• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Νοέμβριο 2016 - Ιανουάριο 2017! Κάντε κλικ εδώ!
  • 11ο επεισόδιο στην εκπομπή μας!! Συναυλίες και Ταξίδια!! - κλικ εδώ

Ιταλία ΠΣΚ στο Μιλάνο

rebellos

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Λες να φάω λίγο από την. Κυριακή και να πάω παντοβα; Δεν είναι πολύ στριμώχτά;; Να κλείσω κι άλλο σκ μήπως;;;; Ωραία μου φαίνεται η παντοβα... Που θα παρκάρω που έχει ztl ;;

osfialgia

Member
φαει λιγο απο την κυργιακη και πήγαινε. Για Παρκινγ δε ξερω.
Η πηγαινε Κυργιακη απογευμα και μείνε εκεί το βραδυ. Απο Βενετία λογικα θα βρείς πιο οικονομικό ξενοδοχειο

rebellos

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Το δευτερο σκ λεω να ειναι:
Παρασκευη βραδυ: Βερονα, διανυκτερευση εκει και βολτα εκει το πρωι
Σαββατο μεσημερι: αφιξη Πάντοβα, βόλτα, διανυκτέρευση εκεί
Κυριακη: όλη μέρα βενετία
Δευτέρα πρωι επιστροφη.

Νομίζω είναι καλύτερο, γιατι μοιράζω το ταξιδι και δε χανω τόσο χρόνο.. θα εχω και αυτοκινητο. Τι λετε;

Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Δευτέρα πρωι επιστροφη.

Νομίζω είναι καλύτερο, γιατι μοιράζω το ταξιδι και δε χανω τόσο χρόνο.. θα εχω και αυτοκινητο. Τι λετε;
Εγώ θα έμενα μόνο Βερόνα και Βενετία. Δλδ διαμονή Βερόνα μέχρι Σάββατο μεσημέρι, άφιξη Βενετία απόγευμα και αναχώρηση Δευτέρα πρωί. Η Πάντοβα είναι ωραία, αλλά - κατά τη γνώμη μου- όχι ΤΟΣΟ ωραία για να τη στριμώξεις ντε και καλά σε ένα ΣΚ που ήδη έχεις στριμώξει 2 πόλεις (η μία εκ των οποίων δε χορταίνεται).
Απλώς αν διανυκτερεύσετε Βενετία προετοιμαστείτε για υψηλές τιμές ξενοδοχείων και μηδαμινή νυχτερινή ζωή. Η μαγεία όμως να περπατάς βράδυ στη άδεια Βενετία δε συγκρίνεται.

giannismits

Member
Επόμενο Ταξίδι
?
Δευτέρα πρωι επιστροφη.

Παιδια εκλεισα και δευτερο πσκ με ραιαν! Το πρωτο ειναι αυτο που εγραψα, και το δευτερο λεω:
Παρασκευη: βερονα διανυκτερευση
Σαββατο - κυριακη: βενετια
Δευτερα επιστροφη
Θα εχω και αυτοκινητο. Τι λετε;;
μου θυμιζει το 'εχω και κοτερο παμε μια βολτα':haha:
πλακα κανω ετσι?
κατ αρχην μπραβο σου και σε ζηλευω για τα 2 ΠΣΚ στην υπεροχη βορεια ιταλια..
και συμφωνω απολυτα με την αποψη της battered_suitcase..μη δεις τοσο πεταχτα την μοναδικη βενετια..

North66

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Έκλεισες εισιτήριο χωρίς να γνωρίζεις πόσο μακριά είναι το Μιλάνο ή πώς θα πας εκεί?

alekastyl

Member
Έκλεισες εισιτήριο χωρίς να γνωρίζεις πόσο μακριά είναι το Μιλάνο ή πώς θα πας εκεί?
Ναι έκλεισα εισιτήριο για Μιλάνο χωρίς να γνωρίζω πόσο μακρυά το αεροδρόμιο από το Μιλάνο είναι.Φαντάζομαι η απόσταση δε θα είναι παραπάνω από 200km ούτε λιγότερη από 10km.

Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Ναι έκλεισα εισιτήριο για Μιλάνο χωρίς να γνωρίζω πόσο μακρυά το αεροδρόμιο από το Μιλάνο είναι.Φαντάζομαι η απόσταση δε θα είναι παραπάνω από 200km ούτε λιγότερη από 10km.
Δε ξέρω χιλιόμετρα, αλλά λένε ότι κάνει 60 λεπτά περίπου. Δες εδώ γενικές πληροφορίες

Bus Bergamo airport <-> Milan centre - Terravision

North66

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Δεν έκλεισες εισιτήριο για Μιλάνο, έκλεισες εισιτήριο για Μπέργκαμο. Τώρα φυσικά καταλαβαίνω γιατί η συγκεκριμένη εταιρεία έχει τόσο πιστό κοινό όταν είσαι διατεθιμένη να ταξιδέψεις ακόμα και 400 χλμ απο/προς το αεροδρόμιο.

alekastyl

Member
Δε ξέρω χιλιόμετρα, αλλά λένε ότι κάνει 60 λεπτά περίπου. Δες εδώ γενικές πληροφορίες

Bus Bergamo airport <-> Milan centre - Terravision
Αυτό έβλεπα κ εγώ,δεν είναι και πολύ τραγικά τα πράγματα δηλαδή.Απλά δεν ξέρω που με συμφέρει να μείνω δεδομένου ότι φεύγουμε στις 7.30 το πρωί από κει.

00bella

Member
Καλησπέρα! Καλησπέρα! Καλησπέρα! Είμαι νέο μέλος κ χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας! Εχω διαβάσει τα πάντα για Μιλανο στο οποίο θα παω με τον φιλο μου 8-12 Μαϊου, εχω όμως μερικές απορίες. Προσγειωνόμαστε Τρίτη μεσημέρι στο Malpensa και επιστρέφουμε Σάββατο απόγευμα. Πριν μπω εδώ δεν είχα ιδέα για τις πόλεις που γράφετε όλοι κοντά στο Μιλανο, οπότε έχουμε κλείσει ξενοδοχείο κ για τις 4 διανυκτερεύσεις στο κέντρο της πόλης. Μέχρι στιγμής λέμε να αφιερώσουμε στο Μιλάνο την Παρασκευή κ τη μισή μέρα που θα έχουμε όταν φτάσουμε κ την άλλη μιση από Σάββατο που φεύγουμε. Για την τετάρτη Λουγκανο κ Κόμο και για πέμπτη Μπεργαμο κ Βερόνα. Αναρωτιέμαι λοιπόν, εάν σε μια μέρα θα μπορούσαμε να ευχαριστηθουμε Λουγκανο κ Κόμο και την επόμενη μέρα Μπεργαμο κ Βερόνα και δεύτερον τι είναι πιο οικονομικό κ ευχάριστο, να νοικιάσουμε αμάξι ή με τρένο? Ευχαριστωωωωωω!!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.828
Μέλη
35.504
Νεότερο μέλος
dimagag

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom