ΗΠΑ Ολιγοήμερο ταξίδι στην Νέα Υόρκη...

eleni_vang

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σε όλους!
Θα ήθελα την γνώμη σας σε ένα θέμα που με βασανίζει! :D
Σχεδίαζω ένα ταξίδι στη Νέα Υόρκη τον Σεπτέμβριο, και η παρέα έχει ήδη κλέισει για 7 με 20 Σεπτεμβρίου, όμως θελουν να συμπεριλάβουν Νέα Υόρκη-Λος άντζελες-Λας βέγκας. Προσωπικά δεν θα ακολουθήσω το συγκεκριμένο πρόγραμμα γιατί το θεωρώ άσκοπο, καθώς είναι λίγος ο χρόνος και θα γίνει άπλα ένα πέρασμα. Σκέφτομαι να πάω Νέα Υόρκη 7 με 14 Σεπτέμβρη.
Θεωρείτε οτι είναι οκ οι μέρες για τα βασικά, ή και πάλι δεν έχει νόημα? Είναι βλέπετε όνειρο ζωής το ταξίδι αυτό και δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω τωρα που έχω την ευκαιρία και οτι γίνει, ή να περιμένω μια άλλη φορά (αν έρθει ποτέ).
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Προσωπικά θεωρώ ότι εφτά νύχτες με αποτέλεσμα να έχεις 6 ολόκληρες εκεί είναι λιγες. Εξαρτάται και τι θέλεις να κάνεις βεβαια. Θα πρότεινατουλαχιστον 9
 

eleni_vang

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Kαι εγω ιδανικά θα ήθελα ενα δεκαήμερο τουλάχιστον, αλλά οι υπόλοιποι θα αναχωρήσουν για Λος αντζελες στις 14. Εκεί βρίσκεται και το δίλημμα μου..
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Εγώ μόνος πηγα πριν ένα μηνα κ δεν ειχα πρόβλημα, γενικά είναι ευκολη πόλη αν προγραμματίσεις σωστά. Κάντο 9 η 10 μέρες.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Πάνε τώρα που έχεις την ευκαιρία και άσε το να το αφήσεις μετά. Μετά κάνεις κάτι άλλο. Μια επιμήκυνση τις μέρες αν κρίνεις ότι χρειάζεται και το πολύ πολύ να μείνεις και 2-3 ημέρες μόνη σου. Ούτως ή άλλως θα έχετε μείνει και τόσες μέρες όλοι μαζί και τον μπούσουλα από την πόλη θα τον έχεις πάρει αλλά και θα έχεις την ευκαιρία να δεις κάτι που σου άρεσε αλλά η παρέα διαφώνησε. Να πας.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πήγαινε Ελένη μου, μη το χάσεις. Συμφωνώ οτι θα έχεις πάρει λίγο τον αέρα της πόλης και θα μπορείς να κινηθείς, τις μέρες που θα φύγουνε οι φίλοι σου, μόνη σου.

Πάντως κατά τη γνώμη μου είναι λάθος να πανε για 3 μέρες Los Angeles. 3 μέρες για Las Vegas είναι ok.
Μπορούν όμως να μείνουν όλες τις μέρες Νέα Υόρκη και να πάτε μιά ημερήσια Atlantic City που έχει ξενοδοχεία που μοιάζουν με αυτά του Las Vegas (οχι του ιδίου μεγέθους βέβαια).
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για μένα είναι υπεραρκετές οι μέρες σου.
 

gdanias

Member
Μηνύματα
12
Likes
21
Καλησπέρα,
Έχω μια απορία καθώς σχεδιάζω το πρώτο μου ταξίδι στην περιοχή. Αξίζει για πέντε βράδια? Ζω στο εξωτερικό και υπάρχουν αεροπορικά ταξίδια 380 ευρώ το άτομο απευθείας μετ'επιστροφή. Η απορία μου είναι εάν αξίζει για τόσες μέρες.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα,
Έχω μια απορία καθώς σχεδιάζω το πρώτο μου ταξίδι στην περιοχή. Αξίζει για πέντε βράδια? Ζω στο εξωτερικό και υπάρχουν αεροπορικά ταξίδια 380 ευρώ το άτομο απευθείας μετ'επιστροφή. Η απορία μου είναι εάν αξίζει για τόσες μέρες.
Αν είναι ειδικά απευθείας οι πτήσεις, μια χαρά είστε, εφόσον πάρετε απόφαση ότι δεν πρόκειται να δείτε τα πάντα. Αξίζει πάντως κατ’εμε.
 

gdanias

Member
Μηνύματα
12
Likes
21
Αν είναι ειδικά απευθείας οι πτήσεις, μια χαρά είστε, εφόσον πάρετε απόφαση ότι δεν πρόκειται να δείτε τα πάντα. Αξίζει πάντως κατ’εμε.
Εννοείται πως δεν γίνεται να δούμε τα πάντα, αλλά για μια καλή εικόνα του Μανχαταν και των περιχώρων πρέπει να είναι αρκετά τα 5 βράδια.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Εννοείται πως δεν γίνεται να δούμε τα πάντα, αλλά για μια καλή εικόνα του Μανχαταν και των περιχώρων πρέπει να είναι αρκετά τα 5 βράδια.
Καλά είστε τότε. Κοιτάξτε αν μπορείτε να μείνετε Μανχάταν, να μη χάνετε πολύ χρόνο στις μετακινήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom