Ονειρουπολη Δραμας ή Μυλος Ξωτικων Τρικαλα;

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ποιο απο τα δυο ειναι προτιμοτερο για παιδια 12 ετων;Για μονοημερη ή 2μερο;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Πάρτε και μια γεύση απο Βόλο για Χριστούγεννα..απο τη μέση και μετά για όσους δεν θέλουν Παπαρίζου κλ..



Επίσης το ωραιότερο μέρο στη Λάρισα λένε είναι αυτό..:D (κάποιοι κακεντρεχείς Βολιώτες τα λένε αυτά... εγω δεν είμαι Θεσσαλός..



Προς Βόλο.jpg
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Δείτε βιντεάκια από Βόλο να δείτε τι παίζει με την πόλη. Φωτάκια και ιστοριες παντού. Έχει γίνει νέος χριστουγεννιάτικος προορισμός (ή προσπαθεί να γίνει) :p
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Άρα η απάντηση είναι Θεσσαλία... 3 σε 1 ... όπως κατεβαίνεις από Θεσσαλονίκη πας Λάρισα μετά Τρίκαλα και τέλος Βόλος ενώ για Αθηναίους Βόλος, Λάρισα, Τρίκαλα η το ανάποδο..
Επίσης φέτος ακούω κάνανε και εργοστάσιο σοκολάτας στο Βόλο για τις γιορτές...

Για ονειρούπολη Δράμας ιδέα δεν έχω, αν και είναι παλιότερο απο όλα οπότε δεν μπορεί καλό θα είναι και κείνο..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Η Ονειρούπολη της Δράμας είναι ένα Χριστουγεννιάτικο πάρκο, ακριβώς για τα παιδιά, μικρά και λίγο πιο μεγάλα! Είναι η χαρά του παιδιού! Βρίσκεται στις πηγές της Αγ. Βαρβάρας, στο κέντρο της Δράμας. Κάνεις βόλτα πάνω απο γεφυράκια, ανάμεσα απο σπιτάκια με ζαχαρωτά, ψηλά πλατάνια, κούνιες δεξιά και αριστερά και το βράδυ βλέπεις μια πανδαισία χρωμάτων απο λαμπάκια και λαμπιόνια!
Δεν έχω επισκεφτεί τον Μύλο των Ξωτικών στα Τρίκαλα, αλλά έχω επισκεφτεί και τις δύο πόλεις και το μόνο σίγουρο είναι οτι και οι δύο πόλεις έχουν πολύ κόσμο! Ο κόσμος βγαίνει έξω, διασκεδάζει, κάνει βόλτες! Είναι δύο ζωντανές πόλεις !!!
Όσον αφορά τις πόλεις αυτές καθ' αυτές, εμένα μου αρέσουν περισσότερο τα Τρίκαλα. Είναι πιο όμορφη σαν πόλη, συγκριτικά πάντα με τη Δράμα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Τώρα να διαβάζω για πόλεις με κόσμο και να γράφουμε για Δράμα και Βόλο, ε πάει πολύ. Δεν χρειάζονται σχόλια όταν μιλάμε για Λάρισα, διασκέδαση και για Χριστουγεννιάτικο χωριό στο πάρκο Αλκαζάρ.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Τέθηκε ένα ερώτημα και απαντάμε σε αυτό :)
Τώρα αν είναι να μιλήσω για Λάρισα...ε δεν συγκρίνεται η Λάρισα με Δράμα, Τρίκαλα και Βόλο! Είναι μία μεγαλύτερη πόλη, σαφώς με πολύ κόσμο, ο οποίος είναι συνέχεια έξω και προσωπικά έχω κάνει τέτοια ξεφαντώματα στη Λάρισα, που ούτε του παπά δεν του τα λέω, γιατί θα κοκκινίσει :innocent:
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Τώρα να διαβάζω για πόλεις με κόσμο και να γράφουμε για Δράμα και Βόλο, ε πάει πολύ. Δεν χρειάζονται σχόλια όταν μιλάμε για Λάρισα, διασκέδαση και για Χριστουγεννιάτικο χωριό στο πάρκο Αλκαζάρ.
Λαρισαίος ε? :haha:
Δεν εχω επισκεφθει τη Λαρισα τα Χριστουγεννα για να πω την αληθεια, αλλα σαφως σου δινει περισσότερες επιλογές και υπάρχουν περισσότερα πράγματα να κανεις. Στον Βόλο πάντως νιωθεις εντονα την Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα γιατί έχουν στολίσει παντού, ειδικά όπως μπαίνει κανείς στην πόλη στο Δημαρχείο, οπου υπάρχει και ένα χωριό με παιχνίδια για παιδιά, οποτε σίγουρα αξίζει να κάνει κάποιος και μια βόλτα από εκεί. ;)
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Αυτά τα λάθη να τα αποφεύγεις.Έχεις καιρό μπροστά σου.
Την περίοδο των Χριστουγέννων εννοώ ότι δεν την έχω επισκεφθεί,φυσικά και έχω πάει στην γειτονική πόλη,αλλά no worries,θα επανορθώσω φέτος :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom