Ο Βόλος κάτοχος του ρεκόρ Guinness στο συρτάκι

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος

Απόψε ο Βόλος ντύθηκε Ζορμπάς....... 5.614 άτομα με μπλε τζιν και άσπρη μπλούζα χόρεψαν επί 5 λεπτά το Συρτάκι ξεπερνώντας παλιό ρεκόρ το οποίο ανέρχεται σε μόλις 1.672 άτομα Το συναίσθημα που πλημήρισε την παραλία του Βόλου είναι απερίγραφτο. Ο κόσμος χόρευε στις σειρές από το Ουζερί "Ψάθα" ως την εκκλησία του Αγ. Κωνσταντίνου!!! Όσοι έχουν έρθει στον Βόλο γνωρίζουν πόσο μεγάλη απόσταση είναι αυτή και για όσους δεν γνωρίζουν αρκεί να πω ότι με χαλαρή βόλτα θέλουμε ένα τεταρτακι να φτάσουμε ως εκεί! Με ενοχλούν προσωπικά έντονα σχόλια ορισμένων ανθρώπων οι οποίοι έχουν να λένε για τα 50.000 ευρώ που ξοδεύτηκαν για την οργάνωση, μόνο και μόνον επειδή η πόλη απόψε ήταν πιο ζωντανή από τότε που έρχομαι εγώ. Τα μαγαζιά κάθε είδους ήταν γεμάτα, από καφετέριες, τσιπουράδικα, μπυραρίες και φαγάδικα. Και μέχρι αργά! Μεγάλη επιτυχία θα έλεγα! Στα δύσκολα χρειάζεται χαλάρωση και διασκέδαση και με συγκίνησε το γεγονός ότι η αποψινή εικόνα με θύμισε τα δύσκολα του λαού μου ο οποίος θα έχει περάσει με κεφάλι πάνω και τραγουδώντας....Οπότε, ας μην χρησιμοποιούν κάποιοι την παροιμία "καίγεται...χτενίζεται". Μπράβο παιδιά!!!
 
Last edited by a moderator:

Panos_Red

Member
Μηνύματα
67
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
Ταιλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Ήμουνα και εγώ ανάμεσα στους χορευτές..!!!Απίστευτη εμπειρία....
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Τώρα που χορέψανε συρτάκι τόσα άτομα και σπάσανε το παγκόσμιο ρεκόρ, μπορώ να ζήσω την υπόλοιπη ζωή μου διπλά περήφανος σαν Έλληνας.
Ούτε κρίση, ούτε απαξίωση στην Ολυμπιάδα, ούτε πυρκαγιές, ούτε φτώχεια, ούτε τίποτα.
Σπάσαμε το παγκόσμιο ρεκόρ στο συρτάκι!
Αυτό ξεπερνάει κάθε φαντασία, ακόμα και το παγκόσμιο ρεκόρ μεγαλύτερου σουβλακίου της Κοζάνης και μεγαλύτερης μπουγάτσας των Σερρών.
Δηλαδή εκπληκτικά και ασύλληπτα πράγματα, που θα γραφτούν στην ιστορία με χρυσά γράμματα.
 

Panos_Red

Member
Μηνύματα
67
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
Ταιλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Δεν γνωρίζω για το ακριβές κόστος:roll:...αλλά ξέρω ότι το γεγονός αυτό ήταν μια ευκαιρία τόσο για την πόλη που είχε χάσει την υπόληξη της με την ματαίωση των Μεσογειακών Αγώνων όσο και για την χώρα να προβληθούν στον κόσμο για κάτι θετικό..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν γνωρίζω για το ακριβές κόστος:roll:...αλλά ξέρω ότι το γεγονός αυτό ήταν μια ευκαιρία τόσο για την πόλη που είχε χάσει την υπόληξη της με την ματαίωση των Μεσογειακών Αγώνων όσο και για την χώρα να προβληθούν στον κόσμο για κάτι θετικό..
Η μονη ευκαιρια που εχουν η πολη και η χωρα να δειξουν μεσα απ' αυτο το βιντεο ειναι πως οι Βολιωτες ειναι ή υπερβαροι ή φαλακροι (νταξ καποιοι εχουν και τις 2 χαρες)...

Τα 50 χιλιαρικα δοθηκαν για τα λευκα T-shirts? Μπραβο μυαλο οι διοργανωτες. Ακομα και σε καιρο τετοιας κρισης βρισκουν τροπο να κανουν μπιζνες... Ευγε!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δεν γνωρίζω για το ακριβές κόστος:roll:...αλλά ξέρω ότι το γεγονός αυτό ήταν μια ευκαιρία τόσο για την πόλη που είχε χάσει την υπόληξη της με την ματαίωση των Μεσογειακών Αγώνων όσο και για την χώρα να προβληθούν στον κόσμο για κάτι θετικό..
Σε πληροφορώ ότι κανένας στο εξωτερικό δεν ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο θέμα, εκτός από κάποιους guiness-freaks.
Όσο ενδιαφέρει εμάς δηλαδή, αν έσπασε το ρεκόρ της ταραντέλας μια μικρή πόλη της Ιταλίας.
Εκτός αν οι Βολιώτες προετοιμάζονται για το άλλο ρεκόρ που θα κάνουν: Τη μικρότερη διάρκεια ζωής αεροπορικης εταιρείας.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
λίγη διασκέδαση δεν βλάπτει στην ζωή.....αλλίως, αν δεν ήταν έτσι όλοι θα καθομασταν στα σπίτια μας, θα βλέπαμε τις ειδήσης και θα κλεγόμασταν μια ζωή.... κάτι το οποίο μου τα σπάει κιόλας!

και ποιός είπε ότι η προβολή που όλοι λένε έχει ως κύριώς στόχο τους ξένους;
(και δεν δέχομαι απάντηση -μα Έλληνες δεν έχουν λεφτά, τουλάχιστον όχι σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ)

όπως έγραψα και πάνω...η πόλη ζωντάνεψε απίστευτα χτες το βράδι, όλα τα μαγαζιά είχανε απίστευτη δουλειά και εκείνον που ζει από αυτό μια χαρά του ήρθε το χτεσινό. Μάλιστα δεν είναι και λίγοι.

(και να συμπληρώσω...στο λεωφορείο που πήρα χτές στις 3, μισοί Άγγλοι ήτανε και όλοι είχαν από ένα φυλλάδιο της διοργάνωσεις)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Παγκοσμιο ρεκορ στο συρτακι!

Ποιος αλλος ενδιαφερονταν να το σπασει και επιασε τετοια τρελα τους βολιωτες?

Αντε μη γινω γραφικος και προσπαθησω να θυμηθω καποια αναλογη κοσμοσυρροη στο κεντρου του βολου εναντιον οσων γινονται το τελευταιο διαστημα απο τις κυβερνησεις...

Στα πανηγυρια πρωτοι ειμαστε...Οχι μονο στον βολο.
Αλλα ειναι δυνατον να νομιζουν οσοι ελαβαν μερος οτι θα ασχοληθει κανενας σοβαρα με αυτο το ''γεγονος''?
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
όσοι έλαβαν μέρος, πιστεύω πως έλαβαν για να περάσουν καλα....και μπράβο τους...
όσον αφορά το τελευταίο....γιατι ασχολήστε εσείς αγαπητε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom