Οι Top-20 οδηγικες απολαυσεις

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολλα...
Δυστυχως εχω ανεβει μονο το Col de Turini και το Stelvio Pass. Θα ηθελα με χιλια να ανεβω το Transfagarasan Highway στη Ρουμανία - το ειχα δει στο Top Gear και ειχα παθει πλακα. Στη "Πρασινη Κολαση" αν και ημουν κοντα δεν προλαβαινα να παω. Ειναι παντως στα αμεσα πλανα (Θεου και Τροικας θελοντων!)

Newsbeast.gr | ΚΟΣΜΟΣ : Οι 20 θρυλικές διαδρομές του κόσμου

ΥΓ. Το Pikes Peak δεν βλεπω. Κριμα τα "cojones' του Batanen!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
joss said:
Δυστυχως εχω ανεβει μονο το Col de Turini και το Stelvio Pass. Θα ηθελα με χιλια να ανεβω το Transfagarasan Highway στη Ρουμανία - το ειχα δει στο Top Gear και ειχα παθει πλακα. Στη "Πρασινη Κολαση" αν και ημουν κοντα δεν προλαβαινα να παω. Ειναι παντως στα αμεσα πλανα (Θεου και Τροικας θελοντων!)

Newsbeast.gr | ΚΟΣΜΟΣ : Οι 20 θρυλικές διαδρομές του κόσμου

ΥΓ. Το Pikes Peak δεν βλεπω. Κριμα τα "cojones' του Batanen!
Vatanen ...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Δεν υπαρχει χειροτερο για μενα να οδηγαω σε στροφες και επικυνδινους δρομους.Το σιχαινομαι.Απολαυση δεν το λες!
Καποιοι απ αυτους ομως ειναι εντυπωσιακοι.Τον tranfagarasan στην Ρουμανια πιστευω καποια στιγμη θα τον διασχισω.

Ο πιο δυσκολος και μαζι εντυπωσιακος δρομος που εχω οδηγησει ειναι στα ζαγοροχωρια απ την Αριστη στον φιδωτο δρομο που οδηγει στο Παπιγκο.Βεβαια μπροστα σαυτους που αναφερει το αρθρο ειναι παιχνιδακι.
 

efentis4

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παραμυθούπολη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου
Τη διαδρομή για "Άγραφα" δεν βλέπω!
 

Thvagd

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς,Ισλανδία,Ιαπωνία
Εντυπωσιακός ο Transfagarasan, ένας Θεός ξέρει πως τον κατάφερα πέρυσι τον Οκτώβριο, όταν ο δρόμος ήταν μεν ανοικτός ακόμη για τα οχήματα (νομίζω κλείνει 1η Νοεμβρίου), αλλά είχε προηγηθεί χιονόπτωση και είδα και έπαθα να φτάσω στην λίμνη. Φαντάζομαι και το Stelvio pass κλείνει το χειμώνα, σωστά;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Col de Turini οn board



Nurburgring Nordschleife

[ame=[media=youtube]It8mfxE8BR0[/media] Nurburgring Lap Ever - Pagani Zonda R [720HD] - YouTube
 
Last edited by a moderator:

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Ο πιο δυσκολος και μαζι εντυπωσιακος δρομος που εχω οδηγησει ειναι στα ζαγοροχωρια απ την Αριστη στον φιδωτο δρομο που οδηγει στο Παπιγκο.Βεβαια μπροστα σαυτους που αναφερει το αρθρο ειναι παιχνιδακι.
Το θυμαμαι και εγω αυτο το μαρτυριο........ωραια η περιοχη δεν λεω Αλπικα τοπια...αλλλα......πολυ δυσκολη διαδρομη.....
Βεβαια αν εχεις οδηγησει τη διαδρομη Πηγαδάκια - Καλοι Λιμενες..., και Βρυσες- Σφακια.....τη ξεχνας τελειως .
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολλα...
Φαντάζομαι και το Stelvio pass κλείνει το χειμώνα, σωστά;
Ναι. Πολυ χιονι. Μιλαμε για 3172m!

Παρτε και τον "μεγαλο" ...

Thx XRISTOS71 για το λαθος με το "Batanen" - το ρημαδι το πληκτρολογιο ηταν ακομη στo ΕΝ.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom