβίας. Θα παμε οικογενειακώς και σε αυτή την φάση δεν μας ενδιαφέρει να δουμε τα αξιοθέατα. Προς το παρόν έχω στο μυαλό μου να κάνω μια διανυκτέρευση στο Γκαλάτι.
Με ενδιαφέρει ο πιο καλός δρόμος , όχι ο πιο γρήγορος.Ποια είναι η ασφαλέστερη διαδρομή για το κομμάτι Μολδαβία- Υπερδνειστερία;; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη.. !!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το μοναδικό συνοριακό πέρασμα απο Ρουμανία για Ουκρανία, νότια της Μολδαβίας, δεν γίνεται απευθείας απο Ρουμανία σε Ουκρανία, παρά μόνο μέσω της Μολδαβίας! Μόνο απο βόρεια Ρουμανία μπορείς να μπείς απευθείας Ουκρανία!

Προς το παρόν έχω στο μυαλό μου να κάνω μια διανυκτέρευση στο Γκαλάτι.
Οπότε η διανεκτέρευση στο Γκαλάτι είναι απαραίτητη!

Ερώτηση και μάλιστα σημαντική! Απο που θέλετε να επιστρέψετε; Ρωτώ στην ουσία, αν θέλετε να επιστρέψετε απο τον ίδιο δρόμο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.415
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Η Ουκρανική ύπαιθρος (επαρχία Οντέσκα έχω δεί μόνο) έχει τους χειρότερους δρόμους ever!
Εάν θα έχεις παιδιά μαζί σου, δεν θα συνιστούσα να διασχίσεις με απλό ΙΧ τους "δρόμους" της Ουκρανίας! Συμφωνώ με την επιλογή του Ferry που λέει ο Θανάσης.
Χωρίς παιδιά και με αρκετή τρέλα, μπορείς να διασχίσεις την Ουκρανία... και σου εγγυώμαι οτι θα είναι μια εμπειρία αξέχαστη! :xalara:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Η Μαριούπολη, δεν είναι και η καλύτερη πόλη προς το παρων, ως επίσκεψη. Χώρια, μετά το σημερινό τρομοκρατηκό δυστύχημα στο Ντονιετσκ, η περιοχή Ντόνμπας δεν θα την θεωρούσα, ασφαλές.
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Για δουλειά πηγαίνουμε Μαριουπολη.
Το φέρι από βαρνα πόσες ώρες κάνει; Οδησσό καταλήγει έτσι;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το μοναδικό συνοριακό πέρασμα απο Ρουμανία για Ουκρανία, νότια της Μολδαβίας, δεν γίνεται απευθείας απο Ρουμανία σε Ουκρανία, παρά μόνο μέσω της Μολδαβίας! ς
Ε, και; Δεν ακουμπάει υπερδνειστερία, μια χαρά περνάει, απλώς με παραπάνω σύνορα.
 
Μηνύματα
7
Likes
0
Ε, και; Δεν ακουμπάει υπερδνειστερία, μια χαρά περνάει, απλώς με παραπάνω σύνορα.
Εμείς θα κάνουμε στάση Γκαλατι και από εκεί βρήκα να πάμε σύνορα Μολδαβίας στην οανσεα.. Θα διασχισω Μολδαβία και προορισμός Οδησσός
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.226
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom