Οι προορισμοί που ίσως να θέλει να αποφύγει κανείς το 2018, σύμφωνα με το CNN

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
www.iefimerida.gr/news/391065/cnn-giati-na-min-pate-sti-santorini-fetos-stoys-12-proorismoys-poy-isos-tha-thelate-na

Το CNN συμπεριέλαβε τη Σαντορίνη στα 12 μέρη που ίσως να θέλουν οι ταξιδιώτες να αποφύγουν το 2018.
Μπουτάν, Έβερεστ και Ανταρκτική μεταξύ των προορισμών που θα ήθελαν ίσως ν'αποφύγουν οι Αμερικανοί - κατά το CNN. Να υποθέσω ότι τόσοι πολλοί τα επισκέπτονται κάθε χρόνο και θα παρουσιάζουν την ίδια πολυκοσμία με τη Σαντορίνη; :shock::shock::shock:

Ή κάποιοι τό'χουν χάσει εντελώς ή τρολλάρουν επικίνδυνα (στις πηγές της είδησης αναφέρομαι).
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Το CNN συμπεριέλαβε τη Σαντορίνη στα 12 μέρη που ίσως να θέλουν οι ταξιδιώτες να αποφύγουν το 2018.
Λογικο. Και μενα, και να με πληρωνες δενπαω σαντορινη μεταξυ Ιουνιου και Σεπτεμβριου. Τι να παω να κανω; ζητιανοι και βρωμα στους δρομοθς, συνοστισμος πιο εντονος κι απο το μετρο σε ωρα αιχμης, ο ελληνας επισκεπτης ειναι απειλουμενο ειδος προς εξαφανηση αυτους τους μηνες... Συμφωνω κ για τη βσρκελωνη που εχει το αρθρο. Βεβαια γουστα ειναι αυτα, αμα αρεσει η πολυκοσμια και ο αλλος ενδιαφερεται να βλεπει μονο τουριστες και κανενα ντοπιο στους δρομους...
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
4 στα 12... not bad..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έχουμε και ένα ευαίσθητο νευρικό σύστημα αγαπητέ.... Άκου Μπουτάν :mad:
Γενικά οι Αμερικάνοι έχουν μιαν "ευαισθησία" στις χώρες που το όνομά τους τελειώνει σε -άν! :lol:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Γενικά οι Αμερικάνοι έχουν μιαν "ευαισθησία" στις χώρες που το όνομά τους τελειώνει σε -άν! :lol:
Ίσως σαφέστερα -σταν. Το Μπουτάν διάγει ζωή σ' ένα παράλληλο σύμπαν κι είναι άνευ ενδιαφέροντος
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ίσως σαφέστερα -σταν.
Έτσι σκέφτηκα κι εγώ ...στην αρχή. Μετά όμως εμφανίστηκε στο μυαλό μου πανηγυρικά το Ιρ-άν!
... κι έγραψα αυτό που έγραψα. :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γενικά οι Αμερικάνοι έχουν μιαν "ευαισθησία" στις χώρες που το όνομά τους τελειώνει σε -άν! :lol:
Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με την εθνικότητα του μέσου. Με κάποιες υπερευαισθησίες του συγκεκριμένου συγγραφέα μάλλον έχουμε να κάνουμε, ειδικά αν κρίνουμε κι από την υπόλοιπη λίστα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με την εθνικότητα του μέσου. Με κάποιες υπερευαισθησίες του συγκεκριμένου συγγραφέα μάλλον έχουμε να κάνουμε, ειδικά αν κρίνουμε κι από την υπόλοιπη λίστα.
Οι προορισμοί που ίσως να θέλει να αποφύγει κανείς το 2018, σύμφωνα με το CNN:

  • Σαντορίνη
  • Νήσος Σκάι, Σκωτία
  • Βαρκελώνη, Ισπανία
  • Ντουμπρόβνικ, Κροατία
  • Βενετία, Ιταλία
  • Μπουτάν
  • Ταζ Μαχάλ, Ινδία
  • Εβερεστ, Νεπάλ
  • Μάτσου Πίτσου, Περού
  • Νησιά Γκαλαπάγκος, Ισημερινός
  • Τσίνκουε Τέρε, Ιταλία
  • Ανταρκτική
... των οποίων ποιά είναι η κοινή συνισταμένη; Η ... πολυκοσμία τουριστών;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ότι έχουν γραφεί άρθρα επί άρθρων για τα προβλήματα που δημιουργεί ο πολύς τουρισμός στα μέρη αυτά. (Οχι ντε και καλά ότι υπάρχουν προβλήματα, ή οτι δεν υπάρχουν αλλού, ένα google search έκανε).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom