Οργανωμενη VS μη-οργανωμενη παραλια

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εδω σε θελω καβουρα.

Λοιπον εγω :αν και βαριεμαι αφανταστα να κουβαλαω ομπρελες ,καρεκλακια,κουβαδακια,ψαθες κλπ εννοειται οτι ψηφιζω μη οργανωμενη παραλια .
Δεν μου αρεσει η παραλια τιγκα στα beach bar ,cafe,resto κλπ οπου κυκλοφορουν ολα τα ψωνια τα φουσκωτα ,τακα τουκα η ρακετα ..γκομενες με φτιαγμενο μαλλι ,μακιγιαζ και να συγκρινομαστε μεταξυ μας ποιανης ο κ@#$@ φαινεται καλυτερα απο το μπραζιλιαν....μου ερχεται να τους πιασω ολους αυτους και να τους πεταξω στη θαλασσα.

Δε μου ειναι καθολου δυσαρεστη μια παραλια με μια ταβερνουλα η μια καντινα να παρεις ενα νερο βρε αδερφε.
Το καλυτερο μου ομως ειναι μια παραλια να ειμαι ολομοναχη και αυτο ειναι που χαρηκα στη Σκυρο φετος.Αν και δεν εχει τις απιθανες παραλιες ,ωστοσο υπηρχαν καποιες παραλιες (Καρεφλου -Κολυμπαδα-Αχιλλι ) οπου αν πηγαινες και κατα τις 11 ησουν ολομοναχος !
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.727
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Εδω σε θελω καβουρα.

Λοιπον εγω :αν και βαριεμαι αφανταστα να κουβαλαω ομπρελες ,καρεκλακια,κουβαδακια,ψαθες κλπ εννοειται οτι ψηφιζω μη οργανωμενη παραλια .
Δεν μου αρεσει η παραλια τιγκα στα beach bar ,cafe,resto κλπ οπου κυκλοφορουν ολα τα ψωνια τα φουσκωτα ,τακα τουκα η ρακετα ..
Πως περνατε την ωρα σας στις παραλιες?
Η αφεντια μου:
1.Δεν ξαπλαρωνεται ποτε ταβλα να κανει ηλιοθεραπεια και να ξεροψηνεται
Ο,τι μαυρισει στη διαδρομη παραλια-ομπρελα ..ομπρελα -παραλια και παιζοντας ρακετες.
2.Παιζει ρακετες και αν δει κανενα τεκνο ριχνει το μπαλακι προς τα κει..ουπς συγνωμη ηταν τυχαιο.
Δεν σ' αρέσει τάκα τούκα η ρακέτα αλλά εσύ κυρία μου την κουνάς την ρακέτα σου και ρίχνεις και το μπαλάκι στα τεκνά ε!!!! :bleh::bleh::haha:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πες τα,πες τα.

Τι θα πει "μου τη δίνουν οι ρακέτες και παίζω ρακέτες";
Να φύγετε,να πάτε αλλού.

Της μη οργανωμένης κι εγώ και ει δυνατόν της μη ρακετοπαίκτρας.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Πες τα βρε mariath! Όταν τα κάνει, δεν υπάρχει πρόβλημα...

Φυσικά και μη οργανωμένη παραλία. Αν κάτσει οργανωμένη ωστόσο, θα προτιμήσω μικρή, με χαλαρή μουσική άν έχει μπιτσόμπαρο από πάνω, χωρίς πολλά παιδάκια και χωρίς πολλές ρακέτες. Είμαι κατά :cool:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Με το μπαρδον καλε με παρεξηγησατε ....:bleh::bleh::haha:
Δεν το εξηγησα σωστα .
Υπαρχουν οργανωμενες παραλιες (βλεπε η δικια μου Καλογρια στη Μανη) οπου δεν παιζουν απλα ρακετες 2 εδω και 2 εκει για να γυμναζονται και να διασκεδαζουν οι ανθρωποι.
Μιλαμε για το απολυτο ψωνισμα !!! Παιζουν γιαυτους που τους παρακολουθουν..παιζουν για να τους κοιτουν τα γκομενακια ..εχουν ενα τουπε κ ενα στυλακι ..κορδωνονται ...κοπανανε καρφια με τετοια δυναμη και οποιον παρει ο χαρος ...φευγουν αυτια ...φευγουν μυτες απο τις μπαλιες τους .
Παιζουν τοσοι πολλοι που δεν μπορεις να πας προς τη θαλασσα...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παραλιόπληκτη - παραλιολόγος δεν είμαι. Μάλλον θαλασσόπληκτη θα έλεγα καλύτερα. Οπότε, σε αυτή την περίπτωση φυσικά και προτιμώ τις μη οργανωμένες παραλίες και ακόμα καλύτερα όπου δεν υπάρχει άμμος, αλλά ψιλό ή χοντρό βότσαλο και βέβαια βραχάκια.

Αν είμαι και τυχερή και στις διακοπές μου είμαι με το φουσκωτάκι, τότε είναι ό,τι καλύτερο. Αν πάλι το μέρος δε βολεύει για το πλεούμενο, το παλιό μας ταλαιπωρημένο αλλά άκρως ταξιδιάρικο τζιπάκι, μας οδηγεί σε παραλίες που μόνο χωματόδρομοι πηγαίνουν. :D

Ηλιοθεραπεία δεν κάνω, φαγητά, ποτά, καφέδες κλπ δεν κουβαλώ ποτέ. Μόνο καταδυτικό εξοπλισμό. Άλλωστε οι κρύες μπύρες μας περιμένουν ετοιμοπόλεμες στα ταβερνάκια.

Στην Αττική δεν ξεκινώ ποτέ να πάω για μπάνιο, παρά μόνο στο εξοχικό. Η θάλασσα είναι σε απόσταση 30 μέτρων και τα αγαπημένα μου έρημα βραχάκια λίγο παραπέρα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πες τα,πες τα.

Τι θα πει "μου τη δίνουν οι ρακέτες και παίζω ρακέτες";
Να φύγετε,να πάτε αλλού.

Της μη οργανωμένης κι εγώ και ει δυνατόν της μη ρακετοπαίκτρας.
Εσενα -κατασκοπε των χειμωνικων που εισχωρησες υπουλα στο γκρουπ για να σπειρεις δαιμονια :bleh::bleh::haha::haha:-ξερω καλα τι δωρο θα σου κανουμε στη γιορτη σου.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παραλιόπληκτη - παραλιολόγος δεν είμαι. Μάλλον θαλασσόπληκτη θα έλεγα καλύτερα. Οπότε, σε αυτή την περίπτωση φυσικά και προτιμώ τις μη οργανωμένες παραλίες και ακόμα καλύτερα όπου δεν υπάρχει άμμος, αλλά ψιλό ή χοντρό βότσαλο και βέβαια βραχάκια.

Αν είμαι και τυχερή και στις διακοπές μου είμαι με το φουσκωτάκι, τότε είναι ό,τι καλύτερο. Αν πάλι το μέρος δε βολεύει για το πλεούμενο, το παλιό μας ταλαιπωρημένο αλλά άκρως ταξιδιάρικο τζιπάκι, μας οδηγεί σε παραλίες που μόνο χωματόδρομοι πηγαίνουν. :D

Ηλιοθεραπεία δεν κάνω, φαγητά, ποτά, καφέδες κλπ δεν κουβαλώ ποτέ. Μόνο καταδυτικό εξοπλισμό. Άλλωστε οι κρύες μπύρες μας περιμένουν ετοιμοπόλεμες στα ταβερνάκια.

Στην Αττική δεν ξεκινώ ποτέ να πάω για μπάνιο, παρά μόνο στο εξοχικό. Η θάλασσα είναι σε απόσταση 30 μέτρων και τα αγαπημένα μου έρημα βραχάκια λίγο παραπέρα.
Που πας Αννυ για μπανιο στα μερη μας ?
Εγω Αγια Μαρινα ,Πορτο Εννια και στου Πριφτη (Βρωμοπουσι -Καλοπηγαδο το λενε επισημα)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Με το μπαρδον καλε με παρεξηγησατε ....:bleh::bleh::haha:
Δεν το εξηγησα σωστα .
Υπαρχουν οργανωμενες παραλιες (βλεπε η δικια μου Καλογρια στη Μανη) οπου δεν παιζουν απλα ρακετες 2 εδω και 2 εκει για να γυμναζονται και να διασκεδαζουν οι ανθρωποι.
Μιλαμε για το απολυτο ψωνισμα !!! Παιζουν γιαυτους που τους παρακολουθουν..παιζουν για να τους κοιτουν τα γκομενακια ..εχουν ενα τουπε κ ενα στυλακι ..κορδωνονται ...κοπανανε καρφια με τετοια δυναμη και οποιον παρει ο χαρος ...φευγουν αυτια ...φευγουν μυτες απο τις μπαλιες τους .
Παιζουν τοσοι πολλοι που δεν μπορεις να πας προς τη θαλασσα...

Να επιβεβαιώσω, στην Καλόγρια δεν πέφτει καρφίτσα και τέτοιο ρακετομάνι δεν υπάρχει ούτε στην Ελαφόνησο. Αυτό που θέλει να πει φαντάζομαι η Κλεό είναι πως η συγκεκριμένη παραλία έχει τόσο πολύ ρακέτα που ενοχλεί ακόμα και τους φαν των ρακετών!

Στο θέμα μας. Εννοείται μη οργανωμένες παραλίες όσο πιο άδεια από υπηρεσίες τόσο καλύτερα, ούτε εστιατόριο έχω ανάγκη, το ψυγειάκι παρέα και τα λέμε το βράδυ.

Αλλά αν δεν παίξω την ρακέτα μου στην πιο απομονωμένη παραλία που θα την παίξω ρε παιδιά? Εκεί που γίνεται χαμός και δεν χωράς να περάσεις?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Eννοείται μη οργανωμένη και η δυνατόν χωρίς ρακετοφόρους και τσιρίζοντες κάθε ηλικίας. Aν είναι και του φυσιολατρικού +
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Να επιβεβαιώσω, στην Καλόγρια δεν πέφτει καρφίτσα και τέτοιο ρακετομάνι δεν υπάρχει ούτε στην Ελαφόνησο. Αυτό που θέλει να πει φαντάζομαι η Κλεό είναι πως η συγκεκριμένη παραλία έχει τόσο πολύ ρακέτα που ενοχλεί ακόμα και τους φαν των ρακετών!

Στο θέμα μας. Εννοείται μη οργανωμένες παραλίες όσο πιο άδεια από υπηρεσίες τόσο καλύτερα, ούτε εστιατόριο έχω ανάγκη, το ψυγειάκι παρέα και τα λέμε το βράδυ.

Αλλά αν δεν παίξω την ρακέτα μου στην πιο απομονωμένη παραλία που θα την παίξω ρε παιδιά? Εκεί που γίνεται χαμός και δεν χωράς να περάσεις?
Και παντα με σεβασμο προς τους γυρω ..δεν παμε εκει που σκαβουν στην αμμο μικρα παιδακια να τους βαραμε στο κεφαλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom