Ουρουγουάη Ουρουγουαη

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)

Μεσα Φεβρουαριου 2003, Charlotte NC

Η Αλκηστη (εξαδελφη μου) κρατα στο χερι της εκτυπωμενο ενα εισητηριο με επιστροφη και με το εξης δρομολογιο: Raleigh - Washington - Buenos Aires - Montevideo και τ'αναπαλιν, με κοστος περι τα 1000 δολλαρια. Ημερομηνια αναχωρησης περι τις αρχες Μαρτιου και διαρκεια παραμονης ΕΝΑΣ ολοκληρος μηνας!!!

Η υπολοιπη οικογενεια το μαθαινει και αρχιζει τα "Που θα πας?" "Τι θα αντιμετωπισεις εκει?" κτλ γνωστα σχολια...

Σκοπος του ταξιδιου ενας: Πρακτικη εξασκηση σε ενα οινοποιειο της ευρυτερης περιοχης του Μοντεβιδεο... Το 90% των οινοποιειων βρισκονται γυρω απο την πρωτευουσα της Ουρουγουαης

Η απάντηση μου σε ολα αυτα: Εγω θα παω, και μαλιστα θα μου πληρωνουν διαμονη και διατροφη. Εξάλλου παω για να μαθω πως κανουν κρασι εκει στη Bodega Reinaldo de Lucca!!!
 

Attachments

Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γουσταρω Ουρουγουαη :clap::clap:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Τελικα τι εγινε,δεν υπαρχει συνεχεια???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ε , δεν μπορει , εναs μηναs ηταν αυτοs , κατι θα μαs πει παραπανω..
 

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
Μην ανησυχείτε... απλά επρεπε να τα βάλω σε μια τάξη μετα από τοσο καιρο... Προσδεθείτε, ξεκινάμε!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τι ωραια :clap::clap: ανυπομονω για τη συνεχεια!

Παντωs παρατηρησα οτι -γοητευτικοs ξανθοs , γοητευτικοs μελαχροινοs -.. μια τυχη την εχειs στιs πτησειs ε?
Eγω και ο Μπραντ Πιτ να καθοταν διπλα μου χαλια θα ημουν :bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χεχεχε , ναι ο Πηρs θα ηταν οτι πρεπει , μην ξεχναs οτι με τον 007 διπλα μου να μου κρατα το χερακι , μια σιγουρια θα την αισθανομουν οπωs και ναναι :cool:.
Ασχετο αλλα σε μια πτηση απο Κερκυρα καθοταν διπλα μου εναs παππαs και σε ολη τη διαδρομη μου ελεγε - ενω ετρεμα σε καθε κουνημα- τεκνο μου τωρα ειμαστε πιο κοντα στο θεο!!

Αγγελικη , οπωs λεs δεν πηγεs για τουρισμο , αν και νομιζω οτι ειδεs και ενιωσεs πολυ περισσοτερα απο ενα τουριστα.Παρολα αυτα ξεκλεψεs καμια μερουλα να δειs κατι παραπανω απο την πρωτευουσα, η καποιο ομορφο τοπιο?
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Το παράξενο (για μένα) ήταν ότι ήξεραν τον Παναθηναϊκό, λόγω κάποιου δικού τους παίκτη (δε θυμάμαι ποιου :roll:) που έπαιζε γι’ αυτόν.
Αν θυμαμαι καλα Ουρουγουανος ηταν ο Μαρκαριαν(προπονητης του ΠΑΟ πριν μερικα χρονια) και πολυ παλαιοτερα ποδοσφαιριστης ο Αρακεν Ντεμελο.Ισως να ειναι καποιος απο αυτους.
 
Last edited by a moderator:

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
Ναι μπράβο! Ο Μαρκαριαν ηταν!

Πήγα στο Μοντεβιδέο για 1 μερα και μου άρεσε αρκετά. Θα σας πω εντυπωσεις πιο κάτω... απλα τα οργάνωσα λιγο διαφορετικα, οχι με χρονολογικη σειρά!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τι γλυκο ταξιδι..τι ομορφεs αναμνησειs..
Φαινεται οτι ηταν απο τιs μερεs τηs ζωηs σου που οπωs λεει και το ομορφο ποιημα που παραθετειs:
"και άλλες που είναι οι παντοτινοί σύντροφοι,
αδελφές ημέρες που σημαδεύουν τη ζωή μας"
Ευχαριστουμε που τιs μοιραστηκεs μαζι μαs...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom