ΗΠΑ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ?

Ritaki8

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Καλημερα σας!Θα ηθελα τη βοηθεια σας διοτι εχω μπλεχτει.Θελουμε να κανουμε το γαμηλιο ταξιδι μας σε west coast, συγκεκριμενα λεγαμε Λος Αντζελες και Λας Βεγκας (και grand canyon) για1-10/8. Εχουμε ένα budget για μαξιμουμ 5.000ευρω αλλα δε μας βγαινει το πακετο..παει πανω από 6500 χιλιαρικα..μονο τα αεροπορικα με Βritish (διοτι για την u.s. airways δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα) είναι 2400 ευρω!!Καμμια αεροπορικη προσφορα εως τωρα.Τι να πω,φετος δεν κανουν τιποτα οι αεροπορικες, η να περιμενουμε? Η μηπως να παω μονο Βεγκας και grand canyon για 1-7/8 και να είμαι ετσι στα 5000ευρω? Σκεφτομαι το αποθημενο του L.A. και δεν ξερω τι να κανω….μονο L.A. παλι δε βολευει, διοτι είναι το ακριβο κομματι του ταξιδιου..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Καλημέρα, ένα λεπτό, φρένο :D

Αεροπορικά να πας L.A. δηλαδή δε βρίσκετε κάτω από 1200 το άτομο;
 

Ritaki8

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Οχι..μονο με την u.s. airways..που παει στα 1086 το ατομο...Γι αυτο εχουμε τρελαθει...
 

lakelady

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Γιατι βρε παιδιά, τι έχει η US Airways.....???? Και επειδή και μένα με παραξένεψε που δε βρίσκετε κάτω από 1200, με μια πρόχειρη έρευνα, βρήκα αρκετά ATH-LAX εως 1200 και με British...
 

Ritaki8

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Στο Kayak δινει την British 2363,13 ευρω για τους 2 μας..αυτο λεω..θελω να ριξουμε τα αεροπορικα κατω απο 1150-1200 το ατομο..δεν ξερω ποτε και αν θα βγουν προσφορες..διοτι αυτες οι τιμες δεν μου φαινονται για ευκαιρια!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Για κάνε το εξής κόλπο, ψάξε για εισιτήρια London > L.A. και όχι Athens > L.A. και δες τι μπορείς να βρεις.

Μετά για Αθήνα - Λονδίνο όλο και κάτι φτηνό θα βρούμε ;) (απλά αυτό παίζει να έχει την ταλαιπωρία της αλλαγής αεροδρομίου ε)
 

lakelady

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δίνει και την Turkish με 964 ευρώ το άτομο. Δεν ξέρω...ATH-LAX όσο προσφορά και να βρεις (αν και όταν...)πολύ κάτω απο 1000 μου φαίνεται δύσκολο
 

Ritaki8

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Εχω δει σε tripadvisor κλπ για την u.s. τα χειροτερα..πληρωνεις το οτιδηποτε μεσα,ειναι βρωμικο σκαφος κλπ...ουσιαστικα ψαχνω ath-lax και las vegas-ath...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Δίνει και την Turkish με 964 ευρώ το άτομο. Δεν ξέρω...ATH-LAX όσο προσφορά και να βρεις (αν και όταν...)πολύ κάτω απο 1000 μου φαίνεται δύσκολο
Η Turkish είναι σούπερ ! Αυτη να επιλέξεις !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom