Ιταλία Μεταφορά από/προς αεροδρόμιο στο Μιλάνο

Joan02

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Καλησπέρα!! Ενθουσιασμένη από το ταξίδι και τα νέα μέρη μου θα συναντούσαμε δε σκέφτηκα καθόλου την ώρα της επιστροφής. Η πτήση μας αναχωρεί στις 6:05πμ και δε μπορώ να βρω κάποιο δρομολόγιο που να εξυπηρετεί να φτάνει δηλαδή γύρω στις 4 στο αεροδρόμιο. Μου διαφεύγει κάτι;; Ελπίζω ναι γιατί μας βλέπω να κοιμόμαστε ένα βράδυ στο αεροδρόμιο... 😣😣 Χεεεελπ!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλησπέρα!! Ενθουσιασμένη από το ταξίδι και τα νέα μέρη μου θα συναντούσαμε δε σκέφτηκα καθόλου την ώρα της επιστροφής. Η πτήση μας αναχωρεί στις 6:05πμ και δε μπορώ να βρω κάποιο δρομολόγιο που να εξυπηρετεί να φτάνει δηλαδή γύρω στις 4 στο αεροδρόμιο. Μου διαφεύγει κάτι;; Ελπίζω ναι γιατί μας βλέπω να κοιμόμαστε ένα βράδυ στο αεροδρόμιο... 😣😣 Χεεεελπ!!
Νυχτερινή εξυπηρέτηση

Οι ακόλουθες γραμμές λειτουργούν όλες τις νύχτες:
- Γραμμή αντικατάστασης Μ1.
- γραμμή αντικατάστασης M2
- γραμμή αντικατάστασης M3
- Γραμμή τρόλεϊ 90/91
- Γραμμή N25 / N26.


Οι ακόλουθες γραμμές λειτουργούν τις νύχτες μεταξύ Παρασκευής και Σαββάτου, καθώς και τα Σάββατα και τις Κυριακές και τις νύχτες πριν από τις αργίες μεσοβδόμαδα:
- N15 Gratosoglio - Duomo M1 M3;
- N24 Vigentino - Duomo M1 M3;
- N27 Viale Hungary - Duomo M1 M3;
- N42 Bicocca - Central FS M2 M3;
- N50 Lorenteggio - Cairoli M1;
- N54 Lambrate FS M2 - Duomo M1 M3;
- N57 Quarto Oggiaro - Cairoli M1;
- N80 Quinto Romano - De Angeli M1;
- N94 Porta Volta - Cadorna FN M1 M2

Μπες εδώ και βάλε τη διεύθυνση του ξενοδοχείου ως αφετηρία και άφιξη το αεροδρόμιο. Θα σου βγάλει τι επιλογές έχεις.

Απ 'οσο βλέπω έχει δρομολόγια που ξεκινούν στις 04:00 απο το Μιλάνο, όχι να φτάνουν στις 04:00 στο αεροδρόμιο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Διπλα σε καθε μεγαλο αεροδρομιο υπαρχουν ξενοδοχεια ειτε οικονομικα δωματια που προσφερουν μετακινηση. Ψαξτε το λιγο.
 

CharalP

Member
Μηνύματα
12
Likes
7
Ρε παιδιά βοηθήστε λίγο. Φτάνουμε Μιλάνο 3/8 στις 02.00 το πρωί. Αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα απο δρομολόγια, τιμές και πληροφορίες. Το μόνο που κατάφερα να βρω από τη σελίδα giromilano είναι τις πληροφορίες που αναφέρονται ήδη πιο πάνω για νυκτερινή εξυπηρέτηση!
 

Sofia1974

Member
Μηνύματα
32
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλησπέρα,
Σε δύο εβδομάδες πάμε για 3 ημέρες Μιλανο. Οι ερωτήσεις μου είναι:
1. Να "χαραμίσουμε"¨μια μέρα για λίμνη Κομο?
2. Πετάμε για Ελλάδα από το Malpensa στις 6,30 π.μ., όσα λεωφορεία βρίσκω φτάνουν εκεί 5,30, τι λέτε είναι αρκετός χρόνος ή θα μείνουμε εκεί? μήπως έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?
Ευχαριστώ πολυ
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Καλησπέρα,
Σε δύο εβδομάδες πάμε για 3 ημέρες Μιλανο. Οι ερωτήσεις μου είναι:
1. Να "χαραμίσουμε"¨μια μέρα για λίμνη Κομο?
2. Πετάμε για Ελλάδα από το Malpensa στις 6,30 π.μ., όσα λεωφορεία βρίσκω φτάνουν εκεί 5,30, τι λέτε είναι αρκετός χρόνος ή θα μείνουμε εκεί? μήπως έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?
Ευχαριστώ πολυ
Γεια σου
Εγώ θα πάω σε λίγες ημέρες και προτίμησα να κινηθώ από και προς το Malpensa με τρένο (κάνει ακριβώς 54 λεπτά). Είδες δρομολόγια;
 

Sofia1974

Member
Μηνύματα
32
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Γεια σου
Εγώ θα πάω σε λίγες ημέρες και προτίμησα να κινηθώ από και προς το Malpensa με τρένο (κάνει ακριβώς 54 λεπτά). Είδες δρομολόγια;
Είδα δρομολόγια αλλα δυστυχώς δεν έχει τόσο πρωί....
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εχει χρησιμοποιησει κανεις τα λεωφορεια της terravision απο το malpensa για κεντρο;;ειναι ακριβεις στις ωρες αναχωρησης;;μου βγαινει φθηνοτερα το r/t απ οτι με τρενο κ εχω μπει σε σκεψεις...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Εχει χρησιμοποιησει κανεις τα λεωφορεια της terravision απο το malpensa για κεντρο;;ειναι ακριβεις στις ωρες αναχωρησης;;μου βγαινει φθηνοτερα το r/t απ οτι με τρενο κ εχω μπει σε σκεψεις...
Ναι είναι μια χαρά στην ώρα τους
Βέβαια να μην πέσει σε κίνηση μέσα στην πόλη αλλά πόση κίνηση να έχει
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Εχει χρησιμοποιησει κανεις τα λεωφορεια της terravision απο το malpensa για κεντρο;;ειναι ακριβεις στις ωρες αναχωρησης;;μου βγαινει φθηνοτερα το r/t απ οτι με τρενο κ εχω μπει σε σκεψεις...
Πριν 10 μέρες που ήμουνα, μπήκα την στιγμή που έφτασα στο Google Maps, και λόγω κίνησης το έδινε 1 ώρα και 40 λεπτά! Οπότε πήρα Malpensa Express και ησύχασα! Δες μήπως κάνεις κάτι ανάλογο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom