Γενικά Οι Αναποφάσιστοι

Μηνύματα
38
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Χαιρετώ τους φίλους ταξιδιώτες του της σελίδας. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα για να μην κουράσω πάρα πολύ. Είμαστε 4-5 φίλοι (21 ετών) και ψάχνουμε ένα νησί να περάσουμε όμορφα λίγες μέρες το καλοκαίρι. Το θέμα είναι ότι ψάχνουμε ένα νησί στο Αιγαίο που να είναι σχετικά οικονομικό και να συνδυάζει νυχτερινή ζωή αλλά και όμορφα τοπία. Εντωμεταξύ οι φίλοι μου δεν έχουν το μικρόβιο του ταξιδιώτη με αποτέλεσμα ούτε να ψάχνονται στο Ίντερνετ και να τα περιμένουν όλα από μένα... Το προηγούμενο καλοκαιρινό μας ταξίδι (πάλι από δικό μου σχεδιασμό και πίεση) ήταν πριν δύο χρόνια στην Σκιάθο και περάσαμε απίστευτα και το συγκεκριμένο νησί πλέον το έχω μέσα στην καρδιά μου και ψάχνω κάτι παρόμοιο...Έχουμε πει για Ίο,Πάρο,Μύκονο αλλά δεν μου κάνουν το κλικ. Έχω στο μυαλό μου την Σύρο που είχα επισκεφθεί πολύ μικρός αλλά δεν ξέρω αν ενδείκνυται για αντροπαρέα. Είμαι πολύ μπερδεμένος..θέλω και να κρεπαλιάσουμε αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου εικόνες με τουρίστες λιπόθυμους από δω και από κει όλο το βράδυ..Βλέπω στο τέλος να καταλήγω πάλι στην Σκιάθο..Anyway αγαπητοί φίλοι όποιος έχει κάποια πρόταση και μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ..Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μεγάλο post :D
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Nαξο :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ίο, χωρίς δεύτερη σκέψη.
Με μια πρόχειρη ματιά εδώ μέσα θα καταλάβεις ότι έχει όλα όσα ζητάς.
Θα έλεγα και Πάρο εναλλακτικά, αλλά αυτό είναι σίγουρο οτι θα το επιλέξετε
για του χρόνου ;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καταρχας γιατι αυτο το νικ παιδι μου...?Παρτο αλλιως και πηγαινε Ιο...ενταξει απιστευτες θαλασσες...παρα πολλες επιλογες για διασκεδαση..φοβερα μπιτσομπαρα ..που βαρανε ...τι να πω για το Far Out και το Παθος !!!!! Γκουγκλαρε τα και θα καταλαβεις....Και πολυ οικονομικο...δικλινο με πισινα στα σαραντα κ τριανταπεντε ευρω.Εχει βεβαια πολλους αγγλους και παραδοξως Αυστραλους ...κατι μεθυσμενους θα τους δεις το πρωι..μην σου πω κ ψεμματα.Αν θες μετα παλι καλες παραλιες κ Ελληνες ...τοτε Ναουσα ΠαροςΜυκονος ειναι πανακριβη...δεν παλευεται.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα έλεγα στους γείτονες τους Ικαριώτες. Νομίζω ταιριάζει στην περίπτωσή σου.
Δεν λέω και εγώ την προφανή Ίο γιατί δεν θες λιπόθυμους!
 
Μηνύματα
38
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Καταρχας γιατι αυτο το νικ παιδι μου...?Παρτο αλλιως και πηγαινε Ιο...ενταξει απιστευτες θαλασσες...παρα πολλες επιλογες για διασκεδαση..φοβερα μπιτσομπαρα ..που βαρανε ...τι να πω για το Far Out και το Παθος !!!!! Γκουγκλαρε τα και θα καταλαβεις....Και πολυ οικονομικο...δικλινο με πισινα στα σαραντα κ τριανταπεντε ευρω.Εχει βεβαια πολλους αγγλους και παραδοξως Αυστραλους ...κατι μεθυσμενους θα τους δεις το πρωι..μην σου πω κ ψεμματα.Αν θες μετα παλι καλες παραλιες κ Ελληνες ...τοτε Ναουσα ΠαροςΜυκονος ειναι πανακριβη...δεν παλευεται.
Το nickname το έχω από μικρός και δεν το αλλάζω :p Για Ιο δηλαδή κάθε μέρα πόσα χρήματα θέλεις για φαγητό,καφέ ποτό βόλτες κτλ ? (φαγητό εννοώ ότι πιο φθηνό υπάρχει σε φάση fast food)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom