Ονειρεμένες διαμονές (not)

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Όλες οι πληροφορίες στο ίντερνετ μίλαγαν για φοβερό και τρομερό πρωινό που αξίζει τα λεφτά του. Χωρίς να θέλω να γίνω γκρινιάρης ΚΑΙ για αυτό, δεν θα το χαρακτήριζα και άχαστο, αλλά οκ. Δημητριακά, ζαμπονοτύρια, κρουασάν, ψωμιά, καφές, χυμός, γιαούρτια και κάτι ανάμεσα σε pancake και κρέπα (τι άλλο θες πια?).
Εδώ στα αριστερά
(όσο χώρο βρήκε από τα κρουασάν) το εν λόγω μείγμα.
P1110358.JPG

Η μεγάλη πλάκα όμως ήταν στο τρόπο με τον οποίο ζεσταινόταν το προιόν.... Την φώτο που ακολουθεί δεν την λες και πειστήριο αλλά μια εικόνα θα την πάρετε.
Δεξιά είναι ορατή η σόμπα, στρατηγικά τοποθετημένη πάνω από το πιάτο. Ψαγμένο...o_O
P1110359.JPG

Και μιας και πιάσαμε τα του ξενοδοχείου, είναι ευκαιρία να αφιερώσω λίγες γραμμές και μερικές φωτογραφίες στο τρομερό δωμάτιό μας, με το ακόμα πιο τρομερό μπάνιο του...
Αρχικά να πω ότι τα δωμάτια ήταν σε άλλο κτίριο από αυτό της ρεσεψιόν(!), οπότε σε κάθε μέσα έξω χρειαζόταν να βγεις σε υπαίθριο χώρο.
P1110701.JPG

Αυτό μπορέσαμε και το ξεπεράσαμε σχετικά εύκολα. Αυτό που ακολουθούσε όμως όχι....Θα σας δώσω μία φώτο, επεξεργαστείτε την και ας αναρωτηθούμε τι απεικονίζει:
P1110707.JPG

α) ντουλάπα?
β) έξτρα δωμάτιο?
γ) μπαλκόνι?
δ) τίποτα από τα παραπάνω?

Όσοι επιλέξατε το "δ" κερδίσατε. Όσοι μάλιστα είστε τόσο παρατηρητικοί ώστε να διακρίνατε ανάμεσα στην "μικρή χαραμάδα" (ποια από όλες?) σας αξίζουν πολλά μπράβο και η επόμενη φωτογραφία
P1110708.JPG


Ναι. Είναι αλήθεια. Αυτή η "πόρτα" απομόνωνε το μπάνιο από το υπόλοιπο δωμάτιο. Το να πει κάποιος ότι από αυτή την πόρτα περνάει ελέφαντας, πόσο μάλλον ήχοι και οσμές (sic), τον καθιστά σίγουρα εγκάθετο....
Εγώ πάντως είχα μείνει άναυδος, προσπαθώντας να συνειδητοποιήσω τι βλέπω. Έχω μείνει σε πολλά ξενοδοχεία, σε πολλές χώρες, και σε μερικά που θα χαρακτηρίζονταν τρώγλες, αλλά αυτό δεν το έχω ξανασυναντήσει ποτέ.
Όπως καταλαβαίνετε, η παραμονή κάποιου για περισσότερη ώρα στο πρωινό κρινόταν αναγκαία. :shock: Ας μην συνεχίσω.
Ή μάλλον θα συνεχίσω. Η εικόνα μέσα δεν βελτιωνόταν
P1110710.JPG

με όλα τα υλικά και το στυλ, να παραπέμπουν σε τουαλέτα καμπίνας καραβιού (να δεις που θα την ψάχνουν στο Μυτιλήνη). (Επίσης, η βυσσινί μου μπλούζα είναι όλα τα λεφτά, το ξέρω!)
Τώρα σταματάω.
 

Attachments

Last edited by a moderator:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Εγώ πάντως είχα μείνει άναυδος, προσπαθώντας να συνειδητοποιήσω τι βλέπω. Έχω μείνει σε πολλά ξενοδοχεία, σε πολλές χώρες, και σε μερικά που θα χαρακτηρίζονταν τρώγλες, αλλά αυτό δεν το έχω ξανασυναντήσει ποτέ.
Όπως καταλαβαίνετε, η παραμονή κάποιου για περισσότερη ώρα στο πρωινό κρινόταν αναγκαία. :shock: Ας μην συνεχίσω.

τι μου θυμισες τωρα .. που να εβλεπες το μπανιο σε ενα ξενοδοχειο της Νυρεμβεργης που πετυχα εγω.. ε λοιπον η μπανιερα του μπανιου ηταν τα μπαλκονια και για να μπεις μεσα επρεπε να ανεβεις σε ενα σκαμνακι κρατωντας κατι αλυσιδες ανεβαινες στο χειλος της μπανιερας επαιρνες το σκαμνακι το εβαζες απο τη μεσα πλευρα για να πατησεις και να μπεις μεσα στη μπανιερα...αλλα να σου λεω και αλλα να βλεπεις..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αν αρχίσουμε για τουαλέτες σε δωμάτια, σε πατάω χάμω: Τουαλέτα, μέσα στο δωμάτιο, με πόρτα χωρίς χαραμάδες, αλλά... χωρίς ταβάνι και χωρίς πάπιες :haha:! Μαδρίτη.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
τι μου θυμισες τωρα .. που να εβλεπες το μπανιο σε ενα ξενοδοχειο της Νυρεμβεργης που πετυχα εγω.. ε λοιπον η μπανιερα του μπανιου ηταν τα μπαλκονια και για να μπεις μεσα επρεπε να ανεβεις σε ενα σκαμνακι κρατωντας κατι αλυσιδες ανεβαινες στο χειλος της μπανιερας επαιρνες το σκαμνακι το εβαζες απο τη μεσα πλευρα για να πατησεις και να μπεις μεσα στη μπανιερα...αλλα να σου λεω και αλλα να βλεπεις..
Αν αρχίσουμε για τουαλέτες σε δωμάτια, σε πατάω χάμω: Τουαλέτα, μέσα στο δωμάτιο, με πόρτα χωρίς χαραμάδες, αλλά... χωρίς ταβάνι και χωρίς πάπιες :haha:! Μαδρίτη.
Ε δεν είστε δίκαιοι. Μόλις το μπάνιο μας απέκτησε ανταγωνισμό!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
τι μου θυμισες τωρα .. που να εβλεπες το μπανιο σε ενα ξενοδοχειο της Νυρεμβεργης που πετυχα εγω.. ε λοιπον η μπανιερα του μπανιου ηταν τα μπαλκονια και για να μπεις μεσα επρεπε να ανεβεις σε ενα σκαμνακι κρατωντας κατι αλυσιδες ανεβαινες στο χειλος της μπανιερας επαιρνες το σκαμνακι το εβαζες απο τη μεσα πλευρα για να πατησεις και να μπεις μεσα στη μπανιερα...αλλα να σου λεω και αλλα να βλεπεις..[/QUOTE]

Θέλουμε φωτογραφία!!!!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
τι μου θυμισες τωρα .. που να εβλεπες το μπανιο σε ενα ξενοδοχειο της Νυρεμβεργης που πετυχα εγω.. ε λοιπον η μπανιερα του μπανιου ηταν τα μπαλκονια και για να μπεις μεσα επρεπε να ανεβεις σε ενα σκαμνακι κρατωντας κατι αλυσιδες ανεβαινες στο χειλος της μπανιερας επαιρνες το σκαμνακι το εβαζες απο τη μεσα πλευρα για να πατησεις και να μπεις μεσα στη μπανιερα...αλλα να σου λεω και αλλα να βλεπεις..
Θέλουμε φωτογραφία!!!!![/QUOTE]
θα ψαξω να βρω ..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
τι μου θυμισες τωρα .. που να εβλεπες το μπανιο σε ενα ξενοδοχειο της Νυρεμβεργης που πετυχα εγω.. ε λοιπον η μπανιερα του μπανιου ηταν τα μπαλκονια και για να μπεις μεσα επρεπε να ανεβεις σε ενα σκαμνακι κρατωντας κατι αλυσιδες ανεβαινες στο χειλος της μπανιερας επαιρνες το σκαμνακι το εβαζες απο τη μεσα πλευρα για να πατησεις και να μπεις μεσα στη μπανιερα...αλλα να σου λεω και αλλα να βλεπεις..
Θέλουμε φωτογραφία!!!!![/QUOTE]

κοιτα τωρα καναμε μπαχαλο τη ιστορια του φιλου και ζητω συγνωμη, ...
P1230568.JPG
P1230569.JPG
P1230570.JPG
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Η περιγραφή του @James για το δωμάτιο που έμεινε στη Μπριζ ξύπνησε γλυκιές αναμνήσεις και σε άλλα μέλη. Ετσι τα μηνύματα για τουαλέτες και μπανιέρες μεταφέρθηκαν εδώ, προκειμένου να μην γίνει μπάχαλο η ιστορία :icon_redface:.
Ποστάρετε λοιπόν ελεύθερα τις εμπειρίες σας από τα χειρότερα δωμάτια που έχετε μείνει
και μην παραλείψετε να διαβάσετε: http://www.travelstories.gr/community/threads/Ο-Δωδεκαλογος-της-σωστης-επιλογης.20086/
http://www.travelstories.gr/communi...ενοδοχείο-στον-κόσμο-και-το-καμαρώνουν.43120/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom