Πάργα

nionios

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλημέρα...
θα παώ στη Πάργα τέλος ιουλίου και θα ήθελα καμιά πληροφορία
που θα μας βοηθήσει.
Ευχαριστώ :D
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Δεν έχω πάει στην Πάργα, που κάθε χρόνο όλο και περισσότεροι την επισκέπτονται, αλλά αν θέλεις τσέκαρε μία στο www.parga.gr .
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Τίποτα για Πάργα παιδιά; Φεύγω 23 Μαη για ένα διημεράκι.... :)
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Βάλε Πράγα στην αναζήτηση και θα βρεις όλες τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφτεί σχετικά .Αν δεν καλυφθείς ,ρώτα συγκεκριμένα και εδώ είμαστε.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Βάλε Πράγα στην αναζήτηση και θα βρεις όλες τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφτεί σχετικά .Αν δεν καλυφθείς ,ρώτα συγκεκριμένα και εδώ είμαστε.
Αν μαζέψει πληροφορίες για Πράγα και πάει στην Πάργα.. κάηκε!! :lol: (όλοι μας έχουμε μπερδευτεί κάποια στιγμή με τα ονόματα Dafni, don't worry)
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Αν μαζέψει πληροφορίες για Πράγα και πάει στην Πάργα.. κάηκε!! :lol: (όλοι μας έχουμε μπερδευτεί κάποια στιγμή με τα ονόματα Dafni, don't worry)
Ωχ ,τι έκανα;;;και να φανταστείς απόρούσα γιατί το θέμα είναι σε λάθος μερος και δεν το έχει μεταφερει κανείς ως τώρα.Τι να πω;σορρυ παιδιά
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τίποτα για Πάργα παιδιά; Φεύγω 23 Μαη για ένα διημεράκι.... :)
αν θελεις διαμονη, καλο value/money στο λυχνος beach και βαλτος beach. εχω μεινει και στα δυο. ο Βαλτος ειναι η ιν παραλια και εισαι μεσα στη δραση της ημερας. πολυκοσμια βεβαια weekends, αυγουστο. στο Λυχνο πιο ηρεμα, family κατάσταση πάνω στην παραλία επίσης και αρκετό πράσινο. αν εισαι σε budget διαμερίσματα Καρδάνης. στον κεντρικό δρόμο, άνετο πάρκιν, διώροφο, καθαρό με τα βασικά και πας με τα πόδια κέντρο που στα άλλα 2 που είπα δεν γίνεται. τέτοια εποχή δεν τίθεται θέμα πάρκιν. μέσα στην πόλη μόνο το Ακροπόλ λέει. στο ισόγειό του το καλύτερο εστιατόριο κατ' εμένα το Castello από 2 αδελφια γνώστες του αντικειμένου και εξαιρετική κάβα.
Welcome to Castello restaurant, the finest cuisine in Parga Greece
για οτιδήποτε που μπορώ να βοηθήσω εδώ είμαι.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Για διαμονή από τα πιο καινούρια της περιοχής είναι το www.panoramaparga.gr και το Epavli Veneti. Ρίξε και μια ματιά στο www.pargagreece.com και θα σε βοηθήσει πολύ. Πάντως είναι μια περιοχή με πολλές πανσιον, μικρά ξενοδοχεία και ενοικιαζόμενα δωμάτια.
Η πιο κοντινή πλάζ είναι αυτή του κρυονερίου όπου δεν χρειάζεσαι καθόλου το αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις σου, στην περίπτωση που θα βρεις εκεί δωμάτιο.
Ο βάλτος είναι η αμέσως επόμενη από την οποία μπορείς να πάς στο κέντρο και με τά πόδια αλλά θα πρέπει να ανέβεις στο λόφο του κάστρου και να ξανακατέβεις, πράγμα το οποίο δεν θα σου το πρότεινα, ή να πάρεις το αυτοκίνητο και να κατέβεις στο κέντρο μέσω Ανθούσας (όπου κι εκεί μπορείς να βρείς κατάλυμα και έιναι ένα χωριό μεσα στον ελαιώνα). Αυτή είναι πιο κοσμοπολίτικη θα έλεγα, και θα συναντήσεις πιο πολλούς ξένους τουρίστες.
Τον Ιούλιο και τον Αύγουστο η Πάργα έχει πολύ κόσμο και όπως καταλαβαίνεις το θέμα του parking είναι ιδιαίτερα σοβαρό.
Ο Λίχνος είναι μια πλάζ λίγο πιο μακριά με αρκετά ξενοδοχεία και δωμάτια καθώς και kamping, όπου συχνάζουν πολλοί ντόπιοι από τις γύρω περιοχές.
Τον Μάη δεν έχει τόσο πολύ κόσμο όπως στα περισσότερα απομακρισμένα μέρη στην Ελλάδα και κατα συνέπεια πετυχαίνεις καλύτερες τιμές.
Σχεδόν τα πάντα είναι μπροστά στο λιμάνι και για φαγητό και για ποτό και για τα ψώνια. Πάντως δεν φημίζεται για την έντονη νυχτερινή ζωή της.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
η παργα ειναι τοσο μικρη που θα τα βρεις ολα εκει χωρις να εισαι ιδιαιτερα προετοιμασμενος
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Λοιπον θα πρεπει να σας πω πως δεν έχω τις καλύτερες εντυπώσεις απο την Πάργα
ειναι όμορφο και γραφικότατο ΄μερος που όμως εχει κακοποιηθεί απο τον τουρισμό οι παραλιες είναι βρώμικες και απο οτι εχω μάθει απο ντόπιους (μένω στα Ιωαννινα) ρίχνουν τα λήματα τα μαγαζια Το μισό λιμάνι πάντως οταν τουλάχιστον πήγα εγω πέρσι το Σεπτέμβρη βρώμαγε τρομερά ...Κόσμο πάντως ειχε πάρα πολυ μου έκανε εντύπωση πολλούς Ιταλους παντως για ενα διημερο καλο είναι
 

Aeiforos

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικό Πάρκο Β. Πίνδου!
Πάργα; Πηγα πριν 3 χρόνια. Φοβερή! Από τις ομορφότερες περιοχές της Ελλάδας -για εμένα-. Μου άρεσε πάρα πολύ η δομή της. Δεν χρειάζεσε πληροφορίες για την Πάργα -κατα την γνώμη μου-. Παίρνεις τα μπογαλάκια σου και πας και την απολαμβάνεις για 7-8 μέρες. Χωρίς αυτοκίνητο. Είναι πανέμορφη! Θα ξαναπάω με την παρέα μου σίγουρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom