Οι scorpions στην Ελλαδα

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Τελευταια παγκοσμια περιοδια των Scorpions πριν διαλυθουν οριστικα
Το προγραμμα στην ελλαδα ειναι

Scorpions - Greek Tour 2009
[FONT=arial,helvetica,sans-serif] Σαββατο 4 Ιουλιου Μυτηληνη

Δευτέρα 6 Ιουλίου, Γήπεδο Γ.Καραϊσκάκης, Πειραιάς [35? όρθιοι | 45? κερκίδα | 70? VIP]
με special guest τους Uli Jon Roth, Michael Schenker, Herman Rarebell - opening act Βασίλης Παπακωνσταντίνου

Τετάρτη 8 Ιουλίου, Γήπεδο Αλκαζάρ, Λάρισσα
opening act Βασίλης Παπακωνσταντίνου

Σάββατο 11 Ιουλίου, Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων, Χανιά, Κρήτη
Support: Firewind , Dokken , Diary of Dreams

Σαββατο 24 Ιουλίου, Άρδας Fest, Καστανιές, Έβρος

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ(επειδή πολλοί μας ρωτάτε):OI SCORPIONS ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ,ΕΝΩ Ο Β.Παπακωνσταντίνου 70 λεπτά.

Ειμαι σιγουρη οτι η φωνη του Κlaus Meine θα μας μαγεψει και θα μας ταξιδεψει για τελευταια φορα με το τροπο που μονο αυτος ξερει...
Δυο τραγουδια επελεξα....τελεια....απλα....διαχρονικα.....




 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν είχα πάει και το 2006 και το 2007 στο ίδιο μέρος. Η μεν πρώτη συναυλία ήταν πραγματικά συγκλονιστική από τις καλύτερες που έχω πάει στη ζωή μου. Η δεύτερη ήταν μία από τα ίδια, με πεσμένο το ρυθμό και γενικά το κέφι. Αλλά είναι scorpions και στο live είναι αληθινά μοναδικοί.

Δεν ξέρω όμως αν θα ξαναπάω, κυρίως γιατί ο χώρος αυτός είναι απελπιστικά ακατάλληλος για συναυλίες. Τα εισητήρια στο Καραισκάκη κοστίζουν 35 ευρώ αρένα - που δεν πας εκτός αν είσαι 18ρης ροκάς και γουστάρεις να κοπανιέσαι και να λούζεσαι τα διάφορα που πετάνε από δω και από κει- και 45 κερκίδα, που όμως είναι ΠΟΛΥ μακριά από τη σκηνή.

Τη δεύτερη φορά είχα βγάλει και μερικές φωτογραφίες, μπορείτε να τις δείτε εδώ:

Defkalion Gallery - Scorpions 2007

φαίνεται σε κάποιες και καθαρά πόσο μακριά από τη σκηνή είναι οι κερκίδες.
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
συγνωμη αλλα θα πανε σε τοσες πολεις στην ελλαδα οι scorpions?περιεργο μου φαινεται.το γηπεδο στην λαρισα ξερεις κανεις πως ειναι?ειναι το μονο μερος που με βολευει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Λοιπόν είχα πάει και το 2007 στο ίδιο μέρος. Δεν ξέρω όμως αν θα ξαναπάω, κυρίως γιατί ο χώρος αυτός είναι απελπιστικά ακατάλληλος για συναυλίες. Τα εισητήρια στο Καραισκάκη κοστίζουν 35 ευρώ αρένα - που δεν πας εκτός αν είσαι 18ρης ροκάς και γουστάρεις να κοπανιέσαι και να λούζεσαι τα διάφορα που πετάνε από δω και από κει-
Def σε άλλη συναυλία πήγαμε την ίδια χρονιά? το 2007 η μισή αρένα ήταν άδεια. είδαμε τη συναυλία πολύ άνετα στην αρένα. στο 2ο μισό μάλιστα καθιστοί καθότι κουρασμένοι, (ξαπλωτοί μάλλον..) κοντά στην πηγή της μπύρας και τα σουβενίρ..από τις πιο άνετες "αρένες".
(να μη μιλήσω για το χώρο με τα υποβλητικά χρώματα γιατί σίγουρα πολλοί θα με βρίσουν..)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι καλά τα λες, αλλά πίσω πίσω δεν το θεωρώ και ότι καλύτερο, ίσα ίσα μάλιστα. :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όχι καλά τα λες, αλλά πίσω πίσω δεν το θεωρώ και ότι καλύτερο, ίσα ίσα μάλιστα. :)
εντάξει δεν ήταν πίσω πίσω, χώρια που μετακινιόμασταν συνεχώς χωρίς προβλημα. να μη σε καθυστερώ άλλο. καλό ταξίδι και καλές διακοπές στις μοναδικές USA!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Τους Σκορπιονς ειχα την τύχη να τους δω καπου στην δεκαετία του 90 στο Παλέ Ντε Σπορ. Δεν ηταν σαν συναυλία κάτι το ιδιαίτερο...
Δεν εφταιγαν ομως οι Σκορπιονς αλλά μαλλον ο χωρος...
:cool:

Το σκέφτομαι να χτυπήσω μια Μυτιλήνη αρχες Ιουλίου!!!:cool:
Αναρωτιέμαι ποιανου ιδέα ηταν η εμφανιση τους εκεί!!!
Συνηθως τετοιου βεληνεκους συγκροτήματα δεν εμφανίζονται σε μέρη σαν την Μυτιλήνη!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
Αυτό πάλι με τους SCORPIONS που έρχονται κάθε καλοκαίρι στην Ελλάδα? Πήγα μία φορά, ήταν ok, αλλά αυτό το πράγμα που ξέρεις ότι κάθε "καλοκαιρινή σαιζόν" θα βρίσκονται εδώ, μου κάνει πολύ αρπαχτή.....
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Αυτό πάλι με τους SCORPIONS που έρχονται κάθε καλοκαίρι στην Ελλάδα? Πήγα μία φορά, ήταν ok, αλλά αυτό το πράγμα που ξέρεις ότι κάθε "καλοκαιρινή σαιζόν" θα βρίσκονται εδώ, μου κάνει πολύ αρπαχτή.....
Ε κακά τα ψέμματα, μόνο στην Ελλάδα γεμίζουν ακόμα γήπεδα στις συναυλίες τους!
Γι'αυτό και το tour στην Ελλάδα, που εμένα μου θυμίζει τα tour που κάνουν σε όλα τα νησιά οι ντόπιοι καλλιτέχνες και τραγουδοποιοί! :D Καλό είναι βέβαια που για μια φορά δεν θα χρειαστεί να ξεκινήσει κάποιος από το χωριό/νησί του και να πάει μέχρι την Αθήνα για να δει μια μπάντα που του αρέσει!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
Ε κακά τα ψέμματα, μόνο στην Ελλάδα γεμίζουν ακόμα γήπεδα στις συναυλίες τους!
Γι'αυτό και το tour στην Ελλάδα, που εμένα μου θυμίζει τα tour που κάνουν σε όλα τα νησιά οι ντόπιοι καλλιτέχνες και τραγουδοποιοί! :D Καλό είναι βέβαια που για μια φορά δεν θα χρειαστεί να ξεκινήσει κάποιος από το χωριό/νησί του και να πάει μέχρι την Αθήνα για να δει μια μπάντα που του αρέσει!
Αυτό ακριβώς εννοώ!!!:lol:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
[
Συνηθως τετοιου βεληνεκους συγκροτήματα δεν εμφανίζονται σε μέρη σαν την Μυτιλήνη!!![/quote
]


Θανο μη τα χαλασουμε Πασχαλιατικα.......και με διορθωσες και στους γερμανοφιλους:bleh::bleh:
η Μυτιληνη ειναι καταπληκτικη εχω παει 4 φορες, αν δεν κανω λαθος θα τραγουδησουν στο καστρο χωρις να ειμαι σιγουρη:roll::roll:
Αν δεν εχεις ξαναπαει,θα σου γραψω τα best-of οποτε χρειαστεις:clap::clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
sos
το αγαπημένο μου συγκρότημα έρχεται στα χανιά,για συναυλία στις 11 ιουλίου.
δείτε και το επίσημο site τους!!!!!!!!!!! θα καούν τα χανιά!!!!!!!!!
κλείστε εισιτήρια και συνδυάστε συναυλία-χανιά-θάλασσα -διακοπές !!!!!!!!!!!!
Scorpions Tourdates
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom