Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Φίλος ηθοποιός με σπουδές στην Πράγα μου έλεγε πως πολύ δύσκολα θα βρεις παράσταση Μαύρου Θεάτρου της προκοπής. Σχεδόν όλες απευθύνονται σε τουρίστες.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Επισης μακρια απο τις φασον παραστασεις καθε βραδυ σε εκκλησιες με best of Vivaldi και best of Classical music.
Αν ειναι να δειτε κατι, μονο Συμφωνικη της Πραγας στο καταλληλο θεατρο. Μπορει να κοστιζει και λιγοτερο.
Έριξα μια ματιά και τις μέρες που θα πάω δεν έχει μπαλέτο. Ποιο φθηνά δεν είναι, αλλά δεν είναι και απαγορευτικό! Το θέμα είναι οτι γι αυτό το ταξίδι το budget είναι περιορισμένο και το μαζεύω απο παντού. Δύσκολα να θυσιάσω τις τσέχικες μπύρες, τουλάχιστον γι αυτή την επίσκεψη. Πάω για καλοπέραση!
Το Laterna Magika τι είναι, ξέρεις; Διαβάζω κάτι για παράσταση με πολυμέσα....

Φίλος ηθοποιός με σπουδές στην Πράγα μου έλεγε πως πολύ δύσκολα θα βρεις παράσταση Μαύρου Θεάτρου της προκοπής. Σχεδόν όλες απευθύνονται σε τουρίστες.
Και εγώ τουριστάκι είμαι :icecream:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
1) Έριξα μια ματιά και τις μέρες που θα πάω δεν έχει μπαλέτο. Ποιο φθηνά δεν είναι, αλλά δεν είναι και απαγορευτικό! Το θέμα είναι οτι γι αυτό το ταξίδι το budget είναι περιορισμένο και το μαζεύω απο παντού. Δύσκολα να θυσιάσω τις τσέχικες μπύρες, τουλάχιστον γι αυτή την επίσκεψη. Πάω για καλοπέραση!
2) Το Laterna Magika τι είναι, ξέρεις; Διαβάζω κάτι για παράσταση με πολυμέσα....


3) Και εγώ τουριστάκι είμαι :icecream:
1) Εδω το επισημο σαιτ, μπορει να βρεις κατιFOK Prague Symphony Orchestra

2) Δεν εχω ιδεα
3) Δεν εχω προβλημα με τους τουριστες, εχω και φιλους τουριστες, αρκει να μην ενοχλουν.
Θα σου πω τι με ενοχλει. Ενας φιλος το εβαλε καπως τολμηρα σε λεξεις: οτι αυτοι οι καλλιτεχνες εχουν καθε βραδυ το ιδιο παθος με τους εργατες που καθαριζουν τα κοτοπουλα Μιμικος στην γραμμη παραγωγης.
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Γεια σας κ απο μενα... ποιο μεσαιωνικο κελαρι με σοου προτεινετε ;; θα ειμαστε φλεβαρη!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Με ότι διασκεδάζει ο καθένας...
Τα μπουζούκια της Ελλάδας λίγο δύσκολο να τα φτάσουν αυτά τα σόου.....είναι η απόλυτη παρακμή! Ήταν τουλάχιστον πριν αρκετά χρονιά.... Κατα τ' άλλα εννοείται όπως τη βρίσκει ο καθένας. Δεν είπα πουθενά το αντίθετο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom