Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Έκλεισες εισιτήριο χωρίς να γνωρίζεις πόσο μακριά είναι το Μιλάνο ή πώς θα πας εκεί?
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Έκλεισες εισιτήριο χωρίς να γνωρίζεις πόσο μακριά είναι το Μιλάνο ή πώς θα πας εκεί?
Ναι έκλεισα εισιτήριο για Μιλάνο χωρίς να γνωρίζω πόσο μακρυά το αεροδρόμιο από το Μιλάνο είναι.Φαντάζομαι η απόσταση δε θα είναι παραπάνω από 200km ούτε λιγότερη από 10km.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Ναι έκλεισα εισιτήριο για Μιλάνο χωρίς να γνωρίζω πόσο μακρυά το αεροδρόμιο από το Μιλάνο είναι.Φαντάζομαι η απόσταση δε θα είναι παραπάνω από 200km ούτε λιγότερη από 10km.
Δε ξέρω χιλιόμετρα, αλλά λένε ότι κάνει 60 λεπτά περίπου. Δες εδώ γενικές πληροφορίες

Bus Bergamo airport <-> Milan centre - Terravision
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Ναι έκλεισα εισιτήριο για Μιλάνο χωρίς να γνωρίζω πόσο μακρυά το αεροδρόμιο από το Μιλάνο είναι.Φαντάζομαι η απόσταση δε θα είναι παραπάνω από 200km ούτε λιγότερη από 10km.
Δεν έκλεισες εισιτήριο για Μιλάνο, έκλεισες εισιτήριο για Μπέργκαμο. Τώρα φυσικά καταλαβαίνω γιατί η συγκεκριμένη εταιρεία έχει τόσο πιστό κοινό όταν είσαι διατεθιμένη να ταξιδέψεις ακόμα και 400 χλμ απο/προς το αεροδρόμιο.
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Δε ξέρω χιλιόμετρα, αλλά λένε ότι κάνει 60 λεπτά περίπου. Δες εδώ γενικές πληροφορίες

Bus Bergamo airport <-> Milan centre - Terravision
Αυτό έβλεπα κ εγώ,δεν είναι και πολύ τραγικά τα πράγματα δηλαδή.Απλά δεν ξέρω που με συμφέρει να μείνω δεδομένου ότι φεύγουμε στις 7.30 το πρωί από κει.
 

00bella

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλησπέρα! Καλησπέρα! Καλησπέρα! Είμαι νέο μέλος κ χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας! Εχω διαβάσει τα πάντα για Μιλανο στο οποίο θα παω με τον φιλο μου 8-12 Μαϊου, εχω όμως μερικές απορίες. Προσγειωνόμαστε Τρίτη μεσημέρι στο Malpensa και επιστρέφουμε Σάββατο απόγευμα. Πριν μπω εδώ δεν είχα ιδέα για τις πόλεις που γράφετε όλοι κοντά στο Μιλανο, οπότε έχουμε κλείσει ξενοδοχείο κ για τις 4 διανυκτερεύσεις στο κέντρο της πόλης. Μέχρι στιγμής λέμε να αφιερώσουμε στο Μιλάνο την Παρασκευή κ τη μισή μέρα που θα έχουμε όταν φτάσουμε κ την άλλη μιση από Σάββατο που φεύγουμε. Για την τετάρτη Λουγκανο κ Κόμο και για πέμπτη Μπεργαμο κ Βερόνα. Αναρωτιέμαι λοιπόν, εάν σε μια μέρα θα μπορούσαμε να ευχαριστηθουμε Λουγκανο κ Κόμο και την επόμενη μέρα Μπεργαμο κ Βερόνα και δεύτερον τι είναι πιο οικονομικό κ ευχάριστο, να νοικιάσουμε αμάξι ή με τρένο? Ευχαριστωωωωωω!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Μπεργκαμο και Βερονα σε μια μερα να μην το κανετε. Διαλεξτε μια και δειτε την οπως της αξιζει.
Για το Λουγκανο θα ελεγα να το αφησετε απ' εξω και να δειτε καλυτερα τη λιμνη και τα χωρια της, Μπελατζιο, Βαρενα... Γι' αυτο θα ηταν καλυτερο να εχετε αυτοκινητο.
 

feugatos

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Brescia Verona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο όνειρο........
Παιδιά γεία σας και απο μένα.Αρχές Ιουνίου πετάω από αράξο με ryanair στο bergamo για ένα πσκ.Θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο γιατί έχω κλείσει στο settecento που είναι λίγο έξω από την πόλη και επειδή λέμε να πάμε και μία βόλτα στις λίμνες.
Θα ήθελα τι βοηθεια σας στα εξής αν γνωρίζετε.
1)Στο μιλάνο να πάω με το αυτοκίνητο η καλύτερα με το τραίνο?
2)Στο bergamo βρίσκεις εύκολα παρκινκ κοντά στο τελεφερίκ?
3)Τι ώρες λειτουργεί το τελεφερικ?
 

00bella

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Και πάνω που αφαιρεσα τη Βερόνα από το πρόγραμμα, είδα χτες εντελώς τυχαία μια ταινία που η μίση ήταν γυρισμένη στη Βερόνα. Αποκλείεται να την αφήσω απ' έξω!!
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Αυτό έβλεπα κ εγώ,δεν είναι και πολύ τραγικά τα πράγματα δηλαδή.Απλά δεν ξέρω που με συμφέρει να μείνω δεδομένου ότι φεύγουμε στις 7.30 το πρωί από κει.
Καμιά βοήθεια?

Και πάνω που αφαιρεσα τη Βερόνα από το πρόγραμμα, είδα χτες εντελώς τυχαία μια ταινία που η μίση ήταν γυρισμένη στη Βερόνα. Αποκλείεται να την αφήσω απ' έξω!!
Πολύ ωραία πόλη σαν παραμύθι είναι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom