Πάρος Πάρος για ζευγάρι

dimitris36

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!
Έχω βοηθηθεί πολύ από το φόρουμ στο παρελθόν οπότε στράφηκα πάλι εδώ, τώρα που χρειάζομαι πληροφορίες!
Έψαξα σε όλα (σχεδόν) τα θέματα σχετικά με την Πάρο και βρήκα διάσπαρτες πληροφορίες αλλά δεν καλύφθηκα. Θέλω κάτι πιο εξειδικευμένο.
Ψάχνουμε με την κοπέλα μου για τέλος ιουλίου ένα νησί που να έχει καλές συγκοινωνίες, καθώς δεν έχουμε μεταφορικό, ωραίες παραλίες, να είναι οικονομικό και να μπορούμε να βγούμε το βράδυ για ένα ποτό χωρίς όμως να γίνεται ο κακός χαμός. Με αυτά τα κριτήρια καταλήξαμε στην Πάρο, η οποία πληροί τα πάντα εκτός ίσως απ'τον κακό χαμό (18χρονα) που θέλουμε να αποφύγουμε. Θα ήθελα οπότε τη γνώμη σας καί για τα παραπάνω, αλλά και για το πού να μείνουμε. Θα βόλευε ίσως να μη μείνουμε στη Νάουσα, όπου μάλλον θα έχει και τον περισσότερο κόσμο; Αν όμως μείνουμε αλλού, θα έχουμε πρόβλημα με τις συγκοινωνίες και την πρόσβαση σε καλές παραλίες; Θα μείνουμε 5 βράδια οπότε θα θέλαμε να επισκευτούμε 4-5 διαφορετικές παραλίες.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Θα βόλευε ίσως να μη μείνουμε στη Νάουσα, όπου μάλλον θα έχει και τον περισσότερο κόσμο; Αν όμως μείνουμε αλλού, θα έχουμε πρόβλημα με τις συγκοινωνίες και την πρόσβαση σε καλές παραλίες;
Νάουσα μην το σκέφτεσαι
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Στη Ναουσα πανε ομως νεαροι-ες που τελειωσαν το σχολειο.Ειναι στοχευμενο μερος για νεολαια.Εγω θα ελεγα Παροικια .Εχει πολλες επιλογες σε καταλυματα ..πηγα περσι χωρις αυτοκινητο και βολευτηκα με τις συγκοινωνιες .Η ναουσα ειναι στο βορρα,οποτε ειναι και πιο μακρια απο το νοτιο τμημα του νησιου .Οι συγκοινωνιες του νησιου ειναι καλες και εχει και καραβακια που σε πανε σε οσες παραλιες δεν παει το ΚΤΕΛ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
να είναι οικονομικό και να μπορούμε να βγούμε το βράδυ για ένα ποτό χωρίς όμως να γίνεται ο κακός χαμός. Με αυτά τα κριτήρια καταλήξαμε στην Πάρο,
Εγώ πάλι όπως το διαβάζω, μου φαίνεται ότι δε ψάχνεις τη Πάρο...
Με τα κριτήρια που θέτεις, θα σου έλεγα Νάξος με κλειστά μάτια! Ακριβώς αυτά που θέλεις!
Τώρα αν έχεις αποφασίσει ήδη, Νάουσα μόνο, είναι πανέμορφη!
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Κ μένα η Πάρος που την είχα επισκεφτεί παλαιά με σύντροφο δεν με ξετρέλανε.. απλά συμπαθής με ομορφούλες παραλίες,καλή νυχτερινή ζωή κ άψογη τουριστική οργάνωση.. Ιούλιο γινόταν ο ΧΑΜΟΣ του χαμού ακόμη κ στο (κατά τα λοιπά όμορφο) ξενοδοχείο που είχαμε επιλέξει λίγο έξω από τη Νάουσα...τόσο που ένα βράδυ κάλεσαν την αστυνομία (κ πολύ καλά έπραξαν!) να πετάξει έξω κάτι τρελόπαιδα που ούρλιαζαν κ πετούσαν φλογισμένες (!) σάιτες στα δωμάτια ..ό,τι πιο φασαριόζικο έχω βιώσει... πιο ήσυχη κ ενδιαφέρουσα αλλά μικρή η Αντίπαρος για μια μονοήμερη...Η Νάξος που ανέφερε ο psilos3 μου φαίνεται καλύτερη επιλογή απτην Πάρο.. επίσης θα σου έλεγα εναλλακτικά κ τη Σύρο, την οποία επισκέφτηκα πέρσι για 4ημερο με 2 φίλες (άνετα θα πήγαινα κ ζευγάρι)... κ κυριολεκτικά μαγεύτηκα τόσο από την Ερμούπολη όσο κ από την Άνω Σύρο.. πολύ καλή εξυπηρέτηση σχεδόν παντού, άψογη συγκοινωνία για όσους δεν διαθέτουν μέσο, αρκετά καλές τιμές, πανέμορφη θέα κ αρχιτεκτονική, νορμαλ νυχτερινή ζωή το βράδυ με κάποια μπαράκια, ρομαντικά εστιατόρια κ 2-3 μπαροκλαμπ κ παρότι οι παραλίες δεν είναι το δυνατότερο χαρτί του νησιού έχουν όλες πανέμορφα, διαυγή νερά κ κάποιες μαγευτικά ηλιοβασιλέματα...σε παραπέμπω για περισσότερα στις πληροφορίες που έχει δώσει ο galat στα αντίστοιχα τόπικς...Καλά να περάσετε όπου κι αν επιλέξετε να πάτε...:)
 

dimitris36

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!
Θα τα λάβουμε όλα υπ'όψη μας.
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Παρο πηγαμε περσι ζευγαρι και εμεις και μειναμε Παροικια
σιγουρα αν ξαναπηγαινα παλι εκει θα εμενα γιατι στη Ναουσα το βραδυ γινεται ο χαμος απο ολα τα 18χρονα στην Παροικια εχει πολλα μαγαζια και κοσμο το βραδυ αλλα σε νορμαλ καταστασεις,βεβαια δεν ξερω καθολου για συγκοινωνιες γιατι εμεις ειχαμε αμαξι
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Κάλησπέρα παιδιά!!
Επιτέλους μετά από όσα έχουν γίνει αυτές τις μέρες θα πάμε στην Πάρο...Θέλουμε να μείνουμε στην Νάουσα και θα το εκτιμούσα αν με κατατοπίζατε με το κέντρο της Νάουσας γιατί δεν έχω ιδέα ,,βλέπω ότι τα περισσότερα δωμάτια που βρίσκω είναι σε ένα λιμανάκι ... θα με βοηθούσατε και αν μου προτείνατε κάποιο οικονομικό δωμάτιο :) !!
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Δεν ξερω να σου προτεινω ξενοδοχειο αλλα σε εκεινο το λιμανακι που λες εκει ειναι ολα τα μαγαζια μαζεμενα οποτε οπου βρεις πιο κοντα κλεισε
για να σε κατατοπισω καλυτερα,αν πατησεις στο χαρτη google που ειναι το barbarossa ,εκει φαντασου τριγυρω ειναι ολα τα σοκακια κ μαγαζια για καφε φαγητο και ποτο.
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου...,
Έχουμε κάνει ένα σωρό ταξίδια και πρώτη φορά δεν βγάζουμε άκρη.. Στην Πάρο ψάχνω εκεί κοντά στο λιμανάκι αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Στο booking δεν έχει γενικώς τίποτα ! Έχω πάρει τον χρυσό οδηγό και παίρνω τηλέφωνα .. Και από εδώ δεν έχω καμία συγκεκριμένη πρόταση για κάποιο κατάλυμα .. o_O
Δεν ξερω να σου προτεινω ξενοδοχειο αλλα σε εκεινο το λιμανακι που λες εκει ειναι ολα τα μαγαζια μαζεμενα οποτε οπου βρεις πιο κοντα κλεισε
για να σε κατατοπισω καλυτερα,αν πατησεις στο χαρτη google που ειναι το barbarossa ,εκει φαντασου τριγυρω ειναι ολα τα σοκακια κ μαγαζια για καφε φαγητο και ποτο.
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Τι εννοεις δεν βρισκεις τιποτα?Ειναι κλεισμενα ολα?
Δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο γιατι εγω εμεινα Παροικια και δεν ξερω και τι ακριβως ψαχνεις .Παντως εχει τοσα πολλα ξενοδοχεια σιγουρα καποιο απο αυτα θα σου κανει,αν εχετε και δικο σας μεσο μπορεις να κλεισεις και λιγο εξω απο το κεντρο
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Τι εννοεις δεν βρισκεις τιποτα?Ειναι κλεισμενα ολα?
Δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο γιατι εγω εμεινα Παροικια και δεν ξερω και τι ακριβως ψαχνεις .Παντως εχει τοσα πολλα ξενοδοχεια σιγουρα καποιο απο αυτα θα σου κανει,αν εχετε και δικο σας μεσο μπορεις να κλεισεις και λιγο εξω απο το κεντρο
Στο booking ας πούμε έχουν μείνει πολύ λίγα και τα περισσότερα είναι ακριβά! Και τηλέφωνα που πήρα ίσως επειδή θα μείνουμε μόνο 3 βράδια τέλη αυγούστου όλοι μου λένε πως είναι πλήρης !Ακόμη και οι ενοικιάσεις αυτοκινήτων σε σχέση με άλλα νησιά είναι ακριβές ... Δεν ξέρω ,, δεν βγάζω άκρη,μου φαίνεται θα πάμε από εκεί και ότι βολέψει !
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.358
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom