Γενικά Οικονομικότεροι ευρωπαϊκοί προορισμοί;

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Πέρα απο το ταξίδι που έχω κλείσει τον Αύγουστο για Πράγα-Βιέννη-Βουδαπέστη σκέφτομαι μήπως μπορέσω να κάνω και ένα ακόμα μικρότερο και οικονομικότερο για 3 το πολύ 4 ημέρες σε κάποιο προορισμό στην Ευρώπη την άνοιξη. Ιδανικό θα ήταν το budget συνολικά για τα πάντα (εισιτήρια-διαμονή-φαγητό) να μην ξεπερνά τα 250-300 ευρώ. Σκεφτόμουν για Μάλτα, Κωνσταντίνουπολή (χωρίς να ξέρω τι παίζει ακριβώς απο τιμές) ή οπουδήποτε αλλού δεν έχω θέμα... Δε θα με πείραζε και κάποιος προορισμός λιγότερο τουριστικός και εναλλακτικός.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Βελιγράδι? Και η Πόλη είναι καλή και οικονομική επιλογή και η Μάλτα (αρκεί να τρως και φθηνά). Εξαρτάται φυσικά και από τι εισιτήρια θα βρεις...αλλά και στις 3 περιπτώσεις έχει πολύ φθηνή και όμορφη ταυτόχρονα διαμονή.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ναι....για 2 μέρες είναι μια χαρά. Δε συγκρίνεται με τη Πόλη βέβαια....η Πόλη είναι στη μεγάλη κατηγορία.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Το Βουκουρέστι και η Σόφια είναι σίγουρα από τους πιο οικονομικούς προορισμούς στην Ευρώπη(φαγητό,ξενοδοχεία κτλ.).Δεν ξέρω που μένεις βέβαια και με τι μέσο θέλεις να ταξιδέψεις για να σου πω αν θα είναι και φθηνή η μεταφορά.Με αεροπλάνο δεν νομίζω να έχει και πολύ καλές προσφορές για εκεί.
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Αθήνα μένω. Για Σόφια βρήκα αεροπορικά με επιστροφή τώρα που κοίταξα με 98 ευρώ. Μια χαρά είναι νομίζω.
Απο Μάλτα έχει κανείς εμπειρία;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Διάβασα ένα άρθρο επίσης για το Σαράγιεβο...
http://www.in2life.gr/escape/destin...agievo-kathe-telos-mia-arhh.html?singlepage=1
Ομολογώ ότι με συγκίνησε, θα ήθελα να το δω. Έχει κάποιος εμπειρία;
καλο ειναι. δεν τρελλαθηκα κιολας..τη δευτερη μερα ηδη βαρεθηκα. φαγητο, καταλυματα, διασκεδαση κατω του μετριου. εξαλλου πώς θα πας? τα εισητηρια δεν ειναι και οτι φθηνοτερο..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πολύ ωραία και η Μάλτα για 3 μερούλες...
το ειπες πιο πανω συντροφε.. αλλα καλα κανεις και το επαναλαμβανεις. αριστη επιλογη, σε σχεση με Σεραγεβο πολυ πολυ καλυτερα..τι εννοουσες με αυτο? (αρκεί να τρως και φθηνά).
(και καληχρονια με υγεια και πολλα πολλα ταξιδια!..)
 
  • Like
Reactions: GTS

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
καλο ειναι. δεν τρελλαθηκα κιολας..τη δευτερη μερα ηδη βαρεθηκα. φαγητο, καταλυματα, διασκεδαση κατω του μετριου. εξαλλου πώς θα πας? τα εισητηρια δεν ειναι και οτι φθηνοτερο..
Όντως είναι ακριβά απο Αθήνα, 196 ευρώ το πιο οικονομικό. Άρα, απορρίπτεται.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ε, τι εννοώ...ο άνθρωπος θέλει να ξοδέψει 300 ευρώ σύνολο σε 3-4 μέρες. Αν πάει να φάει στο Il Horza ας πούμε (εστιατοριάρα by the way) θα βγει εκτός μπάτζετ. Αλλά το ένα από τα δύο βασικά, η διαμονή (το άλλο είναι τα αεροπορικά), είναι φθηνό και σε καλή ποιότητα και στους 3 προορισμούς.
(ανταποδίδω τις ευχές - προσθέτω και ψυχική ηρεμία!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom