Ισλανδία ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΗ Η ΠΡΩΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΙΣΛΑΝΔΙΑ;

nikosfan

Member
Μηνύματα
24
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία για μήνες
Αν ξέρει κάποιος Θάθελα λίγη πληροφόρηση για Ισλανδία . Πόσο εύκολα μπορώ να πάω από το αεροδρόμιο Keflkavik στην πόλη Reykjavik; Υπάρχει Λεωφορείο ; (το αεροπλάνο φτάνει αργά 23 :00) ή πρέπει να νοικιάσω αμέσως αυτοκίνητο; Δεν θα το ήθελα. Προτιμώ να κυκλοφορήσω 1-2 μέρες στην πόλη με λεωφορεία να μπω λιγο στη ζωή των τοπικών ανθρώπων και μετά να έρθει το ενοικιαζόμενο για το γύρο του νησιού. Αραγε κυκλοφορούν μεχρι τα μεσάνυχτα τα λεωφορεία από και προς αεροδρόμιο ή κινδυνεύω να ξενυχτίσω με τη βαλίτσα μου;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μην ανησυχείς έχει λεωφορείο.... μην ξοδέψεις παραπάνω από μια μέρα στην πρωτεύουσα , δεν λέει... πάρε το αυτοκίνητο και φύγε... η εξοχή ειναι υπέροχη...
 

vasilis mou

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
πραγα για χριστουγεννα !
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
τι να κανεις στην πολη φυγε αμεσως για την πιο ομορφη και αποκοσμη χωρα του βορρα !!!!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
1.589
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Για να ρωτάς τέτοιες λεπτομέρειες υποθέτω ότι έχεις καταστρώσει το πρόγραμμά σου και έχεις βρει παρέα που έψαχνες. Έχει λεωφορείο σε κάθε άφιξη αλλά είναι προτιμότερο να παραλάβεις το αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο και να το παραδώσεις στην επιστροφή σου στο ίδιο σημείο. Η οδήγηση, αν και πρώτη φορά σε άγνωστο μέρος, θα σου φανεί εύκολη γιατί η κίνηση στους δρόμους είναι αραιότατη. Επίσης αν πας τώρα κοντά, μπορεί στις 23.00 να είναι ακόμη και μέρα. Συμφωνώ με όσα σού είπαν οι παραπάνω. Εγώ αν και έκανα 5 διανυκτερεύσεις στο Ρέυκιαβικ μόνο 1,5 μέρα καθαρή ήμουν στην πόλη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom